Работа, CV-та, HR-и, съвети - 49-та тема

  • 46 522
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 613
Не си спомням за нито един случай, в който да ме питат за семейно положение на някое интервю. Rolling Eyes
Аз сама си казвам. Ако стане дума за работа на смени, особено. Simple Smile
Просто, за да са наясно с мотивите ми.

Както винаги става, след като получих офертата за започване на работа, бях поканена на интервю в друга компания. Simple Smile Отказах им учтиво с мотива, че вече имам предложение и започвам януари и нямам интерес. Отговориха ми, че до януари има време и да ги посетя на място, за да видя какво те ще ми предложат. Бяха доста настоятелни. Има голямо търсене за хора с немски, явно.

# 46
  • Мнения: 7 995
Отиди да видиш за какво става въпрос. Може да ти хареса повече.

# 47
  • София
  • Мнения: 274
Не си спомням за нито един случай, в който да ме питат за семейно положение на някое интервю. Rolling Eyes
Аз сама си казвам. Ако стане дума за работа на смени, особено. Simple Smile
Просто, за да са наясно с мотивите ми.

Както винаги става, след като получих офертата за започване на работа, бях поканена на интервю в друга компания. Simple Smile Отказах им учтиво с мотива, че вече имам предложение и започвам януари и нямам интерес. Отговориха ми, че до януари има време и да ги посетя на място, за да видя какво те ще ми предложат. Бяха доста настоятелни. Има голямо търсене за хора с немски, явно.
Аз бих отишла да видя какво предлагат! Нищо не губиш.
Все пак, ако не си подписала договор с тях, с точна дата на започване на работата, всичко може да се промени! И от твоя, и от тяхна страна.

# 48
  • Мнения: 9 991
Сменям ги, защото едната фирма, първата, уж с познати, ще се окаже фантом. Нещо не им е чиста работата. Уж местеха офиса, чаках да ми се обадят, звъняха им да им върша някаква работа по телефона, не ме викат в офиса, не ми прекратяват договора, и пари нЕ ми дадоха втора заплата, няма за какво да ги чакам. Почнах на друго място, горе долу ставаше като за зимата, да изкара, но уж щяха да вземат втора да помага, не знам на кой е любовница, тя решила, че дошла да командва.  Mr. Green Всичко аз да правя, ползва мои записки да казва, че тя си била отбелязала, казвам и нещо да направи" не чува", иначе шефката като дойде тича, като си отиде, ми го дава аз да го правя. След няколко реплики в рамките на разумното, накрая реши да и давам подробни обяснения, какво правя, че да се отчитала ooooh!, Казах и като иска да знае какво се случва, да го прави, аз като ученичка няма да се отчитам и тн. Тя ми отвръща, дали съм се усещала какво говоря Whistling. Сбърка адреса, че реши че ще слушкам и да и върша работата. Помежду другото бях попаднала на обява, която е уж по-удобна, дай Боже. Пуснали ми срочен договор 4 месеца, не знам как да го разбирам.  Thinking Имах си и преди идея, да си развивам дейност, но трябва да се усъвършенствам, да работя за себе си, ще се концентрирам там, ако ми е попътен вятъра.  Peace Успех на всички.  Hug

# 49
  • Мнения: 2 289
Отговориха ми, че до януари има време и да ги посетя на място, за да видя какво те ще ми предложат. Бяха доста настоятелни. Има голямо търсене за хора с немски, явно.

Огромно при това.

То и да си подписала....не ти е регистриран договора. Колко такива "номера" са ми връткали, но какво да се сърдя на хората--всеки си гледа интереса. Peace

# 50
  • Мнения: 2 070
Ей момичета, от есента до сега съм на трета различна работа. За срам ли е, не знам. Сега се моля, последната да ми е на късмет и да се харесаме взаимно и да се задържа, стискайте ми палци.  Flutter Hug

не си единствена  Confused
На едно място изкарах 15 минути. На второ 4 дни. Сега цял месец съм се задържала на настоящата  работа, но пак си търся защото не ми харесва. До сега не ми се беше случвало да сменям така работно място толкова често.

Успех на новото място   bouquet

# 51
  • Мнения: 407
Обаче не съм съгласна, че само жените са дискриминирани. Или поне не би трябвало да е така. Имала случаи на двама мъже, които отказаха работа със смени до 10 часа вечерта,защото са с бебета, и жените им ги чакат да ги къпят в 9. В същото време съм имала жени, които не ги интересува нищо, а имат деца.
Просто хора различни, и няма как от един въпрос дали имаш деца или не, ще си направиш изводи кой кога ще идва на работа и колко ще е отдаден.
.
                 Напълно съм съгласна, но някои работодатели са като коне с капаци. Предния ми шеф също задължително питаше за деца или намерения за такива. Като че ли сме в Пайнер   Mr. Green 
                Понеже съм от хората семейно ориентирани, си търся работа с нормално работно време. За високо заплащане не претендирам и за сега оставам само с търсенето. Предната ми фирма е търговска, имам опит с работа с клиенти и доставчици, но търговията както знаем се слави с дълго работно време.Ще се наложи да сменя попрището  Laughing

# 52
  • Мнения: 7 995
Хммм, не съм съгласна за търговията и дългото работно време... зависи от сферата, може би.

# 53
  • София
  • Мнения: 274
Момичета,
Срещали ли сте двуезична препоръка?
На ММ му искат препоръка, но на едното място я искат на английски език, а на другото на български език.
Мисля да направя двуезична, за да не кара хората да се подписват два пъти.
Но в нета нищо не намирам.

# 54
  • Мнения: 2 289
Може да е като двуезичен договор,но ще изглежда странно.

# 55
  • София
  • Мнения: 274
Може да е като двуезичен договор,но ще изглежда странно.
Аз си го представях като едни формуляри, които не си спомням какви точно бяха, но бяха на български и на английски език. Единият език над другия.
В момента търся нещо подобно.
Мислех и като двуезичен договор, но ще изглежда странно, права си!

# 56
  • Мнения: 7 995
Е какво толкова, като се подпишат два пъти....  ?

# 57
  • Мнения: 892
По принцип в препоръка се пишат общи работи, но, все пак, не може да се разчита изцяло на стандартизиран формуляр. Иначе дали ще вървят двата текста паралелно или един след друг няма значение, според мен по-важно е подписващият препоръката какъв език говори и дали може да се подпише под текст на български език, например. (ако е чужденец) В такъв случай би било по-добре препоръката да е или само на английски или др език, или на български и английски/немски, китайски, френски и др.

# 58
  • София
  • Мнения: 274
Е какво толкова, като се подпишат два пъти....  ?
Нищо, права си! Но мога да избегна превода на английски език. Ще спестя време и пари. Ако препоръчващият не се е подписал на английския вариант, искат превод от преводач.

# 59
  • Мнения: 2 289
Как така от преводач, няма ли този, който я дава да я напише на английски? Иначе с още по-странно.

Общи условия

Активация на акаунт