Перилни препарати и омекотители – 36

  • 65 361
  • 722
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 845
От известно време забелязвам,че прах тайд за цветно ми остава в контейнера.Друг има ли подобен проблем?

Аз съм пробвала Тайд само веднъж и винаги ми оставаше в чекмеджето. Добре, че бях взела малка кутия.

# 16
  • Мнения: 5 207
Щом таблетките на Лидл не ви се разтварят хубаво в чекмеджето, слагайте ги в барабана.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Аз нямам проблем с разтварянето на лидълските таблетки против котлен камък. Може би преди месец си ги купувах, ако има значение.

# 18
  • Мнения: 13 544
Днес си купих Сано сензитив концентрат. На опаковката пише, че е за 40 пранета, как да преценя колко е дозата за 1 пране? Мога ли да се доверя на капачката?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 250
Може - аз ползвам същия и се получава значително по-добре, отколкото всичко, което съм пробвал - включително и от Сано в плик или в двулитрова бутилка.
 Относно специализираните ми, спортни дрехи...и аз като Guess забелязах, че течните дори с потта не могат да се справят и не перат добре, и вече не бих си купил.

# 20
  • Мнения: 13 544
stedra

благодаря ти   bouquet bouquet bouquet bouquet bouquet

# 21
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Течните с пот изобщо не се справят, факт. Аз петна кой знае какви не се налага да пера, но тениски и ризи с изпотени подмишници....доста, та те си смърдят на свежа пот яко, след "изпиране" с течен. Представям си как перат просто...

# 22
  • Сливен
  • Мнения: 4 052
Щом таблетките на Лидл не ви се разтварят хубаво в чекмеджето, слагайте ги в барабана.
няма ли опастност да оставят бели следи по тъмни дрехи когато се сложат в барабана

# 23
  • Мнения: 68 646
Днес си купих Сано сензитив концентрат. На опаковката пише, че е за 40 пранета, как да преценя колко е дозата за 1 пране? Мога ли да се доверя на капачката?

Нали знаеш, че се слага по половин капачка на пране, вътре самата капачка е разграфена мисля..да не люснеш пълна капачка..

А течните че не перат пот, не перат. Дори течния Ариел не се справя с тази задача.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 296
Течните с пот изобщо не се справят, факт. Аз петна кой знае какви не се налага да пера, но тениски и ризи с изпотени подмишници....доста, та те си смърдят на свежа пот яко, след "изпиране" с течен. Представям си как перат просто...
Наистина и аз се чудя понякога какво разбирате от прочетеното, или просто така, да трупнем още една бройка в брояча на мнения.  ooooh!

Изобщо не съм написала, че течните перат добре (нито че не перат добре). Разбира се , имам мнение и многократно съм го споделяла.

Попитах потребителя stedra, като иска да се грижи за ултраскъпите си якета за колоездене, не смята ли, че е добре да ги пере със специален за тези тъкани препарат, който - наистина - е течен, но пък не разваля водо- и ветроустойчивостта на тъканите. Защото - да повторя за 20 пъти с риск някой накрая да ме наругае, че все едно и също пиша - нормалният прах/гел (дори да е вносен) съдържа ензими, които невинаги, но все пак достатъчно често могат да развалят именно онези функции на дрехите, заради които сме ги купили.

Явно и той не разбра въпроа, тъй като заговори за потни тениски.

Карай.
Който разбрал - разбрал. Останалите - с по 5000 поста в актива си  ooooh!

# 25
  • Мнения: 13 544
Днес си купих Сано сензитив концентрат. На опаковката пише, че е за 40 пранета, как да преценя колко е дозата за 1 пране? Мога ли да се доверя на капачката?

Нали знаеш, че се слага по половин капачка на пране, вътре самата капачка е разграфена мисля..да не люснеш пълна капачка..

А течните че не перат пот, не перат. Дори течния Ариел не се справя с тази задача.
Благодаря за съвета. Видях, че капачката има означени мл. за 25 и 30. Според изчисленията ми трябва да слагам около 18мл..

# 26
  • Мнения: 68 646
Ев...не мисля, че някой е коментирал твоя пост. Аз поне не го разбирам така.. Rolling Eyes

А за опотени тенески аз съм писала по-назад, че се отмирисаха едва след прах Ариел за бяло, иначе с течен ариел си ги извадих също толкова смърдящи, колкото и ги сложих.
Та в този ред на мисли... ако трябва да избирам между миризливи спортни дрехи и такива с похабени свойства...избирам второто.

Аз съм питала по-назад дали има такъв специализиран продукт за спортни дрехи, който да не е течен, но така и не разбрах...Чудех се дали ДМ-ския прах за деликатните може да се ползва с тази цел?

Мама на......По-малко от половин капачка значи, да.. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 296
Тета, отмирисали са се, защото кислородните избелители са изтребили бактериите. В праха на ДМ за деликатни тъкани се съмнявам да има такива, но бих заложила, че по-добре ще изпере от всякакъв гел.

# 28
  • Мнения: 68 646
А, да...кислородните са свършили работа. Много мразя да ми мирише на пот, а преди редовно на ММ работните тенески миришеха така и след прането Embarassed Но сега потта и миризмата нямат шанс при мен Naughty щот съм веч ограмотена Laughing

Детето има едни скиорски панталони, та затова се чудех...но те и без това догодина няма вече да му стават, така че няма значение толкова и с какво ще ги пера. С ММ навремето карахме колелета, той имаше/има няколко спортни материи....но напоследък почти не го практикува и това Mr. Green

Ще погледна довечера състава на ДМ-ския прах за всеки случай Peace

# 29
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ev_e, с кого си говориш? Питам, понеже гледам, че си започнала някаква тирада, цитирайки мой пост, пък аз не помня нещо да съм си приказвала с теб.

Общи условия

Активация на акаунт