Математически турнири - 35

  • 105 142
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 825
Ей, как така изведнъж от подозрението че "някои деца" явно са се подготвяли с подобни задачи преди състезанието се стигна до сигурното заключение, че те получават задачите предварително и си ги решават предния ден. Tired
Скрит текст:
Моят син ходеше миналата година (3 клас) на курсове във въпросната Академия. Е как пък нито веднъж не му дадоха задачите преди състезание, та да си ги реши спокойно вкъщи. Прецакали са ни, гадините му с гадини

# 16
  • София
  • Мнения: 183
Аз разбрах за математическите състезания, след като дъщеря ми (1клас) се беше записала и класната беше написала в тефтерчето, че трябва да платим таксата. Нямам още мнение смислено или безсмислено е да има математически състезания за толкова малки деца, но харесвам ентусиазма у детето и го подкрепям. Разпечатах й тестовете от предните години, тя ги направи за един ден и това й е била "подготовката". Сега се е записала и на КМС. Кара ме да й намеря още задачи. Как да му скършиш хатъра?! Та, ще ви следя!  Simple Smile

# 17
  • Софето
  • Мнения: 622
Въпросната "Академия", само за 5-6-7 годишни ли прави състезания? 

# 18
  • София
  • Мнения: 10 825
Не, там със сигурност се правят и кръгове от "Математика без граници", може би и други състезания

# 19
  • Мнения: 2 695
Румен, не мога да си обясня как може човек да се меси в на другите паниците?! Аз лично на такъв тон не отговарям Peace
Симетрията беше мин.год., да, за сефте от последните години поне. Ние, именно, се бяхме подготвяли вкъщи, решавайки от нета от предни състезания. И нямаше симетрия и дъщеря ми й беше трудна... Вие може би не сте гледали кмс все още.
Какъв е прпбыемът да има нещо, ако има търсене - има предлагане. И не знам от едни касички къде стигнахме, всеки готов да съди, за да се чувства той по-добрият. Намирам математическото мислене за полезно и за тръпка, този тренинг е винаги полезен, а не напр да почнеш англ в 4 клас - виж за това съм съгласна, но пък е повече деца го учят от пг или 1 клас, отколкото извънкласна математика. И то не вкъщи с родител, а по курсове.

# 20
  • Мнения: X
Verba volant, scripta manent.

Това е написано през март 2014.
Цитат
На някой да му се намират задачи от Преглед на знанията по математика за 2-ри клас, Варна? Малкия изяви желание да участва, но в МГ Варна казаха, че нямат книжки със задачи от предни години, каквато информация имаше в темата.

Това е написано днес.

Цитат
"работата" на най-малките е да играят, а не да решават задачи...
...  едно дете 4 клас примерно за 2-3 месеца с лекота ще навакса това, което дете 1-ви или 2-ри клас две години се е мъчило да решава... ваши са си децата, тормозете ги колкото искате, практиката е доказала, че е безсмислено... и сега си обяснявам огромната празнота в мен - ами цял живот ще ми липсва, че не съм ходил на състезания по математика в 1-ви и 2-ри клас...

Авторът е един и същ.

# 21
  • Мнения: 1 057
ми ако трябва да дефинирам проблема по-точно той е в това, че темата за математически турнири е обща и за малки и по-големи... и в резултат периодично избива към: маминото златно талантливо математиче първокласниче, с еди си колко точки на поредното състезание... или умното ми гардже, дето този път не се е справило много добре, защото на другите им били дали задачите предварително да речем...

пък явно само моите деца са дебили, дето предпочитат да ходят да играят, вместо да решават задачи за "забавление", както тук ме убеждават... и колкото са по-малки децата, толкова им било по-забавно... ей сега тичам да му дръпна количките от ръцете на малкия и да му връча химикалката...

и като дойде 6-7-8 клас от математическия талант и забавленията на мамините златни не останало нищо; ама тогава ги няма и мамите в темата да пишат, идват следващите...

# 22
  • София
  • Мнения: 7 673
Всъщност въпросните състезания "за бебета" на ДАНИС са много добри. За мен са доста по-смислени и от КМС, и от СМТ, доколкото сравнявам все типове състезания с картинки.
Ето например последното:
http://www.childrens-academy-bg.com/appdata/files/%D0%9F%D0%B5%D … E%D0%B3%D0%BE.pdf
Тук, според мен, в сравнение с другите подобни, колкото и "такива" да е решавало детето, няма кой да ги сметне и помисли вместо него.
На мен лично ми харесват и изобщо не ме е срам да си призная, че пратих "едва 7-годишното си дете" на последното такова.
Румен, за Варна не знам как е, но голяма част от децата, влезли в СМГ от 5 клас са в челните редици още от първи, втори. Просто имената с течение на времето се набиват на очи.
Потенциалът в математиката понякога си личи твърде рано.
П.П. Не е нужно да сме груби.

# 23
  • Мнения: 1 057
Verba volant, scripta manent.

Това е написано през март 2014.
Цитат
На някой да му се намират задачи от Преглед на знанията по математика за 2-ри клас, Варна? Малкия изяви желание да участва, но в МГ Варна казаха, че нямат книжки със задачи от предни години, каквато информация имаше в темата.

Това е написано днес.

Цитат
"работата" на най-малките е да играят, а не да решават задачи...
...  едно дете 4 клас примерно за 2-3 месеца с лекота ще навакса това, което дете 1-ви или 2-ри клас две години се е мъчило да решава... ваши са си децата, тормозете ги колкото искате, практиката е доказала, че е безсмислено... и сега си обяснявам огромната празнота в мен - ами цял живот ще ми липсва, че не съм ходил на състезания по математика в 1-ви и 2-ри клас...

Авторът е един и същ.

Да, и ако трябваше да сме коректни сигурно трябваше да не цитираме избирателно... пък тогава трябваше и да посочим, че става дума за малкия... и принципа беше "кака ще ходи, искам и аз"... дребна и несъществена разлика, нали?

# 24
  • Мнения: X
Скрит текст:
Verba volant, scripta manent.

Това е написано през март 2014.
Цитат
На някой да му се намират задачи от Преглед на знанията по математика за 2-ри клас, Варна? Малкия изяви желание да участва, но в МГ Варна казаха, че нямат книжки със задачи от предни години, каквато информация имаше в темата.

Това е написано днес.

Цитат
"работата" на най-малките е да играят, а не да решават задачи...
...  едно дете 4 клас примерно за 2-3 месеца с лекота ще навакса това, което дете 1-ви или 2-ри клас две години се е мъчило да решава... ваши са си децата, тормозете ги колкото искате, практиката е доказала, че е безсмислено... и сега си обяснявам огромната празнота в мен - ами цял живот ще ми липсва, че не съм ходил на състезания по математика в 1-ви и 2-ри клас...

Авторът е един и същ.
Да, и ако трябваше да сме коректни сигурно трябваше да не цитираме избирателно... пък тогава трябваше и да посочим, че става дума за малкия... и принципа беше "кака ще ходи, искам и аз"... дребна и несъществена разлика, нали?
Не съм цитирала избирателно. Пуснала съм пълен цитат на мнението. Нищо не е изтрито.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 673
Е какво, като е малкият?  #Crazy Че той не е дете ли?
Че те доста от първолаците тук са покрай батковци и каки, точно защото е минато по пътеката.
Или, като имат каки, не се брои.

# 26
  • Мнения: 1 057
на тази дата и около нея има още 2-3 питания по темата, та ясно се вижда за какво иде реч... и говорим за едно единствено състезание в края на 2-ри клас... преди това да съм търсил или коментирал задачи за 1-2 клас??? както и да е, успех на всички Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 7 673
Ясно. Едно не се брои. Щом е покрай каката - също.
Иначе сме принципни...

# 28
  • Мнения: X
на тази дата и около нея има още 2-3 питания по темата, та ясно се вижда за какво иде реч... и говорим за едно единствено състезание в края на 2-ри клас... преди това да съм търсил или коментирал задачи за 1-2 клас???

Имаш някакво виждане по въпроса за състезанията за малките - добре. Споделил си го - хубаво.
Но излиза някак не ме гледай какво правя, а ме слушай какво говоря.
Иначе си прав. Имаш още питания по същото време.
Скрит текст:
Цитат
Ние сме малко по-сложни, моля за задачите на 2 и 3/4 клас Smile Благодаря!

rumen_s@abv.bg

Цитат
С молба за задачите за 2-ри клас

rumen_s@abv.bg

Благодаря

Цитат
Търся задачи от преглед на знанията по математика за Варна от предишни години - някой да има идея къде да ги издирвам?


Цитат
благодаря за предложението, ще се разходя до офиса на МГ и ще видя дали имат книжка с последните години; ако нямат - ще пиша на ЛС
Всичко това -  в рамките на три дни.
С какво право съдиш останалите?

# 29
  • София
  • Мнения: 7 088
Абсолютно излишен спор... Ползите от заниманията със състезателна математика са доказани. Независимо от това, дали детето ще стане гениален състезател или заради спортна злоба се готви и ходи на състезания, ползата от разчовъркването на мозъка е неоспорима.
Никоя от списващите майки, не е казала, че не иска детето й да играе навън.
Не съм от тези, които са занимавали детето с много такива занимания, докато не стана 4-ти клас и не се запитах "Ами сега, накъде?" . Отчитам това, като грешка. Мисля, че детския, необременен мозък има много по-голям потенциал от нашите, стандартизирани и вкарани в релси мисли. Вземете за пример състезания за 1-ви клас. Бланките, в които няма написан текст и които спокойно биха могли да изиграят ролята на IQ-тест. Възрастните срещат проблем с разбирането на "условията", а децата на 7-години много по-бързо се ориентират. Ако този мозък продължи да се тренира, да вижда нещата интуитивно и да мисли по нестандартния начин, по който е мислил до сега ще бъде само от полза!

Заниманията с интересни задачки в никакъв случай не изяждат от времето за игри на вън, при 6-9 годишни деца. Те трябва да заместят по-скоро игрите на таблета и телефона.

Пример: Взех на сина ми книжка с логически задачи. Не погледна таблета, докато не изяде логическите задачи, което си беше забавление за цялото семейство.

И пак да повторя, за да не остана неразбрана. Не сме ходили от 1-ви клас по състезания. Детето не стои под ключ, за да решава задачи, НО смятам, че всяка решена задача е нагънала малко мозъка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт