Шеста тема на чакащите

  • 507 534
  • 5 037
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 335
Понеже установих, че не всички са се абонирали да получават съобщения при отварянето на нова тема, ще си позволя макар и да стане досадно на някои от вас, да споделя линка на петицията. Наистина е важно да стигне до повече хора. Споделяйте и вие където решите - във форуми, във facebook или на друго място според преценката ви.

http://www.peticiq.com/138745

# 151
  • Мнения: 256
Здравейте.  bouquet
Раничко ми е още да се записвам при вас. От днес стартираме събирането на
документите, но сте едни такива мили и позитивни... Еми изкуших се. Embarassed

Нали? Много сме мили и позитивни, така си е! А щом сте направили първата крачка, значи се доближавате към сбъдването на една мечта. Добре дошла и кратко чакане!

# 152
  • Мнения: 38
Днес получихме писмо от РДСП Пловдив, че сме вписани. Знам, че ще чакаме много, но усещането да получиш писмо е много приятно. Бавно, по бавно вървим напред.  Grinning

# 153
  • София
  • Мнения: 108
Здравейте, момичета. Явно не ме бива много с форумите - въобще не съм разбрала, че има шеста тема и се чудя защо вече никой не пише.... хаха

Благодарение на публикация на geni_stil, намерих новата тема и какво да видя - нови предложения, нови родители, нови семейства за малчуганите. Страхотно!!!
Радвам се за всички вас и ви пожелавам много здраве, любов и весели мигове с вашите дечица.

Някой има ли вече дата за дело? Стискам палци по-скоро да се приберете в къщи с вашите малчовци.

Ние сме вписани от края на ноември и още чакаме.
Миналата седмица намерих в пощенската кутия известие от пощата на името на мъжа ми и веднага отърчах на гишето за получаване на писма с разтуптяно сърце. Оказа се, че е колетче, но аз в бързината въобще не бях видяла тази отметка Sad
За 2 минути какво ли не ми мина през главата....
Като дойде ПИСМОТО, не знам какво ще е - тежко му на ММ Wink

# 154
  • при него
  • Мнения: 1 231
Мерудия, добре дошла Hug
Фльор, Сквестарз, Цвети, дано скоро всички да дочакаме писмоТО!!!

# 155
  • Мнения: 16
Ние сме в регистрите  от септември 2015 година. Получихме 4 писма  за вписване и от тогава нищо . Семейство сме  40 + години .

# 156
  • Мнения: 38
На мен социалната при връчването на заповедта ми пожела късмет и "дано да получите предложение". Каза, че децата за осиновяване са малко и ще сме късметлии ако получим предложение.   Rolling Eyes Не знам какво да мисля на фона на статистиките, които се подават за броя изоставени деца.

# 157
  • Мнения: 335
skwestarz, не се отчайвай. Много често социалните говорят така, за да ни подготвят за дълго чакане, но това не означава че непременно ще чакаме дълго.
Обръщам ти внимание и че броя на изоставените деца не отговаря на броя на вписаните в регистрите деца, това е защото биологичните родители не дават отказ и след като им изтече 6 месечния период отново  изказват желанието си че не желаят детето им да се даде за осиновяване, нищо че повечето от тях дори не виждат децата си и така започват да текат нови 6 месеца. Аз лично зная за няколко деца които са били вписани в регистрите по-големи, точно заради такива действия на биологичните родители.
Друг важен момент е че половината от вписаните деца са със сериозни здравословни проблеми, които ние българите не бихме осиновили. Също така е важно да се вземе под внимание и критериите на осиновителите, на които не всички вписани деца отговарят.
 

# 158
  • Мнения: 436
Добре дошли на новите момичета.
Док.крис, какви са вашите изисквания?

# 159
  • Мнения: 16
До 2 години , без предпочитания за пол , от български , турски , смесен , неизвестен произход .

# 160
  • Мнения: 133
Благодаря за сърдечния прием. bouquet

И  ние сме "млада" двойка с 19 годишен брак.
Отдавна се замислихме , че е крайно време да прекратим медения си месец Wink.
Да ви кажа честно , ние сме подготвени психически за дъъъълго чакане. Критериите
ни са:  от 0 до 18 м.  без изисквания за пол и етнос.
Ако се случат нещата по-рано от 2години , ще си е чисто дело на Шефа отгоре.

# 161
  • Мнения: 256
Ами с тези критерии много бързо ще ти приключи медения месец. При мен беше 11 месеца чакането.
Успех!

# 162
  • Мнения: 133

Оо , благодаря ти . Това прозвуча много окуражаващо.  bouquet

# 163
  • Мнения: 38
Ами с тези критерии много бързо ще ти приключи медения месец. При мен беше 11 месеца чакането.
Успех!
Здравей Цвети,
тъй като не те видях в темата "Статистика" моля да ни припомниш (съжелявам ако си писала преди) какви бяха вашите изисквания? Знам, че има редица показатели, но бих искала да си изградя представя горе-долу колко се чака.

# 164
  • Мнения: 256
Записала съм се в статистиката   Laughing

Подадени документи - 25.03.2014 г. /входящ номер от 01.04.2014 г./
Вписване в регистъра - 02.07.2014 г.
Първо и единствено писмо за момиченце на 1г. и 3м. - 11.06.2015 г.
Дело - 06.07.2015 г.
В къщи - 15.07.2015 г.
Осиновявам сама.
Критерии за детето: от 0,6 - 3 г., без претенции за пол и етнос /без ясно изразени черти на ромския етнос/, здраво или с леки, лечими в България заболявания.

И сега гледа песнички на таблета  Hug  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт