Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 956
Определено с пазаруването е сложно. Вчера обикаляхме няколко детски мазгазина. Легла, колички , ванички за къпане, сплани комплекти - има страшно голям избор отдалече. Отблизо като погледнеш повечето не си заслужават парите. А пък количките - то и скъпа количка да си вземеш , пак не е това, което искаш. Например с ММ харесахме Муци. Ми то... Гумите били хвърляли всичката мръсотия в багажника долу. Той и един багажник... Плитък... Е - иам една екстра за 160 лв- да се купи багажник , който се закачва за дръжката на количката отзад. Ама ставал само като не е с бебешкия кош. Е има и чанта - 130 лв Simple Smile))))))) И то като го смятам - излиза 2000 лв една такава количка  Shocked А не е нещо кой знае какво. Хресах една друга, не й поня марката, но беше най-леката с подобен дизайн на Муци. Ми на нея дръжката не й разтегля. А аз съм височка и без токчета трябва да я бутам приведена... Една почти наполовина по-евтина харесах, на нея пък покритията на дръжката и на разни други части са като ги драснеш леки с нокът и безвъзвратно остава следа... И нямат калници тези колички. Ми в БГ ни трябват колички като джипове с калници Simple Smile
Ами леглата... преди 9 години това, което сега е 400 лв тогавая нямаше и 200... Става дума за проста дървена кошарка на 2 нива с колелца. Ужас! Има едни люлеещи се легла. Чудя се дали са хубави...?

# 706
  • Мнения: 129
Prolet, имам добри отзиви за GRACO EVO TRIO. - http://www.mumsnet.com/reviews/pushchairs/travel-systems/16510-graco-evo

Не знам дали си я гледала.
Не съм я виждала на живо.

http://rayatoys.com/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BA% … io-charcoal-13682

# 707
  • Мнения: 125
http://www.spelta.biz/mothers_hose.php
Какво ще кажете за тази възглавница, мн се оплитам като взема да обмисям нещо, доста е скъпа, за да си я купя просто за проба, но съм мн недоволна от възглавниците с вата, след време улягат и стават едни празни, затова сега като прочетох че тази не е с вата и вече я искам и това че може да заема различна форма също ми харесва ама дали наистина е така. Първа бременност мн трепети и очакване и много въпросителни.

Каква ползвате вие?

# 708
  • Мнения: 107
Здравейте,

Да се отчета и аз с миналия преглед  Grinning
Бебка е добре, вече тежи 1650 гр. Разположена е главично. Пак сме с една седмица напред по всички показатели ... и вероятната дата на раждане е 13 март  Blush
Понеже споделих, че много се потя нощем и страдам от безсъние - отговора беше че така ще е!

Викат ме отново на контролен преглед след месец  #Cussing out И като гледам по това, което са ми написали нямам изследвания, УЗД е под въпрос, нямам и гинекологичен преглед. А не трябва ли тогава да се вземе вагинален секрет?
Тонове почвали да записват 36 седмица!
На вас как ви протичат прегледите?

# 709
  • Мнения: 120
Здравейте,

Да се отчета и аз с миналия преглед  Grinning
Бебка е добре, вече тежи 1650 гр. Разположена е главично. Пак сме с една седмица напред по всички показатели ... и вероятната дата на раждане е 13 март  Blush
Понеже споделих, че много се потя нощем и страдам от безсъние - отговора беше че така ще е!

Викат ме отново на контролен преглед след месец  #Cussing out И като гледам по това, което са ми написали нямам изследвания, УЗД е под въпрос, нямам и гинекологичен преглед. А не трябва ли тогава да се вземе вагинален секрет?
Тонове почвали да записват 36 седмица!
На вас как ви протичат прегледите?

Странно, мен другата седмица ме викат за преглед, кръв, урина и вагинален секрет. Може би след месец при теб ще бъдат назначени такива  newsm78
Ще питам кога започва и записа на тонове при нас, но обикновено края на 8 или началото на 9 м започват доколкото знам от мои приятелки.

# 710
  • Мнения: 9 276
И аз се потя ужасно много и се въртя по цяла нощ. Мислех, че нещо съм предозирала  тироксина и ми се е забързал метаболизма от това, но нищо подобно, днес ми излязоха  резултатите  ТСХ 2,19 и даже май  ще трябва да увеличавам дозата. От друга страна хемоглобинът ми е 123 само с помощта на една чаша пресен сок от червено цвекло, ябълка и морков всеки ден. Много  съм доволна, по всичко изглежда, че няма да ми си наложи да пия желязо, което ми се струва супер и невероятно като се има предвид, че желязото си ми падаше редовно и преди да забременея.

# 711
  • Мнения: 2 009
Аз от 30г.с ходя на всеки 2 седмици на преглед. В 32 г.с пуснах кръв и урина,следващия път ще ми вземат вагинален секрет. След въпросният преглед консултациите стават всяка седмица. До края на бременността ми остават още едни изследвания на кръв и урина ,които ще ми пуснат в 10ти лунарен месец

# 712
  • Мнения: 129
Аз пък спя супер дълбоко - притеснявам се че като се роди бебето няма да мога да го чувам като става , толкова трупясвам. Mr. Green

Ставам само до тоалетната, но съм толкова заспала , че даже не знам как се връщам в леглото.
Като цяло ставам рано и съм активна през деня, правя гимнастика, шетам, обикалям и после спя на обяд Simple Smile

Дори не го усещам да ритка нощем, а сутрин почвам все по-малко да го усещам явно му става тясно.
Почнах да си пускам някакви хипнози, и си извадих записки за дишане по време на различните етапи от раждането и за започването на кърменето. Ако някой иска по нататък мога да ги споделя Simple Smile


# 713
  • София
  • Мнения: 293
LillyM     Аз пък започнах да си въобразявам ,че хемоглобина е свързан с ТСХ-то. Като ми се вдигне и хемоглобина ми пада, като почна да го нормализирам и всико идва в норма.  А доктора иска хемоглобина да ми е около 130 при раждане. В тая сняг няма как да стигна до която и да е лаборатория да си пусна ПКК да следя нещата.

Вчера купихме комплект за изписване от "Точици" ,мислих другата седмица да пазарувам ,обаче като ги гледам какви температури идват....
Количката днес,утре ще я поръчаме,че след престоя ми в болницата ММ го хвана шубето че по-рано мога да излюпя  Laughing http://baby-expert.eu/index.php?route=product/product&path=7 … mp;product_id=209

# 714
  • Мнения: 129
ЗА всички мами : има намаление от 22 Януари във Вис Виталис на всички колички

- 20 процента.


# 715
  • Мнения: 3 331
Почнах да си пускам някакви хипнози, и си извадих записки за дишане по време на различните етапи от раждането и за започването на кърменето. Ако някой иска по нататък мога да ги споделя Simple Smile
С удоволствие бих ги прочела Hug От къде са записките?

# 716
  • Мнения: 372
Здрасти момичета.Бях на преглед и БеБКа в 31 седмица тежи 2300.Всички кръвни изследвания са напълно в норма.Тъй като АГ което следеше бременността ми не ми обръщаше достатъчно внимание и пропусна да види проблема с околоплодните води и лежах в болница,сега вече направо ме следят в болницата,в която ще раждам.И там ме викат на 2 седмици за преглед.

# 717
  • Мнения: 129
Изпратих на лично:)
За кърменето от една лекция, записки на приятелка.
За дишането от една книга за раждането - Лоранс Перну - Аз чакам дете.
Много стара. Simple Smile

 

Последна редакция: пн, 18 яну 2016, 11:55 от Denitsa90

# 718
  • Мнения: 690
Здравейте Simple Smile официално съм в майчинство с 45 дневния. Вчера ми пуснаха кръв, урина, микробиология, Хив и Хепатит. Резултатите са добри като само СУЕ-то е ускорено, но четох, че е нормално. На тонове съм от февруари всяка седмица. Издадоха ми и обменна карта, като направлението за хоспитализация ще ми го дадат в началото на февруари, за да не изтече.
Аз приключих с дрехи за изписване. Взех велурено гащеризонче, боди с дълъг ръкав, чорапки и жилетка от mothercare. Космонавтчето е плюшено и като се сложи отгоре дебело одеало ще преживеем носенето до колата. С дъщеря ми ми беше много удобно столчето за кола да се слага на шасито на количката. Сега пак такова съм взела. Препоръчвам го за често използващи кола мами Simple Smile


# 719
  • Мнения: 99
Момичета и аз имам проблем със спането по цяла нощ се въртя ту на ляво ,ту на дясно и накрая спя седнала  Joy ,а да ви попитам ще ползвате  ли повивалниц и от кои по-меите или по - твърдите? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт