Лято на Арапя

  • 59 228
  • 244
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 015
Благодаря kami2004. А имаше ли постоянно топла вода и какво е растоянието до плажа?

# 136
  • Варна
  • Мнения: 483
Топла вода си имаше, не си спомням да не ни е стигала. Плажа е съвсем на близко, поне за мен. Вилата е точно след всички редове бунгала. Аз от терасата си бях харесала едни бунгала, които са след вилата. Само четери в общ двор и малък детски кът. Следващата година бяхме там. Също беше страхотно. Само във вилата не ми е ясно как е с готвенето и храната.

# 137
  • Мнения: 1 015
На снимките, които намерих на вила СКАЙ виждам, че има кухненско обзавеждане. Ако има наблизо хранителен магазин може и да си готвим, ако не все ще намерим някое ресторантче. На нас храната не ни е основен приоритет. Важното е да е чисто, близо до плажа и да има климатик. За водата попитах защото в малкото отзиви, които намерих имаше два, които коментираха липсата на налягане и топла вода.

# 138
  • Мнения: 3 611
Миналата година бяхме там.Не ни хареса изключително мръсен плаж пълен с фасове и всякакви пластмасови отпадъци.Бяхме началото на Септември
да беше тихо и спокойно но до там очаквахме повече.На финала ни тръшна вирус всички.Не е по евтино от големите курорти не бихме повторили.

# 139
  • Мнения: 4 704
здравейте, никога не съм ходила и ако може повече информация от тази година как е положението, къде може да се хапва и всеки съвет и насока ще ми е от полза Simple Smile))) ако има и снимчици от плажа, още по-добре

# 140
  • Мнения: 1 069
Пазете се от Арапейката Grinning - тва хем в кръга на шегата, хем ..... сериозно.

Бай Джи за хапване, на Пънчетата също ни харесва, бара е един и е ясен - Памперо Simple Smile

# 141
  • Мнения: 4 704
Пазете се от Арапейката Grinning - тва хем в кръга на шегата, хем ..... сериозно.

Бай Джи за хапване, на Пънчетата също ни харесва, бара е един и е ясен - Памперо Simple Smile
благодаря, но какво имаш предвид под "арапейката" - Арапя като цяло или някакво заведение? и защо да се пазим?

# 142
  • Мнения: 3 611
Пазете се от Арапейката Grinning - тва хем в кръга на шегата, хем ..... сериозно.

Бай Джи за хапване, на Пънчетата също ни харесва, бара е един и е ясен - Памперо Simple Smile
благодаря, но какво имаш предвид под "арапейката" - Арапя като цяло или някакво заведение? и защо да се пазим?
Така Е кръстен стомашно чревния
вирус там.Бай Джи е заведение но нищо особено.На първа линия зад караваните има заведение по обяд е фраш и вкусно.

# 143
  • Мнения: 4 704
Пазете се от Арапейката Grinning - тва хем в кръга на шегата, хем ..... сериозно.

Бай Джи за хапване, на Пънчетата също ни харесва, бара е един и е ясен - Памперо Simple Smile
благодаря, но какво имаш предвид под "арапейката" - Арапя като цяло или някакво заведение? и защо да се пазим?
Така Е кръстен стомашно чревния
вирус там.Бай Джи е заведение но нищо особено.На първа линия зад караваните има заведение по обяд е фраш и вкусно.
е, гадна работа Sad(((  всяко лято ли го има там по твои наблюдения, случвало ли ти се е там? Досега един път съм го хващала и то преди години на северното Черноморие.

# 144
  • Мнения: 3 611
[video][/video]Миналата година се разболяхме децата жената и аз но не означава че всеки ще го лепне.Да има го вируса за това е кръстен Арапейка ако сте с деца давайте пробиотик може и вие да вземате.Като цяло в края на сезона има по голяма вероятност да се лепне защото вече е доста мръсно жега е било цяло лято и вируса си го ина благоприятна среда за развитието му.Не се настройвай с лошо все пак е ваканция почивка емоции.

# 145
  • Мнения: X
От 10-на години ходя на Арапя, още не съм "срещала" вируса...

# 146
  • Мнения: 3 611
От 10-на години ходя на Арапя, още не съм "срещала" вируса...
Може само да се радваш и ти пожелавам да не се запознавате лично.

# 147
  • Мнения: 350
Ние за четвърта година ходим на Арапя само веднъж се разболяхме. Почна от детето и ние след него,но мина леко за един ден. Не се наложи да ходим на лекар. Всяка година давам пробиотици и спазваме стриктна хигиена. Избягвам да ядем по ресторанти, както и пием само бутилирана вода и напитки. Сега като се замисля в годината ,когато се разболяхме от стомашния вирус бяхме там след 25    август... Може да има нещо вярно,че към края на сезона морето и плажа са мръсни.

# 148
  • София
  • Мнения: 3 035
Затова се ходи юни или в началото на юли. После става много мръсно - плаж, море и вероятността за болести се увеличава.

# 149
  • Мнения: X
От 10-на години ходя на Арапя, още не съм "срещала" вируса...
Може само да се радваш и ти пожелавам да не се запознавате лично.
Благодаря.   Simple Smile
Всъщност, никога не сме се "запознавали" с какъвто и да било вирус по морето.Нито аз, нито мъжът ми, нито децата.Никога не съм давала пробиотици, нито специална диета.Пили сме вода питейна, яли сме по заведения, по изключение.В 90%, ходим на бунгала с кухня, предпочитам да ядем моята храна.Така децата са били по цял ден навън, на плажа не излизаха от водата, седяли са до посиняване/гъбясване.   Smile
Смятам, че основната причина за чести " срещи" с вируси/бактерии е в ниския имунитет на човек, а не в заразените вода/храна.
Един силен, "трениран" имунитет се преборва без проблем.
А, и винаги ходим в края на август, началото на септември.Тогава масата тълпи вече са се напочивали и са се изнесли, спокойно е, тихо....не обичам лудницата, отивам да си почина, а не да се натоваря с още.
И това лято сме там, някъде от 26-27 август до 7 септември.

Общи условия

Активация на акаунт