Искам да кажа ... (65)

  • 49 801
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добра ви вечер!

Честито на празнуващите, студенти и екс такива.

Никитка, честита да ти е рожбата!

Интересно се оказа пътешествието ми до Сицилия,
наситено с много емоции... Първо заради изригването
на старата дама Етна, самолета кацна в Бари, на около
680 км. от Катания. После ни натовариха в автобуси на
компанията и си попътувахме доволно. Прекосихме
цяла Калабрия, красива, портокалово-маслинова, сочна.
На носа на ботуша прекосихме с ферибот към  Месина,
благополучно в 24 ч. пепеляшкино време ни изсипаха
на летището в Катания от там такси и в хотела. За този
първи ден ми се събра пътуване по въздух, суша и вода.
В следващите дни не сме се спрели и за час, то като
изтървани, всички възможни руини обришахме, че и за
още се лакомихме. Пусто до Етна не отидохме, че активна
и не пускат. Фестивала на шоколада в Модика отървах,
заради липса на транспорт в неделя, но пък се заредих
с него от малко магазинче само за шоколади.Толкова
много впечатления натрупах... ще ми отнеме време да
си подредя фйловете в папки. Стига съм досаждала...
Исках да кажа, че ми е драго и радо да ви видя  Hug

Акаша, благодаря, че ме изчака.

# 61
  • София
  • Мнения: 23 151
За съжаление Кати ми сервира, че всяка майка трябвало да се включи в базара с по нещо изработено.  Rolling Eyes Такъв стрес ми причини, че думи нямам. Мъжът ми предложи следното. Да нарисува Кати коледна рисунка, а той да направи 20 бр истински картички от нея. Сега обаче изниква въпросът дали ще ги приемат, защото все пак няма да е ръчна изработка, макар че ще станат доста хубави.
Колкото до домашно приготвените неща за ядене - забранила съм да си купува.

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Идеално ми се види  Peace. И аз бих купила.

# 63
  • София
  • Мнения: 18 816
Забравих и да се похваля,че ще почиваме по пет дни около празниците  Mr. Green

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 23 971
За съжаление Кати ми сервира, че всяка майка трябвало да се включи в базара с по нещо изработено.  Rolling Eyes
Аз какво ти казах - Голямо Главоболие.

# 65
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре че нямаме такива базари, нито при нас, нито при дъщеря ни. Но пък коледни концерти ще има много - два от дъщерята и един на нашата гимназия. Ми какво пък, обичат да пеят децата.

Забравих и да се похваля,че ще почиваме по пет дни около празниците  Mr. Green
Нашата ваканция е кратка този път - десет дни.

# 66
  • София
  • Мнения: 10 825
Хм, нищо не съм чула тази година за коледен базар от сина ми Thinking Трябва да му задам въпрос напреки, защото е възможно и да се скатава. Миналата година имаха, пожънахме успехс едни бисквити - шоколадови и портокалови. Защо не позволявате децата до купуват домашно-произведени неща? Аз си мисля, че хората биха се постарали, все пак нали и собствените си семейства хранят от същата копанка.

Лиляна, имаш си копие. Само никът му е в триъгълни скобки.

Домашните отидоха да ми донесат елхата и и коледните играчки. Утре ще украсявам

# 67
  • София
  • Мнения: 18 816
Да вярно е кратка.Аз в събота мисля да украся.ще си тръгна по-рано от работа и  да уплътня времето.

# 68
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
....
Лиляна, имаш си копие. Само никът му е в триъгълни скобки.
...
Разбрах, т.е. видях. И една бяла птица успя даже да подскочи, като си помислила, че ще ходя на тържеството на бг-мамма. Изтриха ни и двете, но мисля, че Акаша цитира тук и още стои върховната глупост по мой адрес.

Аз продължавам да си мечтая за естествена елха и накрая ще взема да си купя.

# 69
  • София
  • Мнения: 18 816
Аз като малка елхата ни стоеше винаги по много и беше мнооого голяма.И като почваха да падат игличките ги събирах с едно камионче със леген и ги посипвах по килима. Joy

# 70
  • Мнения: X
Писах и в една друга тема, но наистина ми докривя.

тре е коледния концерт и я е втресла треска, че не е практикувала френската песен толкова колкото английската и не я знае наизуст добре. Ще я пее тази вечер повече пъти май  ooooh!

Коледната ваканция ни е от 18 декември до 4ти януари.

Аз не знам дали да го напиша,но се възмутих вчера не на шега. Ще ходят децата да пеят в старчески дом и да помогнат в кухня за бедни .Коледа е все пак да се научим да даваме най-вече.

Скрит текст:
Но. Имаме и банка за храна ,в която са посочени какви храни да събираме за семействата в нужда тази година. Пратиха ми вчера списъка за нашия клас.

Уж за сирийски семейства трябваше да събираме и да 'осиновим' някое за Коледа от класа като му накупим подаръци, дрехи , обувки и коледна вечеря, но не било баш така.

Изтривам .


Иначе имаме и коледен базар и за там ще пека моркови и ябълки мъфини и сме подготвили 25 картички с един candy cane за всяко дете от класа и отделно за бабите и дядовците в дома.

Коледното им парти е последният учебен ден на 18ти когато ще свършат и час по-рано и за там ще нося сокове и сладки за всички, както и пари за да закупим някое лакомство и нещо изработено от децата за да подпомогнем инициативата по благотворителност.

Последна редакция: ср, 09 дек 2015, 05:24 от Анонимен

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 641
Контесо, ами така както го описваш тук, така го обясняваш на детето. И толкова. Нито пари ще тръгна да давам, нито играчки да купувам, храната е достатъчна. Да даряваш е едно, но да те ползват за банка- друго! Сама казваш, че твоето дете няма Майнкрафт, например, какво остава да купуваш на чуждите! Егати, и аз се ядосах. Но не бих "дарила" по този изнудвачески начин, категорично!

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 8 821
Контеса,  Shocked Rolling Eyes,аз...таковата, доволна съм,че не живея по вашия край в такива случаи  Crossing Arms.Да не говорим, че допускам после да продават голяма част от подаръците  Thinking.
Това не е даряване, а изнудване...няма начин да участвам аз  Naughty  Stop
И да кажа, че по принцип от всичко, което си споделяла, на мен ми идва  в повече цялата суетня, подготовка, благотворителност и ентусиазъм покрай всеки един повод/празник/честване и какво ли не.

# 73
  • Мнения: 3 868
Нахално, много. И аз обичам да помагам, ама такива условия са абсурдни. Ти може да си решил да дадеш толкова пари, ама що трябва да е така.

# 74
  • Мнения: X
Благодаря ви .
И се чувствам ,че малко изиват ръце по този начин ,но по ме е яд, че аз се чувствам така зле все едно съм виновна .

И аз така разбирам благотворителността ,но други хора я разбирали по иначе.
 А не искам и детето ми да бъде нарочено/набедено, че не сме дали и така. Изяждам се от вътре, но няма да дам близо 100 и нагоре долара за чужди деца по този начин поискани.
 
Сумата е за целия клас плюс доброволни дарения за храната и дрехите ,които са отделно, и в които ще се включа, защото да нахраниш гладен и да подадеш ръка на нуждаещ се е това, което аз разбирам, но за другто съм пас.


Май и други родители са надали глас ,защото в другите класове няма чак такива фрапиращи подаръци със суми и  получихме емайл ,че поради големината на семейството  newsm78 сме щели да си поделим разходите с един друг щастлив клас . Оф, спирам ,че още повече се ядосвам.

Последна редакция: ср, 09 дек 2015, 05:27 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт