Шеста тема на чакащите

  • 506 579
  • 5 032
  •   1
Отговори
# 3 990
  • Мнения: X
Писах ти на лични. Днес направо изпаднах в ужас. Слушах един запис от наш разговор от предишния ден и той ми каза тогава, че някакъв в градината му е казал, че ще го вземат от вкъщи и щял да отиде в друга къща той ми каза, че не иска. Сега вече прави смисъл, че на другия ден и една четвърт от мъфина си не беше изял за 40 мин, как после точно да излезем и той се напика, как докато го къпех той правеше всичко възможно да не се изкъпе, как по пътя цивреше и се дърпаше да отиде та ходех 5 метра пред него и го изчаквах да дойде, а сме на една минута пеша от градината. Звъннах веднага след това на психоложката, на която бяхме предишния ден и тя каза, че нищо му нямало, не му било ден. А то милото си е знаело, че ако отиде там ще го откраднат от вкъщи. И така и стана. Като разбрах и, че е имал синини на места по ръцете, където дори не съм го пипала направо изпаднах в шок. Те са знаели предварително, че ще е отнет заради синини по тялото и на него са му казали, и той си е знаел, че това ще направят. А тъпите психолози ми казват че не му било ден. Направо ми се къса сърцето.

Последна редакция: нд, 05 дек 2021, 17:52 от Анонимен

# 3 991
  • Мнения: 89
Здравейте, мили хора Grinning
Пиша Ви отново с въпрос.Официално дадохме съгласие за осиновяване на нашето малко слънчице и сега чакаме дата за насрочване на делото.
Някой сеща ли се как горе долу минава делото, задават ли се някакви по-необичайни въпроси от страна на прокурора, има ли нещо, което е добре да се знае предварително?Малко ми е притеснено как протича тази процедура.
Благодаря отново на всички,пожелавам от сърце на всяка една от вас скоро да гушне така мечтаното детенце, дано Господ ви дари с това щастие съвсем скоро.Весели празници на всички ♥️

# 3 992
  • Мнения: 12 018
Нищо особено няма. Съдията приканва да изразите молбата си да осиновите детето и накрая пита как искате да се казва след осиновяването. Минава за 10-15 минути.

# 3 993
  • София
  • Мнения: 621
Здравейте, мили хора Grinning
Пиша Ви отново с въпрос.Официално дадохме съгласие за осиновяване на нашето малко слънчице и сега чакаме дата за насрочване на делото.
Някой сеща ли се как горе долу минава делото, задават ли се някакви по-необичайни въпроси от страна на прокурора, има ли нещо, което е добре да се знае предварително?Малко ми е притеснено как протича тази процедура.
Благодаря отново на всички,пожелавам от сърце на всяка една от вас скоро да гушне така мечтаното детенце, дано Господ ви дари с това щастие съвсем скоро.Весели празници на всички ♥️
[/quote]

Миналия месец осиновихме детенцеДелото продължи 40 минути,като през цялато време съдията диктуваше на деловодителка,която набираше на клавиатурата като доказателствен материал всички наши бележки,медицински изследвания на нас и на детето...изброи всички документи.След  това попита дали има възражения от страна на социалната работничка,юристконсулта на социалната служба,прокурара и нас включително.Уточнихме новите имена и откъде ще се издаде удостоверението за раждане.Пожела ни късмет и след 7 дена си взехме детенцето.
Успех!

Последна редакция: сб, 18 дек 2021, 15:00 от carolina9999

# 3 994
  • Мнения: 19 485
Писах ти на лични. Днес направо изпаднах в ужас. Слушах един запис от наш разговор от предишния ден и той ми каза тогава, че някакъв в градината му е казал, че ще го вземат от вкъщи и щял да отиде в друга къща той ми каза, че не иска. ......... Като разбрах и, че е имал синини на места по ръцете, където дори не съм го пипала направо изпаднах в шок. Те са знаели предварително, че ще е отнет заради синини по тялото и на него са му казали, и той си е знаел, че това ще направят. А тъпите психолози ми казват че не му било ден. Направо ми се къса сърцето.
Стана ми странно, че правите записи на разговорите с детето (ако правилно съм разбрала), а и също така не забелязахте ли тези синини по ръчичката му, за да поискате обяснение от детската градина Вие, а не те на Вас? Най-малкото можеше да попитате детето откъде са.

# 3 995
  • Мнения: X
Стана ми странно, че правите записи на разговорите с детето (ако правилно съм разбрала)
Детето ми казва, че не ходи на народни танци, те твърдят, че си ходел на всички часове. Детето ми казва, че помощник-възпитателката му казва да не ходи на градината, че техническия секретар на директорката му казва да се отпише от градината. Казват му и, че той не е записан, че е отписан, че те знаят кой иска да ходи и той не иска да ходи на спортове. После те ме таксуват като че той е ходил на всичко.

Разказва ми и как в градината са му казвали, че ще го отнемат от вкъщи и ще отиде да живее в друга къща. На следващия ден, в който трябваше да отиде на градина, той направи всичко възможно да не отиде. Е, отиде. Мислех си, че са излезли някакви страхове у него, но още в 10 сутринта директорката е направила сигнал. 

а и също така не забелязахте ли тези синини по ръчичката му, за да поискате обяснение от детската градина Вие, а не те на Вас? Най-малкото можеше да попитате детето откъде са.
Не съм ги забелязала. Ние отивахме на детска градина във вторник. В понеделник не бяхме, защото го заведох на преглед при клиничен психолог. В неделя на рождения му ден редихме лего цял ден (аз подавам частите, той си ги сглабя с ръчички). От там най-вероятно са синините по китките. Обаче е имал синини и на предмишниците. Лекарят от спешна помощ каза че били пресни, но за съжаление нямах как този ден да питам в детската градина как са се появили тези синини. Те бяха твърде заети да разказват колко съм лоша и да ме игнорират като питам какво се случва, как е детето.

Ще спра да пиша по тази тема обаче. Детето си е вкъщи вече, а не искам да издавам стратегиите на адвокатите ми за тези "мили служители", които са се самозабравили в инсценировките спрямо мен и по никакъв начин не им е дремело какво причиняват на детето ми.

Последна редакция: чт, 23 дек 2021, 08:18 от Анонимен

# 3 996
  • Мнения: 19 485
О, това е чудесно. Пожелавам Ви весели празници заедно с детето и ако позволите един съвет, сменете градината с друга. Даже и сега да се разрешат нещата във Ваша полза, вече ще гледат на детето Ви с предубеждение, а това не е добре нито за него, нито за Вас.

# 3 997
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
О, това със сигурност трябва да се направи.

# 3 998
  • Мнения: 298
Чудесна новина, Принцесо!
Много се развълнувах докато четох. Мисля, че няма да имаш спънки с отказа от БМ. Стискам палци всичко да е наред. Пиши като мине делото.
CveteMoe, нашето дете е с отказ от БМ още докато е била в родилното. Не знам защо така категорично се е отказала от толкова прекрасно бебе, но честно казано не ми се рови.
Всички сме изправени пред трудни решения понякога. Определено разбирам ситуацията, в която е била БМ и й съчувствам. И съм й благодарна...

# 3 999
  • Мнения: 89
Здравейте отново, мили дами 😀
Обещах да пиша след като мине  делото. Прави бяхте, всичко мина за има-няма и 10 минути,попитаха ни само два въпроса-дали имаме някакви възражения и дали потвърждаваме новите имена на детенцето ни. Само дето се притеснявах толкова предварително.Съдийката беше много мила и топла жена, честити ни детенцето и делото приключи.Следващата седмица ще си го вземем вкъщи вече човеченцето.Сега разучавам какво се иска от мен за получаване на еднократната помощ при осиновяване,къде да подам документи и т.н.
Благодаря на всички за подкрепата ♥️

# 4 000
  • Мнения: 306
Здравейте на всички.
Не съм изчела темите, но ще го направя при първа възможност. Със съпруга ми искаме да осинови детенце. Опитваме да имаме и наше, но засега не се получава. Не губим надежда, но и двамата искаме голямо семейство, повече деца и ни се иска да сме подали документи, за да тече процедурата по осиновяване, а ние да си действаме и за забременяване. Ще излъжа ако кажа, че не се страхувам, че може и да не се получи забременяването. При всички случаи и двамата искаме осиновяване, независимо дали ще имаме или не биологично дете. Въпросът ми към вас е, дали е много трудно? Знам, че звучи глупаво, но наскоро говорих с моя позната, която ужасно много ме наплаши, каза да се откажа, нямало шанс, много било трудно, нямало деца, давали на чужденци и всякакви такива. Сега.. Ясно е, че няма да се хвана и да повярвам на думите на един човек, ще направя абсолютно всичко възможно да се случи, но исках да питам вас, като минали по този път.. Иска ми се детето да е момиченце и колкото се може по-малко, по възможност бебе. Осъзнавам, че вероятно всички го искат, но аз нямам капацитет да се справя с травми, каквито по-голямо дете би могло да има и не искам да разочаровам основно детето. Колко време грубо отнема, според вас? Всякакви съвети ще приема с безкрайна благодарност.
Ще се върна да чета и темите.
Благодаря ви ❤️

# 4 001
  • Мнения: 2 808
Здравейте на всички.
Не съм изчела темите, но ще го направя при първа възможност. Със съпруга ми искаме да осинови детенце. Опитваме да имаме и наше, но засега не се получава. Не губим надежда, но и двамата искаме голямо семейство, повече деца и ни се иска да сме подали документи, за да тече процедурата по осиновяване, а ние да си действаме и за забременяване. Ще излъжа ако кажа, че не се страхувам, че може и да не се получи забременяването. При всички случаи и двамата искаме осиновяване, независимо дали ще имаме или не биологично дете. Въпросът ми към вас е, дали е много трудно? Знам, че звучи глупаво, но наскоро говорих с моя позната, която ужасно много ме наплаши, каза да се откажа, нямало шанс, много било трудно, нямало деца, давали на чужденци и всякакви такива. Сега.. Ясно е, че няма да се хвана и да повярвам на думите на един човек, ще направя абсолютно всичко възможно да се случи, но исках да питам вас, като минали по този път.. Иска ми се детето да е момиченце и колкото се може по-малко, по възможност бебе. Осъзнавам, че вероятно всички го искат, но аз нямам капацитет да се справя с травми, каквито по-голямо дете би могло да има и не искам да разочаровам основно детето. Колко време грубо отнема, според вас? Всякакви съвети ще приема с безкрайна благодарност.
Ще се върна да чета и темите.
Благодаря ви ❤️

Здравейте.
Ако кажете, че искате и от Бг произход може да чакате и 5-6 години. Но не е невъзможно.
Много малки деца може да имат някакви здравословни проблеми, които още да не са се проявили. Така, че си помислете дали сте готови със съпруга ви за това.

# 4 002
  • Мнения: 12 018
Слагайки ограничение само за момиченце, автоматично намалявате шансовете си наполовина.
От друга страна, повечето хора искат детето да е на поне 7-8 месеца, така, че ако не слагате долна граница, а посочите от 0 до 10 месеца примерно, то увеличаване шанса си, когато в системата влезе детенце с отказ (т.е със съгласие от страна на БМ детето да бъде осиновено) и съответно уредени документи. Такива деца попадат в системата още на двумесечна възраст и е напълно реално към момента на осиновяването да имате едно 3-4 месечно бебе. Синът ми е такова бебе, но номерът ми беше вече на около 2г и половина.
Децата заминават в международния регистър при следните обстоятелства:
- здравословно състояние - детето има заболявания, които изискват специализирани грижи и е неосиновяемо у нас. Такива може да са муковисцидоза, ДЦП, олигофрения, микроцефалия и т.н.  Такива деца не се предлагат на българските осиновители.
- деца на възраст над 8г, които също са под специален режим, за съжаление рядко у нас има кандидати за тях.
- деца от групи (3-4 деца с биологическа и емоционална връзка помежду си)
- останалото са градски легенди от миналото, когато осиновяванията минаваха през директорите на домовете. Домове отдавна няма, има регистри за деца, подходящи за осиноване и кандидат осиновители. Такива регистри се водят за вътрешни осиновявания и осиновители и за международни, като международните осиновявания са под юрисдикцията на Министрество на Правосъдието и минават чрез оторизирани посреднически агенции.
Не се отказвайте щом го искате.

# 4 003
  • Мнения: 306
Сърдечно благодаря за отговорите. Нямате представа колко много значи за мен това, че сте отделили от времето си. Благодаря ❤️
Сега говоря със съпруга ми, той е без никакви изисквания нито за пол, нито за етнос, за нищо. Аз съм склонна да не посочвам пол. Но за етноса по-скоро.. Ми се иска да не е ромски. Всичко друго ми е ок.
Веднага ще проуча документи и изисквания и.. С Бога напред.

# 4 004
  • Мнения: 2 808
Пишете: "етнос всякакъв, но без ромски черти", а не: "да не е от ромски етнос". Защото така шансовете Ви ще намалеят още повече.
И успех. В крайна сметка - каквото се случи.
Ще кажете ли на детето, че е осиновено, ако това се случи?

Общи условия

Активация на акаунт