Евдокия

  • 7 258
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 718
ако се роди на празник и името ми хареса, да, бих сменила избраното от нас име, но ако не ми хареса, както се случи при мен , какво??? цял живот детето ми да бъде с име, което не харесвам, щото се е родил на голям празник.

# 46
  • Мнения: 337
Аз също сънувах името на сина си и докато не казах, че така ще се казва, той така и не идваше.  Трябваха ми 5 го дини,за да разбера,че това ще е неговото име въпреки всичко и всички.

# 47
  • Мнения: 2 328
Екатерина е компромис и от двете страни.Единственото име,което не предизвиква скандали  Confused

# 48
  • Мнения: 17
Аз също сънувах името на сина си и докато не казах, че така ще се казва, той така и не идваше.  Трябваха ми 5 го дини,за да разбера,че това ще е неговото име въпреки всичко и всички.

И как се казва,да ви е жив и здрав?

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 319
   Защо на Екатерина единственият вариант за кратко име да е Катя? На баба ми, бог да я прости ѝ казвахме Кети, а  братовчедка ми наричаме - Рина. Нямам представа как се получи, но никой никога в семейството не ги е наричал Катя.

# 50
  • Мнения: 17
  Защо на Екатерина единственият вариант за кратко име да е Катя? На баба ми, бог да я прости ѝ казвахме Кети, а  братовчедка ми наричаме - Рина. Нямам представа как се получи, но никой никога в семейството не ги е наричал Катя.

А на една моя приятелка й казват Ина и самата тя така си се представя.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 319
   Simple Smile То Ина е многофункционално. Аз познавам Гълъбина, Христина, Славина, Веселина и на всички им казваме Ина.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 386
Да, това Ина е напълно неясно от кое име точно идва Wink Пълно безличие.

# 53
  • Мнения: 11 747
Някои се казват само Ина.

# 54
  • Мнения: 5 259
Да си Екатерина и да ти казват Ина е все едно да си Александър и да ти казват А  Joy
Същото е и имената, които завършват на Ния и така ги наричат (Евгения, Антония). Или Яна като съкращение на Марияна, Бояна, Лиляна.
Изглежда ми като да се срамуват от имената си.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 386
Само Ина познавам и аз Wink С толкова Ини от други имена направо ги съжалявам Wink

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 14 924
А майка ми има приятелка Евдокия, на която на галено и викат Дочка, но е 75+ години жената.
Другата Евдокия, която бегло познавам, е също над 50, вероятно към 60, и на галено я наричат Ева, доколкото знам.
Не е лошо името за мен, макар че има и по-хубави, но така или иначе питащата и мъжът и вече са избрали.

# 57
  • Мнения: 465
Малко е грубо Евдокия, но повече ми харесва от Екатерина.

# 58
  • Мнения: 514
Разбрах, че вече не е актуално, но все пак ще кажа, може би на някой ще му е интересно. При руснаците името Евдокия (произнася се с ударението на последната сричка) е много старовремско, но последните 15 години старовремските имена станаха много популярни. На това име има още един вариант- Авдотья. Една приятелка си е кръстила дъщеричка така, звучи много мило и неизбито. А умалителните от тези две имена- Дуня, Дуся, Дося.

# 59
  • Мнения: 11 747
То Авдотя е умалително на Евдокия, също, старовремски умалителен вариант. Руската класика е пълна с Авдоти.

Общи условия

Активация на акаунт