Канадските мами - отчетна темичка; среща - 15 април, събота, 12 часа, "Хай Парк"

  • 10 431
  • 278
  •   1
Отговори
# 15
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И аз за мастилото не знам нищо. Confused

# 16
  • Canada
  • Мнения: 277
Приветствам теми4ката Grinning
И аз смятам да се вклю4вам Hug

# 17
  • Мнения: 4 390
@ Дидка:
Това намерих из нет-а:

- ПЕТНА ОТ МАСТИЛО върху кожени предмети се чистят като ги намажете с по-дебел слой овлажнена сол и оставите така два дни. След това избършете петното с влажен парцал или гъба и намажете и лъснете с терпентин.

- мастилото се чисти също и със спирт -  ¾ спирт 90% и ¼ вода.Намокрете дунапренова четчица с разтвора и минете по следите на химикалката. След това попийте и оставете да изсъхне.

- амонякът чисти мастило, но избелва.

# 18
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Уф, аз май не трябва да влизамв Готварския форум. ooooh! Много изкушения, много нещо. Досега четох за хрупкавите картофки и веднага изниква въпрос - от къде да купя галета? Embarassed

# 19
  • Мнения: 7 430
Уф, аз май не трябва да влизамв Готварския форум. ooooh! Много изкушения, много нещо. Досега четох за хрупкавите картофки и веднага изниква въпрос - от къде да купя галета? Embarassed

Навсякъде има и в Метро и Макси - то при вас не знам дали ги има тези магазини  newsm78 но във всеки един хранителен можеш да намериш там, където е брашното Wink Има всякакви видове, в подправки, с треви, натурални и т.н. Ние сме големи почитатели на галетата Laughing

# 20
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902


Навсякъде има и в Метро и Макси - то при вас не знам дали ги има тези магазини  newsm78 но във всеки един хранителен можеш да намериш там, където е брашното Wink Има всякакви видове, в подправки, с треви, натурални и т.н. Ние сме големи почитатели на галетата Laughing

Ни за Метро, ни за Макси съм чувала тук. Confused И как изглеждат, аз никога не съм ползвала, в торбичка ли са, в нещо друго ли?

# 21
  • Мнения: 7 430


Навсякъде има и в Метро и Макси - то при вас не знам дали ги има тези магазини  newsm78 но във всеки един хранителен можеш да намериш там, където е брашното Wink Има всякакви видове, в подправки, с треви, натурални и т.н. Ние сме големи почитатели на галетата Laughing

Ни за Метро, ни за Макси съм чувала тук. Confused И как изглеждат, аз никога не съм ползвала, в торбичка ли са, в нещо друго ли?

Наде, ето това пише
Bread Crumbs - тези са натурални без нищо вътре Wink

# 22
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Ааа, ясно. Мерси боку, както се вика по вашия край. Grinning

# 23
  • Мнения: 369
Аз съм купувала bread crumbs-галета от Price Chopper.

# 24
  • Мнения: 369
Наде, за хумата не мога да ти помогна. Аз не съм виждала, но не съм и търсила. Ако я ползваш за маска за лице, аз ползвам тези на Swiss Formula и съм много доволна.
Дидка, за сополките не знам. Ние още нямаме  Mr. Green
За петното от мастило-аз едно време бях забравила една химикалка в дънковото ми яке и имах едно бая голямо петно. Изчисти се като го триех със сапун продължително време. А, сега се сещам че тук продават едни стикчета за петна stain remover(не знам как са на френски), но може да помогнат. В тях няма белина както  в "писалките" на Тide.

  chef Незнам дали сте пробвали тези Taco Kit, но ако не сте - горещо Ви ги препоръчвам. Страхотни са. Мъжът ми иска всяка вече да му правя. Въпреки че аз само първият път си купих комплект. Сега вече запържвам пилешко, чушка и лук и добавям подправката Fahita (намира се на рафта при  Taco Kit ). Отделно си купувам тортили, че са по-големи като размер, отколкото питките в комплекта. Пълним ги с пилешкото, доматчета, кис.краставички, маруля и сос (кис.мляко+майонеза+чесън). Става супер бързо. предварително си нарязвам нещата и като си дойде мъжът ми от работа слагам тигана. Докато се преоблече, вечерята е готова.

# 25
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
chef Незнам дали сте пробвали тези Taco Kit, но ако не сте - горещо Ви ги препоръчвам. Страхотни са. Мъжът ми иска всяка вече да му правя. Въпреки че аз само първият път си купих комплект. Сега вече запържвам пилешко, чушка и лук и добавям подправката Fahita (намира се на рафта при  Taco Kit ). Отделно си купувам тортили, че са по-големи като размер, отколкото питките в комплекта. Пълним ги с пилешкото, доматчета, кис.краставички, маруля и сос (кис.мляко+майонеза+чесън). Става супер бързо. предварително си нарязвам нещата и като си дойде мъжът ми от работа слагам тигана. Докато се преоблече, вечерята е готова.

Аз, както обикновено, даже не съм и чувала. ooooh! Доколкото разбирам са нещо като пълнена палачинка или греша? За мен трябват повече обяснения, особено що се отнася до кулинарстване.  chef

# 26
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
А за хумата - да, за маска я търсех, но вече мисля да се отказвам. Толкова много хора питах, че сигурно ми е излязло име вече. ooooh! Но ще пробвам тези на Суис Формула, щом са добри. Wink

# 27
  • Мнения: 369
Аз, както обикновено, даже не съм и чувала. ooooh! Доколкото разбирам са нещо като пълнена палачинка или греша? За мен трябват повече обяснения, особено що се отнася до кулинарстване.  chef
   Тортилите изглеждат като палачинки, но са вид хляб. След като се сложат нещата се завиват на руло. Става като българските дюнери или тукашната шаварма. Тези Taco Kit са в жълти опаковки и обикновено има цял рафт с тях в магазините. Не е възможно да не ги намериш. Те всъщност съдържат питки (много по-малки на размер и подправката, която може и да се купи отделно). Аз затова си купувам подправка Fahita (тя е за пилешко, за кайма е друга )  и тортили отделно. Ако се намерят питки-джоб може би ще стане още по-хубаво, защото няма да се разтича, но аз още не съм намерила по арабските бакалии.

# 28
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Благодарско за подробното разяснение.  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 216

   Тортилите изглеждат като палачинки, но са вид хляб. След като се сложат нещата се завиват на руло. Става като българските дюнери или тукашната шаварма. Тези Taco Kit са в жълти опаковки и обикновено има цял рафт с тях в магазините. Не е възможно да не ги намериш. Те всъщност съдържат питки (много по-малки на размер и подправката, която може и да се купи отделно). Аз затова си купувам подправка Fahita (тя е за пилешко, за кайма е друга )  и тортили отделно. Ако се намерят питки-джоб може би ще стане още по-хубаво, защото няма да се разтича, но аз още не съм намерила по арабските бакалии.
Питки джоб има във всеки магазин. Но трябва ръчно да се отреже от едното крайче и вътре има готов джоб  Grinning. Аз предпочитам  гръцките питта. Има съвсем малки като длан и по- големи стандартни около 20 см в диаметър.
Шавармата е кавърма- пържено месо или месо от грил. Може да се сервира и в дюнери така е придобило популярност като шаварма рол. Но в оригинал тук го поднасят с ориз, салата и сос тзазики и питка отстрани.

Последна редакция: пн, 03 апр 2006, 04:12 от LiveJazz

Общи условия

Активация на акаунт