Бихте ли се върнали в България?

  • 196 089
  • 2 696
  •   1
Отговори
# 2 085
  • Мнения: 10
Аз не мисля че нищо не се е променило в България. Който иска го вижда. Много от емигрантите не желаят да видят промяната. Това като че им дава удовлетворение че са взели правилното решение. Няма лошо. В България обаче хората продължават да живеят да създават семейства да искат най доброто за децата си. Или живота си тече и редом с нефостатъците има и много хубави неща.  Зависи от ценностите на човека. Който търси скъпият козунак го намира....промените де случват. Признавам си по бавно. Късмет

# 2 086
  • Мнения: 4 594
За мен е по важно как живееш, а не къде. Можеш да живееш добре там, а лошо тук и обратно. Това не означава, че тук или там е лоша за живеене държава. Не зависи от мястото, а от начина на живот.

# 2 087
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Връщам се от България, бях в София и Варна. Промени видях, но предимно с отрицателен знак. Което никакво удовлетворение не ми носи, напротив, болно ми е... особено за пенсионерите.

# 2 088
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 784
В момента съм въ Варна. Градът е много чист, мият улиците всеки ден. Много от грозните бараки са премахнати. Старите и полусъборени къщи се реновират. Централните пътни артерии са ремонтирани. Честно казано съм приятно изненадана.

# 2 089
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Във Варна се потресох от пътищата, толкова разбити улици и тротоари не бях вижала до сега. Имаше едно ново голямо кръгово... криво. Улиците се метат на ръка- атракция за западняците.
В Св. Константин и Елена беше мръсно, неподдържано, запустяло.
София е по-обновена.

# 2 090
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
В св.Константин и Елена се строи нов комплекс и още не е довършен.
Естествено,че няма да има туристи.

Ремонтните дейности във Варна продължават вече цяла година.
Повечето тротоари ,не само в центъра са чисто нови.Направиха и алеи за велосипедисти.
В центъра ,където копнат излизат археологически находки.
Те ще бъдат съхранени.
Новият булевард е почти довършен и улеснява движението.
Ето част от него
Скрит текст:
Скрит текст:

# 2 091
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дано ги направят, защото това, което аз видях по центъра и встрани от него беше пълен ужас. Но да не съм само негативна- морската градина много ми хареса, както и летния театър (и има страхотна културна програма).
А варненци чух да се оплакват, че велоалеите свършват много неочаквано.

# 2 092
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Варна може да е прекрасна. За съжаление, обаче, въобще не се опазва старата архитектура на къщите, които в по-голямата си част вече ги няма или скоро няма да ги има. Малко свиване от главната улица и се вижда. Тъжно!

Изключително неприятно впечатление ми направиха хората, които ходят на градския плаж там. В 17 часа е зарито от боклуците им по целия плаж. Плажуващите там трябва да се молят с четири ръце да не получат някакъв здравословен проблем на плажа, защото нямат консумативи (а и достатъчно знание) за оказване на първа помощ.

Бях в София през месец май. Разлики от преди 8 месеца,..не видях. Тъжно е на пъпа на София великолепния Нотариат да тъне в разруха, а около него да мирише на урина (няма как и да не минеш около него, защото тротоара е затворен). Таксиметровите шофьори са в голямата си част нагли. А в Данъчното ако искаш да платиш с дебитна карта данъците си, трябва да платиш допълнителна такса. (Ококорени очи)

Положителното е, че открих прекрасна църква с невероятни хора, която действа отскоро (до Японския хотел)  и най-важното, че имаше много пролетни цветя, които правеха София по-красива.


# 2 093
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 784
Калинка а за пореден път пише глупости. Как видя как е във Варна, като не си тук? От коя главна сви, та да видиш как е? Защото по Преслав и др улици е съвсем
Различно. Фасадите на сградите се запазват, строи се във вътрешността им. Градът се мете, чисти и мие всеки ден. Няма как да е атракция за западняците, защото тях все още ги няма.
Хората все още не ходят на плаж, защото до онзи ден беше студено. И както няма хора вечер машини чистят плажа.
Бива негативно отношение, но без да си видял нещо да пишеш куп глупости, говори за доста дефицити.

И от години данъци могат да се плащат онлайн. При плащане с КК няма такси, освен ако твоята банка няма такси за плащане в др държава.

# 2 094
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Срещнах из града доста немци и руснаци. А и нямам предвид това лято, а принципно. Миналата година бях с немец във Варна.
Подобно чистене на улиците само в България съм виждала.

# 2 095
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Улиците във Варна се мият късно вечер или много рано сутрин с техника.
През деня се потдържат от чистачките.Дори и в кварталите.
В центъра оправяха канализацията.Всичко е подменено.
Но навсякъде изскачат археологически находки,защото Варна е древен град.
Части от старата крепостна стена,които ще бъдат запазени.Още доста време ще е разкопано.
От миналата година са подрязани всички дървета.

Фонтанът ,който направиха в центъра е най-големият на Балканите.
Фасадите на старите къщи се реставрират.
Всички детски площадки са изцяло подновени.
Морска гара е обновена.Гарата също.В училищата се правят ремонти.
Много работа е свършена ,но и още има..

Сега близо до Варна строят най-големият исторически парк в света.С чужди инвестиции естествено....Една част от него е вече готова.
https://www.economic.bg/bg/news/10/naj-golemiyat-istoricheski-pa … rez-proletta.html
Скрит текст:


Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 18:04 от -veni-

# 2 096
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Скрит текст:
Улиците във Варна се мият късно вечер или много рано сутрин с техника.
През деня се потдържат от чистачките.Дори и в кварталите.
В центъра оправяха канализацията.Всичко е подменено.
Но навсякъде изскачат археологически находки,защото Варна е древен град.
Части от старата крепостна стена,които ще бъдат запазени.Още доста време ще е разкопано.
От миналата година са подрязани всички дървета.

Фонтанът ,който направиха в центъра е най-големият на Балканите.
Фасадите на старите къщи се реставрират.
Всички детски площадки са изцяло подновени.
Морска гара е обновена.Гарата също.В училищата се правят ремонти.
Много работа е свършена ,но и още има..

Сега близо до Варна строят най-големият исторически парк в света.С чужди инвестиции естествено....Една част от него е вече готова.
https://www.economic.bg/bg/news/10/naj-golemiyat-istoricheski-pa … rez-proletta.html
Скрит текст:

От къде са тези инвестиции? Четох, че на 22 Юни отваря.

# 2 097
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967








Мога и снимка на няколко фасади по главната да добавя, като на прекрасната синя къща...

Обаче, само богоизбраните ходят във Варна, а другите на които дядото им е от Варна и половината рода е там...говорят глупости. Интересно какво е мнението на старите варненци и какво стана с голяма част от старата архитектура в града.
Пълен смях е и, когато се говори за реставрация в родината ни. Сега остава някой и да ми каже колко прекрасно са запазили “архитектурния резерват” Арбанаси, защото разбираш ли...аз само негативното виждам. Ааа или да ми каже колко туристически посещаема е страната, защото сме видяли няколко чужденеца по улицата. Няма значение дали се знае от кухнята на този бранш или от видяните чужденци.

Данък доход от терминал на място се плащаше допълнително. В брой не. Ама ..сигурно сънувам, че съм била със сестра ми, когато плащаше.
А да споменавам ли, че ако имаш дебитна карта на банка Х, но си проверяваш наличността в сметката на банка И плащаш такса?

Veni,
Намери статията за финансирането на този прочут исторически парк и не знам дали прочелите ще имат повод за гордост. А, да. За гордост, че българин е измислил гениален начин за съвременна финансова пирамида. Ироничното е, че ние на място не си пазим старините, както трябва, а създаваме подобни кичозни паркове.

Услужливо слагам линка за Baby
https://m.capital.bg/specialni_izdaniia/kapital_gradove/2019/06/ … idi/   

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 19:46 от Kalinka

# 2 098
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 784
Не знам кои са богоизбраните, на на някои не само дядовците и половината рода са от Варна. Същите тези две седмици махаха крачоли из Варна.
Не знам сестра ти къде е плащала данъци, но аз моите ги платих онлайн. Такси преди 5 дни пак през терминал. Но знае ли човек, може да е нещо ново. Въпреки, че преди година, ги платих по същият начин.
За Арбанаси не мога нищо да кажа, но то си има хора, които от хиляди километри са специалисти по всичко. Може би другият им дядо е от там.

# 2 099
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Titina, ти правиш ли разлика онлайн и плащане с дебитна карта на гише в служба, а не на касите за онлайн плащане?

Аз говоря и пиша неща, които съм преживяла и видяла. Не си измислям за спорта “ искам да се заям” или да изкарам България черна. Слава Богу, все още съм в състояние реалистично да гледам на нещата, както тук, така и в България.

Общи условия

Активация на акаунт