Работа, CV-та, HR-и, съвети - 49-та тема

  • 46 523
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 126
За София става въпрос.
До сега съм работила в Рекламна агенция, като рекламен агент. Естеството на работата ми се е състояла в това да обслужвам клиенти. Сега търся нещо сходно, свързано пак с обслужване на клиенти.

# 31
  • Мнения: 9 991
Ей момичета, от есента до сега съм на трета различна работа. За срам ли е, не знам. Сега се моля, последната да ми е на късмет и да се харесаме взаимно и да се задържа, стискайте ми палци.  Flutter Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 274
Ей момичета, от есента до сега съм на трета различна работа. За срам ли е, не знам. Сега се моля, последната да ми е на късмет и да се харесаме взаимно и да се задържа, стискайте ми палци.  Flutter Hug
Успех!  Simple Smile

# 33
  • Другата България
  • Мнения: 37 854
Ей момичета, от есента до сега съм на трета различна работа. За срам ли е, не знам. Сега се моля, последната да ми е на късмет и да се харесаме взаимно и да се задържа, стискайте ми палци.  Flutter Hug
Късмет. Peace
Защо ги сменяш, ако не е тайна?

# 34
  • Мнения: 7 995
Нищо срамно няма да ги сменяш работата, ако ти се отдаде по-добра възможност. Аз как я смених 3 седмици след като започнах...

# 35
  • Другата България
  • Мнения: 37 854
Аз кога казах, че е срамно?

# 36
  • Мнения: 7 995
Мери, аз коментирам Аделинда. Извинявай, но теб отдавна реших да не те коментирам...

# 37
  • Другата България
  • Мнения: 37 854
О, няма проблем, виждаш, че аз също, но пишеш веднага след мен - отново, след мой въпрос, реших, че репликираш мен.
Радвам се, че се изяснихме. Grinning
Дори и да коментираш, когато коментарът е градивен и поискан е приятна комуникацията.
Става тегаво и досадно при случаи като вече отминалия със СВ - тата.
Но пък аз не съм злопаметна, забравям ги тези неща бързо.

# 38
  • Мнения: 7 995
Да, но за нас градивното и поисканото изглежда по различен начин, явно.

# 39
  • Другата България
  • Мнения: 37 854
И няма как да е иначе, различни хора сме. Различни характери, манталитети, както искаш го наречи.

# 40
  • Мнения: 2 485
Успех на търсещите!
Клиенти на агенциите са компании, които искат hr услуга от вторите. Плащат си за тази услуга. В този смисъл кандидатите не са точно клиенти и не могаъ да изискват от агенцията да им намери работа, защото работните места се създават от компаниите клиенти, а не от агенцията. Ако търсещ работа прати cv на посредник, може да очаква някакъв вид консултация и запазване на отношения, ако се появи подходяща позиция.

# 41
  • SF
  • Мнения: 21 564
Всеки работодател има различни скрити мотиви да пита подобни неща извън очевидните за чести отсъствия, болнични и т.н.
Някои позиции изискват, как да го кажа - отдаденост по-висока от средната и такъв въпрос се задава по-скоро за да се прецени дали кандидатът е семейно или по-скоро кариерно ориентиран. Всякакви варианти има.
....

Ами не. Не мога да си обясня, как ако работодател на интервю ме пита омъжена ли съм, преценява дали съм семейно или кариерно ориентирана, независимо от това какъв е отговорът ми - да или не. Какви са плановете ми в това отношение? - Ами какви да са!! Да се разведа. И да се омъжа отново още същата година, но за друг. Такива неща говорят ли се на интервю!
Може сега да озаконяваш апартамент, но това предполагам, че е нещо временно и на интервю за работа не бива това да е водещото и да се изтърси като топ новина, освен, ако не се търси сезонна работа и въпросният ангажимент не отнема един цял сезон.
Въпросите за семейството и семейните планове (деца, сватби, разводи) не трябва да се задават на интервютата. Някой може да напипа така и някаква лична драма.  Има двойки, които се женят на 30 години и до 38 още нямат деца. Какво трябва да отговарят по интервютата на въпроса за децата и семейството? Какви са им плановете на тези хора?
Освен това тези въпроси много дискриминативно се задават предимно на жени.
И най вече... ако отговорът е, че не е семейна, следва едно много шеговито зададено въпросче-закачка "А приятел??". Е, смей да се покажеш, че нямаш чувство за хумор, да правиш забележки какво могат да те питат и какво не, особено, ако много искаш работата и в СВ-то пише, че си комуникативна и сърдечна личност, която умее да работи в екип.

# 42
  • Мнения: 2 485

Ами не. Не мога да си обясня, как ако работодател на интервю ме пита омъжена ли съм, преценява дали съм семейно или кариерно ориентирана, независимо от това какъв е отговорът ми - да или не. ..............
Въпросите за семейството и семейните планове (деца, сватби, разводи) не трябва да се задават на интервютата.

Подкрепям.

# 43
  • Мнения: 2 289
Обаче не съм съгласна, че само жените са дискриминирани. Или поне не би трябвало да е така. Имала случаи на двама мъже, които отказаха работа със смени до 10 часа вечерта,защото са с бебета, и жените им ги чакат да ги къпят в 9. В същото време съм имала жени, които не ги интересува нищо, а имат деца.
Просто хора различни, и няма как от един въпрос дали имаш деца или не, ще си направиш изводи кой кога ще идва на работа и колко ще е отдаден.

# 44
  • Другата България
  • Мнения: 37 854
Успех на търсещите!
Клиенти на агенциите са компании, които искат hr услуга от вторите. Плащат си за тази услуга. В този смисъл кандидатите не са точно клиенти и не могаъ да изискват от агенцията да им намери работа, защото работните места се създават от компаниите клиенти, а не от агенцията. Ако търсещ работа прати cv на посредник, може да очаква някакъв вид консултация и запазване на отношения, ако се появи подходяща позиция.
Точно това ми обясни и на мен момчето от Изи Консулт. Peace

Общи условия

Активация на акаунт