Откъде си купувате колите?

  • 20 649
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 683
Нямам много опит с местните търговци.

Търся си надежден (здрава ходова част и двигател) автомобил, но честно казано не знам какви са ми шансовете да попадна на нещо свястно. Затова се зачудих, дали повечето хора купуват коли от Горубляне, от други автокъщи, върнати от лизинг/откупени автомобили, от частни лица?
Взимате ли майстор със себе си?

Това са ми въпросите засега.

# 1
  • гр.София
  • Мнения: 430
И аз се вълнувам от същите въпроси. Засега разглеждам единствено онлайн...

# 2
  • Мнения: 140
От моя скромен опит с две коли които съм си купувала сама, честен търговец на коли втора употреба няма. Затова не мисля, че автокъщата е от голямо значение. Харесайте си марка и модел автомобил, вид двигател, години, км  и огледайте онлайн какво се предлага. Може да се поразровите и във форумите на дадената марка за да видите, кои са най -честите проблеми при даден модел. После хващате познат, който разбира и почвате огледите. И имайте предвид, че има скрити дефекти които трудно се хващат и от най-добрите механици. Така че всичко опира и до малко късмет. Аз лично предпочитам колите да са нов внос от "бяла"държава, защото обикновено са по-добре сервизирани.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И четирите коли, които съм купувала са били от Горубляне. Имам познат майстор обаче, при когото ходя от 20 год и съм сигурна, че няма да ме излъже. Преди да купя колата му я карам да я прегледа и ако каже да - купувам. Никога не съм имала проблеми. Кола без да я види майстора не бих купила никога.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 697
Колите,които тъсехме ги нямаше на Горубляне.В сайт харесахме от автокъща.Оглед ,пазарлък за цена  при забележки и така.Майстор да я види непременно.И си ти. Laughing

# 5
  • Мнения: 46 508
От моя скромен опит с две коли които съм си купувала сама, честен търговец на коли втора употреба няма...
В интерес на истината и те не са наясно дали им има нещо, повечето просто са докарани и запалени. Не ги карат/проверяват. Това за по-малките автокъщи, за големите не знам.

От друга страна "клиентът иска да бъде излъган". Имам познат, който се занимава с внос на коли и не пипа километражите. Застоя му се една кола, всеки се хващаше, че е на много километри (а за годините й си бяха нормални), накрая я даде на друг търговец, който ги върнал назад и продал за 1 ден. Та това е положението...

Взимате майстор, който разбира и с него, друг начин няма.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 476
ММ купува от човек /от обява/, защото държи колата да е обслужена, с номера и пр., за да не се занимава много. Освен това разбира от коли.

# 7
  • Мнения: 9 683
Аз от 'бяла държава' също купувах, но последната, която взехме се оказа неуспешна. Карах я две-три години, нищо не тропна, вървеше отлично, но още при първото влизане в сервиза я обявиха за опасна, защото макар и сервизирана отлично, се оказа, че е напълно изгнила.
Не знам доколко наистина беше опасно, но все се притеснявах.

За майстор също си мисля, но ето, тази, 'неуспешната', двигателят ѝ беше безупречен, всичко, което можеше да види майстор беше на шест, докато не я поразглобиха да сменят маслото..
Аз си мисля, направо, ако реша да купя конкретен автомобил, да минем през сервиз..

От моето оглеждане по форумите, оствам с впечатлението, че върната от лизинг, не значи гарантирано надежден автомобил?

# 8
  • София
  • Мнения: 18 697
Вие като купите кола не сменяте ли веднага маслото?

# 9
  • София
  • Мнения: 38 476
Зависи от сервиза. Някои сервизи такива номера правят и такива приказки разказват, че ...
Също така, за 2-3 години колата може да изгние и при теб. Зависи от колата. Ние имахме едно Ауди 97г, купихме го 2007 /нищо не тропаше/ и 2013 вече беше ужас.

# 10
  • Мнения: 9 683
Вие като купите кола не сменяте ли веднага маслото?
Е, веднага, де. Предвид факта, че километрите бяха реални, беше трудна за продаване на цената, на която я бяхме взели. Затова се повозихме известно време. Не сме разчитали на нея, обаче.

# 11
  • Мнения: 46 508
Вие като купите кола не сменяте ли веднага маслото?
Peace
Въобще не се връзваме на "обслужена". Сменят се определени неща задължително.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 697
Да да именно.Това имах предвид.
Аз се насочвам към марка,и с е почва търсене,гледане,цена на части,консумативи,лесно ли се намират и ей такива.Разбира се разход на гориво.И така два три месеца и повечко. Joy

# 13
  • Мнения: 11 073
От Горубляне, от обява в mobile.bg и от частно лице (близък познат). По една от трите вида досега.
Нямам сериозни забележки.
Не ме интересува дали километрите са реални, тъй като всяка свястна кола може да изкара 500 хил. - 1 млн. километра. Гледам други неща, колата се взема от търговеца и минава пълен сервизен преглед, преди да се оформи сделката.

# 14
  • Мнения: X
Имаме познат, който вкарва коли от Швейцария, та от него все.

Общи условия

Активация на акаунт