Тибетска гъба / кефир / кефирена гъба 3

  • 106 038
  • 772
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 1 934
Нуждая се от съвет._чета,  че кефирът трябва да е газиран и леко кисел,  а моят има кисела нотка, но изобщо не е газиран.  Дали не бъркам някъде...

# 316
  • Мнения: 19
Нуждая се от съвет._чета,  че кефирът трябва да е газиран и леко кисел,  а моят има кисела нотка, но изобщо не е газиран.  Дали не бъркам някъде...
Ами зависи, за колко време го приготвяте и какво е съотношението гъба и мляко.
Аз държа млякото за около 48 часа в гъбката и заквасвам половин литър мляко с около една-две супени лъжици зърна.

# 317
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Нуждая се от съвет._чета,  че кефирът трябва да е газиран и леко кисел,  а моят има кисела нотка, но изобщо не е газиран.  Дали не бъркам някъде...

не бъркаш. моят също не е газиран.
просто като го ям ми щипе по езика все едно пия газирано, не очаквай балончета и пяна  Peace

# 318
  • Пловдив
  • Мнения: 585
И аз да се похваля с първата доза около 100 мл кефир,даже и изпит вече. Вкусен,но леко кисел. Искам да е по-кисел. Дали да пробвам 48 часа на топло? Гъбката ми е около една чаена лъжичка. Колко мляко да и слагам?

# 319
  • Мнения: 98
Здравейте,

повече от месец пия от кефира, не чувствам особена промяна като цяло, но имам проблем с лениви черва, който се задълбочи след приема на кефира.
Нормално ли е и ще отшуми ли с времето според вас?

Четох, че е нормално до към 20-тия ден, но проблема продължава и след 35-тия..

# 320
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Здравейте,

повече от месец пия от кефира, не чувствам особена промяна като цяло, но имам проблем с лениви черва, който се задълбочи след приема на кефира.
Нормално ли е и ще отшуми ли с времето според вас?

Четох, че е нормално до към 20-тия ден, но проблема продължава и след 35-тия..

странно, аз когато ям вечер кефир и на сутринта тичам към тоалетната  Whistling
сигурна ли си, че е от кефира, променила ли си нещо в начина ти на хранене? newsm78

# 321
  • София
  • Мнения: 25 062
Когато за първи път пъете каефир или след почивка - започва се с малки количества и постепенно се увеливава дозата. Така няма да са драстични някои прояви на кефирената напитка.

# 322
  • Мнения: 5 405
На каква честота ви се размножава гъбката? След третото мляко (три пъти през 48 часа) имах едно ново топченце, но след още две смени на млякото, няма друга.  Sad Laughing Гледам си я като детенце и чакам да расте с нетърпение.  hahaha
Моят кефир за първи път днес е малко по-кисел, но газираност не усещам. Grinning

# 323
  • София
  • Мнения: 25 062
Аз не я наблюдавам чак под лупа. Simple Smile И нещата с гъбката са о.к.

# 324
  • Мнения: 5 405
Аз направо под лупа си я гледам.  Laughing Много ми е интересно, до сега не съм "отглеждала" такова чудо.  Grinning

Смутита пробвали ли сте с кефира?

# 325
  • София
  • Мнения: 25 062
Е, тогава гледай! Hug

# 326
  • Мнения: 548
Аз направо под лупа си я гледам.  Laughing Много ми е интересно, до сега не съм "отглеждала" такова чудо.  Grinning

Смутита пробвали ли сте с кефира?





 Аз пия редовно с ягоди- много готино става, но моят кефир  почти е сладък, никога не ми е киселял!

# 327
  • София
  • Мнения: 6 840
Ей, благодаря за идеите за маски с кефир! Че лятото особено често се случва много да киселее, чак ни изтръпват зъбите.  Laughing

Моят кефир го имам близо 4г, мъжът ми като го пие редовно няма нужда да пие хапчета за стомаха. Мен пък доста ме разхлабва кефирът, особено ако е много кисел, чак болезнено, но и аз съм без жлъчка. За отслабване - засища, но не се ли спазва хранителен режим, не прави чудеса. Ние го пием основно заради пробиотиците и защото е полезен и децата, пък и ние, не търсим сокове, газирано и подобни.
Почивки не правя, пием постоянно. Т.е. почиваме и ние, и гъбата, когато ще пътуваме, но не броя 20 дни, 10 дни почивка, все едно айрян си пием.

# 328
  • София
  • Мнения: 1 934
Скрит текст:
... лятото особено често се случва много да киселее, чак ни изтръпват зъбите.  Laughing
Аня♥♥♥, отново да ти благодаря за кефирните зрънца!!! Но можеш ли да ме посъветваш - ето моята гъбка е бебе на твоята, обаче не ми става нито кисел, нито леко газиран кефирът. От какво може да е?

# 329
  • Мнения: 17
 Здравейте, има ли някой от Бургас, който има възможност да ми даде гъбка Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 апр 2017, 18:22 от slanceto_ti

Общи условия

Активация на акаунт