Шеста тема на чакащите

  • 507 400
  • 5 037
  •   1
Отговори
# 4 590
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте,  момичета,
Нашата среща мина и то много добре, докалкото е възможно в този формат. Започвам с притесненията и въпросите. Тук много се говори за влюбване, но аз явно съм дърво, видях просто едно много сладко дете и сега това малко ме притеснява. То е на 5, 3 месеца, има някакви изоставания, но по мое мнение не големи, но е страшно привързан към приемната майка. Някоя има ли подобен опит и съвети?

# 4 591
  • Мнения: 12 152
На 5г си е осъзнато дете и е добре, че има изградена привързаност. Би трябвало приемната майка и психолог да го подготвят за осиновяването. Аз бих направила повече срещи, ако е възможно, за да се поопознаем и детето да свикне, дори и това да означава да разтегля във времето процеса. Освен привързаност към приемната майка, вероятно детето изпитва и страхове - дали ще го харесат, от неизвестното и подобни. Мисля, че ще е хубаво, ако приемното майка е склонна известно време след това да държите връзка. Моят син, който е осиновен на 4м на 4-годишна възраст казваше, че има три майки и ги броеше на пръстите на ръцете си: "една, в чието коремче съм бил, втората, която ме е гледала като бебенце и мама." Моят съвет е да говорите спокойно е открито с детето на тема осиновяване и минало някой ден, когато вече е част от семейството ви.

# 4 592
  • Мнения: 9
@MamaRu благодаря много за отговора ! Дано да е така ,:една година бързо ще мине, вече чакаме 6 месеца нашето момиченце .!!!:gift_heart:

Последна редакция: ср, 14 юни 2023, 09:05 от kitara meli

# 4 593
  • Мнения: 2 812
Здравейте,  момичета,
Нашата среща мина и то много добре, докалкото е възможно в този формат. Започвам с притесненията и въпросите. Тук много се говори за влюбване, но аз явно съм дърво, видях просто едно много сладко дете и сега това малко ме притеснява. То е на 5, 3 месеца, има някакви изоставания, но по мое мнение не големи, но е страшно привързан към приемната майка. Някоя има ли подобен опит и съвети?

Трябва да направите повече срещи. Приемната майка трябва да подготви детето. Освен това като ви опознае го питайте "иска ли да сте негова майка?"
Ние винаги казваме на нашето момченце, че той ни избра. И наистина така беше. Тръгна с нас без да плаче ... Но вътрешно им е много тежко, приемните са целият им свят, когато си нямат друг. Нашия син първата вечер като се сети, плака много, търсеше ги, питаше къде са ... Сърцата ни се късаха.

# 4 594
  • София
  • Мнения: 35
Здравейте,  момичета,
Нашата среща мина и то много добре, докалкото е възможно в този формат. Започвам с притесненията и въпросите. Тук много се говори за влюбване, но аз явно съм дърво, видях просто едно много сладко дете и сега това малко ме притеснява. То е на 5, 3 месеца, има някакви изоставания, но по мое мнение не големи, но е страшно привързан към приемната майка. Някоя има ли подобен опит и съвети?

Трябва да направите повече срещи. Приемната майка трябва да подготви детето. Освен това като ви опознае го питайте "иска ли да сте негова майка?"
Ние винаги казваме на нашето момченце, че той ни избра. И наистина така беше. Тръгна с нас без да плаче ... Но вътрешно им е много тежко, приемните са целият им свят, когато си нямат друг. Нашия син първата вечер като се сети, плака много, търсеше ги, питаше къде са ... Сърцата ни се късаха.

Благодаря Ви за споделеното.

За щастие приемната майка е много отзивчива и ще направим колкото може повече срещи докато тече процесът.

# 4 595
  • Мнения: 32
Здравейте! С мъжа ми решихме да осиновим детенце. Посетихме Дирекция "Социално подпомагане" преди три дни. Дадоха ни списък с документи, които трябва да представим. Надявам се, че скоро ще съберем всичко и ще кандидатстваме. Изчетох част от темите тук и останах с впечатлението, че дългото чакане се дължи най-вече на изискването за чист български произход. Нашите предпочитания са следните: пол-момиче, възраст-от 0 до 2, здравословно състояние - здраво или с леко увреждане или лечимо заболяване, произход - всякакъв, без ромски. С тези предпочитания имаме ли шанс да ни предложат дете в близката една година?

# 4 596
  • Мнения: 12 152
Чакането започва от момента, в който ви впишат като кандидат осиновители в регистрите. Не знам колко са децата до две години, но сигурно  половината от тях са момчета, както и половината от момичетата са ромчета. Бих казала, че по-реалистично е да чакате 2-3 години.

# 4 597
  • Мнения: 306
Нашите критерии са подобни:
Момиче, от 0 до 4 години, здраво или с лечимо заболяване, всякакъв произход с предпочитание към по-светъл цвят на кожата. И една година нищо.
Истината е, че повечето дечица са от ромски произход. Освен това женския пол много стеснява критериите.

# 4 598
  • Мнения: 12 152
Истината е, че повечето дечица са от ромски произход. Освен това женския пол много стеснява критериите.
До около 25% от всички деца в тази възрастова група, ако приемем, че горе-долу половината са от ромски произход и половината са момичета/ момчета. Вероятно и под 25%, защото в тази бройка има деца, които са от група или са с увреждане, нелечимо заболяване.

# 4 599
  • Мнения: 919
При положение, че хора с почти никакви специални изисквания чакат по 2-3-4 години, с Вашите критерии вероятно ще е около 5-6 години чакането.

# 4 600
  • Мнения: 12 152
При положение, че хора с почти никакви специални изисквания чакат по 2-3-4 години, с Вашите критерии вероятно ще е около 5-6 години чакането.
Дори и без специални изисквания не всеки приема първото предложено му дете дори и да покрива критериите му.

# 4 601
  • Мнения: 306
Добре де, а как става така, че с около година чакане осиновяват? За справка една жена се беше похвалила скоро в една ФБ група за осиновяване. С критерии български произход, малко дете, здраво, за една година и бам- бебе, синеоко и бяло (цитирам). Защо за едни може? Аз дори не съм сложила критерий за произход, само по-светла кожа. Между другото мисля направо да ходя да махам всички критерии и каквото, такова. Но се получава така, че едни слагат критерии и си получават каквото искат, други разширяват до безкрай с надеждата да ги забележат и нищо.
Връзки ли са, пари ли са? По-скоро мисля, че някак ползват връзки, защото всички даваме декларации за доход. Те виждат доходите ни и никой до сега не е намекнал дори за нещо. Не че бих дала. Против всички мои разбирания са да ползвам пари или връзки когато става дума за дете (никога не съм ползвала и в живтота по никакъв повод). Но остава едно огорчение...

# 4 602
  • Мнения: X
Този въпрос беше повдигнат преди известно време и дадох пример с хора, осиновили "бяло със сини очи" с изключително тежка фамилна обремененост и висок риск от унаследяване. Найс, а? Не всичко е такова, каквото изглежда, те също бяха обвинявани, че са си купили детето.

# 4 603
  • Мнения: 12 152
Бийч, моля не го прави, ако наистина не си готова да приемеш всякакво дете. Не прави нещо, за да те "забележат". Знам, че е трудно чакането, но ще дойде и твоят ред.

# 4 604
  • Мнения: 1 751
Минали са само 3 месеца при мен, въоръжена съм уж с търпение. Все по-често се замислям за разширяване на профила или по-скоро готовността да бъдат две деца. Аз бях писала и преди за това. Чак изминалата седмица се престраших и се свързах със СР. Говорихме много дълго. Единодушни сме, че ще ми е трудно, и ще е трудно, и ще е трудно 😄. Че е добре да имам и помощ, това е ясно. Одобрява идеята, но ми препоръча да си помисля колкото трябва. Свързал се е и с висшестоящ колега, защото не беше сигурен каква е процедурата. Евентуално може да се наложи допълнително събеседване (оценка) доколко съм подходяща за това.

Общи условия

Активация на акаунт