Отговори

Анкета

Харесайте заглавие за новата тема:

Опции:

# 735
  • Мнения: 96
И аз мисля така , че не са много , но ме наплашиха . Момичета правили ли сте това изследване където пиете един много сладък сироп (гликоза) и ви взимат кръв на всеки час ,3 пъти

# 736
  • Мнения: 712
Не, аз не съм- това е изследването за гестационен диабет. Препоръчително е уж, но моят лекар нищо не е казвал и познавам доста други момичета, които не са го правили.

Относно килограмите, няма нужда да те шашкат излишно лекарите. Както е казала addicted, въпрос на усещане и на интуиция е. А бебето със сигурност има килограм вече според мен  Peace

Sindicik, това не са ли нормални показатели за съответната седмица?

# 737
  • Мнения: 35
Не последно 28 сед ми пускаха кръв урина и белтъък

# 738
  • Мнения: 96
Момичета различни доктори , различно мнение , но няма страшно накрая ще имаме здрави бебоции baby_neutral

# 739
  • Мнения: 35
Дано дай боже

# 740
  • Мнения: 94
Здравейте,

аз съм 31 г.с. + 5 дни и съм с 9кг+, но всичко ми е на корема. Вчера си обух едни дънки с ластик от преди бременността и дори успях да се вмъкна с вълнен клин под тях  Laughing. Иначе днес бях на ултразвук и бебка е 1850 гр.   Grinning Ние вече взехме някой от по-големите неща като количка, кошара и матрак, спален комплект с обиколници и друг спален комплект. Взехме и помпа за кърма, комплект шишета на авент (да има за водичка и ако се наложи дихранване), стерилизатор за микровълнова и нагревател за шишета и пюрета. След седмица с таткото отиваме и за дрешки, хавлийки, козметика  Simple Smile И се започва с прането, гладенето и подреждането  Grinning

# 741
  • Мнения: 2 514
Аз съм в 29г.с. и съм 6-7кг отгоре. Два месеца не бях качила нищо, а сега за 1 седмица качих 1.5кг,че и малко повече даже. Не е като да се тъпча постоянно и да ям за двама, гледам уж да се ограничавам малко. Днес, обаче, голям глад ме гони - все ми се се яде нещо Crazy

# 742
  • Мнения: 70
Момичета към каква козметика сте се насочили,мненията са противоречиви и за всчка козметика има и положителни и отрицателни мнения.Ясно ми е,че всичко е строго индивидуално според бебчето,но все пак ми е интересно да чуя.Аз съм в 31 седмица и 4 дни и съм качила 10 кг и то предимно на корем,лекаря нищо не ми е казал,а и смятам,че не са толкова много все пак не е момента за ограничения или диети  Rolling EyesПо отношение на пазара ние сме купили дрешки-гащеризончета,ританки,бодита с къс ръкав и няколко с дълъг,ръкавички,шапки за баня,лигавници;количка,кошарка с гардероб и скрин,помпа за кърма,шишета на авент,стерилизатор,повивалник,люлка-шезлонг,килимче за активна гимнастика,залъгалки и други дребни неща.Имам чувото,че списъка няма край Laughing

# 743
  • Мнения: 2 514
И аз щях да питам за козметиката. Или на Мустела, или на Уриаж мисля да взема Simple Smile

# 744
  • Мнения: 70
Аз взех на мустела комплект с измиващ гел за глава и тяло,масажно олио,лосион за тяло и разтвор за почистване.Чудя се дали да взема шампоан,защото гела става за измиване на главичката,но незнам дали е достатъчно Rolling Eyes newsm78

# 745
  • Мнения: 2 379
За килограмите наистина сме коментирали и преди, че е много относително. Но обикновено е притеснително, ако качваш нормално и умерено и след това рязко качиш примерно половината от теглото, за кратко.Гледат се и други фактори( освен различните лекари, практики и опитност)- има ли отклонения в изследванията, за това се и мерят коремите, за да се види колко от тези кг са на корема, както и ЕХО-то( за приблизителното тегло на бебето). Така,че нещата не опират само до това колко си качила, а кога, как и къде......  Важно е и какви витамини се пият( ако се пият изобщо) , защото при някои бременни това също може да даде +кг......  Thinking( а това за интуицията....съгласна, но ако сме честни пред огледалото, защото имаше една закачка, как една кръгла дама се гледа и казва "Ех, колко качих пак, заради тези празници" и огледалото и отвръща...... " Ами ти си беше така още август месец!"
 Аз съм много висока и едра, 1те 3 месеца свалих повече от 4 кг без да съм повръщала нито един път и без да се ограничавам от храната, което не означава, че нещо не е наред....но взимам под внимание и всички останали фактори и условията, които се промениха, когато забременях, въпреки слабеенето 1те месеци, сега съм си "по таблици". Не всичко е просто цифри, а е комплексно от много неща.....
Относно количките, много се чудех и ние да поръчаме нещо от вън, но размислих, защото ако се развали нещо няма да мога да ползвам сервиз в БГ. Цената не винаги е от значение дали ще скърца или не Simple Smile По нашите тротоари почти няма количка според мен, която да устои на препятствията без да се повлияе хаххахах
Изследването с глюкозата, което коментирате по-горе е Глюкозотолерантен тест ( или ОГТТ, като О е за орален), който се прави по преценка на лекаря според изброените горе неща относно кг, както и всички изследвания, възраст на майката, предпоставки за диабет,  и т.н. Не се притеснявайте, че вашия лекар не ви прави куп изследвания, който сте чули, че са правени на други бременни...това не винаги значи, че лекарят не си разбира от работата, а че при вас няма показания за проблем! Някои лекари пък се престарават в това, да "търсят под вола теле" именно заради "параноите" на пациентите и страх от това, че някой може да ги изкара некадърни, само защото не са им дали направления за още поне 3ма специалиста или за още толкова допълнителни изследвания. Не пренебрегвайте факта, че психическото състояние на майката е от също толкова голямо значение за бебето, както и физическото! Вкарай мухата в главата на една бременна, че нещо не е наред, пък да видим дали няма да изкука до раждането.
Остана да се  отбележа и за козметиката  Joy, трябва да прецените кое за вас е важно, да е с висока цена, да има добра реклама или да е нещо, което ще ви е от полза независимо от всичко, което ще стане едва, когато видите резултатите на бебешката кожа. За Мустела съм чувала само хубави неща и имам наблюдения за положителните ефекти. Добри неща съм чувала и за Baby crema/play time, които са на много по-ниски цени, както и за марките на ДМ( бебешките серии).
Някоя от вас беше споменала, че е взела памперси на Babylove за новородени, аз също съм си взела от тях. Като козметичните продукти също може би ще са от ДМ или някой БГ по-натурална козметика....прах за пране- чудя се между Maxima, Frosch и още няколко марки, които не ги помня като име, а само визуално като етикет.... Но като цяло съм се спряла все на козметики не тествани върху животни и екофрендли (поне според производителите).
И извинете АКО ще засегна някои от вас, но направо изпадам в потрес от майките, които купуват скъпи козметики и накрая пак си мацат бебетата с мас и ги обтриват със сол... някак си много снобско и лицемерно ми се струва...бебета правят разликата не в цената, а в това кое как им действа! Това го казвам съвсем отговорно, защото наскоро на един курс за бременни попадна именно на такива майки, които говореха колко скъпа козметика са взели, но се посъветваха с лектора може ли да си "мариноват" пролетните бебета с мас и сол,както и да ползват вместо вода отвара от орехова шума и обвивките на зелените орехи, вани със сода и не знам си още какви неща....... newsm78
Спирам до тук, че като гледам колко съм изписала, доста наваксах за последните седмици, в които само четях.... #Crazy  Peace

# 746
  • Мнения: 2 514
Относно козметиката, имам наблюдения над една приятелка и нейното бебе - беше си взела Мустела, но на бебето не му действаше така, както се очакваше - кожата се лющеше леко и имаше нужда от хидратация, а кремът не помогна. Пробва на Веледа, някакви други - пак нямаше ефект. Накрая баба й й даде малко премита мас. Приятелката ми не искаше да я ползва, но реши да пробва - от първия път имаше разлика Wink Така че и аз съм на мнение, че не е важно колко е скъпо едно нещо, не само козметиката, а колко е функционално за теб самия Simple Smile 

# 747
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Моят опит с козметиките ме научи, че колото по-малко, толкова по-добре. С дъщеря ми минахме през SebaMed, Mustela, A-derma, Urage, докато накрая не казах "край"! Кожата й се белеше , беше изключително суха , въпреки скъпите козметики. Спрях да я къпя и мажа с каквото и да било, ползвах само измивният гел на Alphanova, за дупето основно. Кожата й бързо възвърна нормалното си pH. Изобщо към този момент не мога да разбера от какво толкова се мърсят бебетата, за да е нужна цялата тази химия по нежните им кожи. Тогава просто четях и пазарувах , без много да мисля.
Моя съвет е да си вземете козметика, щом сте го решили, но в по-малко разфасовки, не е гаранция, че бебешката кожа ще я понесе.

# 748
  • Мнения: 3 331
Относно козметиката: най-лесно е да прочетете съдържанието и да проверите съставките в интернет. Повечето известни марки, както и медицинската козметика, са чисти химии. Не гледайте колко е скъпа и колко я рекламират, в съдържанието пише всичко Peace
Хариста, аз купих памперси Babylove, а сапунчетата за тяло и глава купих от zoya.bg, на Alteya organics. Максимално изчистени продукти са. Купих Персил за пране - супер ароматизиран е, следователно алерген. Не знам защо ги блъскат с парфюми, след като са предназначени за нежна и деликатна бебешка кожа. Ще го сменя с Фрош, една идея по-хубав ми е.
Днес деня ми започна много хубаво - ходих да ми вземат кръв, а сестрата ме попита дали чакам братче или сестриче Mr. Green Така щели да ме питат някой ден хората Joy

# 749
  • Мнения: 1 818
Ето и новата тема: Тема 5

Общи условия

Активация на акаунт