Откъде си купувате колите?

  • 20 651
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 883
Ами ти и от официален магазин да купиш, пак си потрушаваш нервите, като ти изтече гаранционния период.


потрУшаваш  Joy, защото не знаеш какво да правиш после, след като изтече гаранцията или какво? Каква е причината да си трУшиш нервите по-точно?
Не сме трошили нерви за нищо, свързано с поддръжката на колите, закупени от магазин и представител на съответната марка. Имат сервизно обслужване, имат изработени практики, които лишават потребителя-ползвател на возилото именно да не троши нерви.  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 4 884
Имам близък приятел, който се занимава с внос на коли само от Швейцария. Преди няколко месеца ми докара количка и на мен. Гарантирам, че ще ви продаде най-добрата за вас кола. Ако някой се интересува от подробности, мога да го свържа с човека. Има и автокъща, но реално ти му казваш какво искаш, коментирате плюсове и минуси, след което ти праща конкретни оферти директно от швейцарски сайтове за коли. Ти сам можеш да видиш реалните параметри на колата, след което той ти посредничи за покупката, докарването и регистрацията по всякакъв начин. В случай, че се нуждаеш от обслужване на колата, също помага. Просто свестен търговец на коли и човек. Wink

# 32
  • Мнения: 3 922
Харесах си кола в mobile.de - от представителство на марката в Германия. Отиде човек, провери я и ми я докара. Поне знам, че е на реални километри, години и прочие. Това е най-добрия вариант, ако ще купувате кола втора ръка. По автокъщите в БГ масово колите са с удари и превъртяни километражи.

# 33
  • София
  • Мнения: 38 476
И от България може да се купи кола от човек, на реални километри. Примерно той си я е купил от магазина преди 5-6-7 години и сега я продава.

# 34
  • Мнения: 3 922
Е да, обаче ще е карана по нашите разбити пътища, което няма как да не се отрази на състоянието й.

# 35
  • Мнения: 9 687
Не е точно така. Често продавачите са турци, които правят същите номера като нашите герои.
И за колите купени тук не съм съгласна.

# 36
  • Мнения: 3 922
Аз затова неслучайно написах, че колата ми е от представителство на марката. Наясно съм, че и там има мошеници, но тук даже и в представителствата са такива, когато продават автомобили втора ръка.

# 37
  • Мнения: 1 366
Мошеници има навсякъде, ама нашите са по - гладни и по - изобретателни!
Аз си търсех известно време кола, главно следейки нашето мобиле. Много ми харесва, че всички обяви са тооолкова оптимистични "Уникална, чисто нова, ултра запазена, сто процента реални километри...". Направо ми галеха окото и ухото с тея призиви. А и отделно, нашенци са тертиплии, и всички коли, лъснати, намазани, светкат и направо те хипнотизират. И така, отсявайки старателно и знаейки какъв модел, двигател и екстри искам, се спрях на няколко колички, като всички бяха "връхтя на сладоледа, почти некарани, и никога не са блъскани". Е как от 5 - 6 нямаше една, която реално да отговаря на описанието си? Много се отчаях... Никак не ми се искаше да се занимавал с кола от чужбина, щото си е занимавка. И все пак почнах да следя немското мобиле и забелязах, че същите модели, със същите характеристики, са с по хиляда две хиляди евро отгоре. Описанието е подробно, като са описани повечето дефекти на колата, та даже и снимки на ожулени и скъсани или изкривени места. Както и да е... Пратих мъжо, пообиколи, и ми взе една "ултра запазена, хипер нова, почти некарана" количка от едни пенсионери, които са я ползвали рядко за малко километри. Разбира се, в никакъв случай не казвам, че всички коли са перфектни, наистина повечето автосалони се стопанисват от разни мургавели, някои салони дори носеха български имена (то ние нали виреем навсякъде), но шансът да се прецакаш там, е наистина доста по - малък отколкото да се прецакаш тук. Тук перфектния вариант е да вземеш  кола от познат (и добросъвестен) човек, или да хванеш един майстор за съответния модел под мишница, и да изследва колите с теб. По малко перфектния вариант е да вземеш кола от частно лице, и минимално перфектния вариант, е да се забиеш в вякой от големите автосалони, където повечето коли са блъскани, с превъртяни километражи, но иначе лъснати и "ултра - връхтя - топ оф дъ топ" готови само да ги яхнеш.
И не на последно място ти трябва и голяма доза късмет, та да попаднеш, независимо къде,  на автомобил, който да те вози безпроблемно.

# 38
  • Мнения: 51
Мошеници има навсякъде, ама нашите са по - гладни и по - изобретателни!
Аз си търсех известно време кола, главно следейки нашето мобиле. Много ми харесва, че всички обяви са тооолкова оптимистични "Уникална, чисто нова, ултра запазена, сто процента реални километри...". Направо ми галеха окото и ухото с тея призиви. А и отделно, нашенци са тертиплии, и всички коли, лъснати, намазани, светкат и направо те хипнотизират. И така, отсявайки старателно и знаейки какъв модел, двигател и екстри искам, се спрях на няколко колички, като всички бяха "връхтя на сладоледа, почти некарани, и никога не са блъскани". Е как от 5 - 6 нямаше една, която реално да отговаря на описанието си? Много се отчаях... Никак не ми се искаше да се занимавал с кола от чужбина, щото си е занимавка. И все пак почнах да следя немското мобиле и забелязах, че същите модели, със същите характеристики, са с по хиляда две хиляди евро отгоре. Описанието е подробно, като са описани повечето дефекти на колата, та даже и снимки на ожулени и скъсани или изкривени места. Както и да е... Пратих мъжо, пообиколи, и ми взе една "ултра запазена, хипер нова, почти некарана" количка от едни пенсионери, които са я ползвали рядко за малко километри. Разбира се, в никакъв случай не казвам, че всички коли са перфектни, наистина повечето автосалони се стопанисват от разни мургавели, някои салони дори носеха български имена (то ние нали виреем навсякъде), но шансът да се прецакаш там, е наистина доста по - малък отколкото да се прецакаш тук. Тук перфектния вариант е да вземеш  кола от познат (и добросъвестен) човек, или да хванеш един майстор за съответния модел под мишница, и да изследва колите с теб. По малко перфектния вариант е да вземеш кола от частно лице, и минимално перфектния вариант, е да се забиеш в вякой от големите автосалони, където повечето коли са блъскани, с превъртяни километражи, но иначе лъснати и "ултра - връхтя - топ оф дъ топ" готови само да ги яхнеш.
И не на последно място ти трябва и голяма доза късмет, та да попаднеш, независимо къде,  на автомобил, който да те вози безпроблемно.
Ей тези неща зверски ме притесняват. Аз също си търся в момента и се хванах за главата - която и обява да покажа на разбиращите хора около мен, веднага я разнищват по неизвестни за мен до този момент параграфи. Даже и на марка още не мога да се спра Sad Сегашната ми кола е на 22 години и макар да върви супер, си е старичка и има редица дефекти, които ми спъват ежедневните процеси. Разгледах и опциите за чисто нова, но ще трябва да поработя още малко, докато мога спокойно да си купя нещо прилично първа ръка Simple Smile

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Най добре е от частна обява. Поне аз винаги така купувам.

# 40
  • Мнения: 3 788
Имам познат поляк, живее близо до немската граница.
Беше си намерил кола, Nissan Qashqai, декември 2015, на 5 хиляди километра някъде, беше я взел за 15000 лева, тук са по 40,000. Без забележки, карана само в градско.
Надявам се да дойде момента да ни намери и на нас някоя такава хубава.
Приятелят ми и последната му кола се намерили в Горубляне, той я харесал много, взел я, 2 години само разправии нон-стоп.
Но и аз му казах-ако е от България, вече само с майстор.  bowuu

# 41
  • Мнения: 2 205
Цитат
Имам познат поляк, живее близо до немската граница.
Беше си намерил кола, Nissan Qashqai, декември 2015, на 5 хиляди километра някъде, беше я взел за 15000 лева, тук са по 40,000. Без забележки, карана само в градско.
Извинявай, купил я е декември '15г. или тогава е произведена?
Автомобил на няма и година, почти некаран и на такава цена - 7,5 хил евро. Thinking Предполагам вашият познат я е купил от mobile.de. Thinking Nissan Qashqai не е малка кола, това си е малък джип. Най-вероятно е била ударена и със стандартен пакет екстри.
Между другото, последният модел на Nissan Qashqai - J11, е произведен ноември '13г., началото на 2014г. е пуснат в продажба, ако не се лъжа. Peace И пак ми се виждат малко 15 хил лева за 2-годишна кола с навъртени само 5 хил на километража, ако всичко ѝ е било наред!

Относно цените на автомобилите на даден модел на някоя марка - зависят от много фактори. Но и на мен ми е направило впечатление, че цените на някои автомобили (сравнявах нещо конкретно)от mobile.bg са по-завишени в сравнение с mobile.de!.

# 42
  • Мнения: 3 788

Извинявай, купил я е декември '15г. или тогава е произведена?
Автомобил на няма и година, почти некаран и на такава цена - 7,5 хил евро. Thinking Предполагам вашият познат я е купил от mobile.de. Thinking Nissan Qashqai не е малка кола, това си е малък джип. Най-вероятно е била ударена и със стандартен пакет екстри.
Между другото, последният модел на Nissan Qashqai - J11, е произведен ноември '13г., началото на 2014г. е пуснат в продажба, ако не се лъжа. Peace И пак ми се виждат малко 15 хил лева за 2-годишна кола с навъртени само 5 хил на километража, ако всичко ѝ е било наред!


Не се изразих правилно, купил я е декември '15, а пък е произведена ноември 2013.
Не я е купил от мобиле, а от негов познат, който му я е намерил от частно лице, някакъв пенсионер, не му трябвала и за толкова му я е дал.
И на мен ми се виждат малко, те са си супер малко, затова се надявам и ние да улучим такъв късмет, ако чрез този неговия познат си купим кола  Grinning
Иначе самият модел не ми хареса, много слабо върви Sad но иначе пък е готина на външен вид, за мацки си е перфектна  Blush аз не бих я върнала естествено, но просто е много слаб двигателя за толкова голям автомобил според мен.

# 43
  • Мнения: 2 205
Няма проблем. Peace Колата ми е Renault Megane 3 '12, купих си я миналата година за 6,5 хил евро. Тогава беше 3-годишна, на 19.700 км с пълни екстри (без лети джанти). Затова ми направи впечатление ниската цена. Peace Но моята (кола) е била ударена - точно шофьорската врата..

Nissan са хубав клас автомобили. Peace Неслучайно през 2014г. Nissan Qashqai попада в ТОП 5 в класацията Най-безопасен автомобил.

# 44
  • Мнения: 3 788
Мисля че същото Рено (или мноого подобно) има един приятел, возих се скоро и казах че искам такова, много удобна кола  Grinning но пък е френска, а аз вече си имам едно наум за френските.
Твоята как си я купувал/а? От автокъща или?

Общи условия

Активация на акаунт