Шеста тема на чакащите

  • 506 094
  • 5 029
  •   2
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 9
Благодаря ви за отговорите.
В началото бях написала бълг, турски и неизвестен което пише в първоначалния доклад но почти веднага направих промяна с отделно писмо и добавих ромски. В няколкото РДСП където пожелаха да си поговорят с мен, потвърдиха критериите. Но още утре ще опитам отново да се обадя в моето РДСП в София.
Добавих и едно или две деца с родствена връзка, само дето мечтая за дъщеря, поне едно от двете.
И аз не знам защо нямам още писмо...   Sad
Ще проверя отново и ще пиша.

# 286
  • София
  • Мнения: 9
Здравейте момичета,
Получих писмо! за две сестрички на 2,7 и 3,8 г. Отивам да се запознаем в понеделник, нямам търпение и толкова се вълнувам. Само че не знам какво точно да попитам на срещата в РДСП? Помогнете ми да не забравя нещо?  newsm78 Благодаря  Joy

# 287
  • Мнения: 117
 
Здравейте момичета,
Получих писмо! за две сестрички на 2,7 и 3,8 г. Отивам да се запознаем в понеделник, нямам търпение и толкова се вълнувам. Само че не знам какво точно да попитам на срещата в РДСП? Помогнете ми да не забравя нещо?  newsm78 Благодаря  Joy

 bouquet ЧЕСТИТО!!! Дано това да са твоите дъщерички. Praynig

# 288
  • Мнения: 436
Есперанса, честито предложение. Дано са твоите момичета. От дом ли са или от ПС?

# 289
  • София
  • Мнения: 15
Каква прекрасна новина!  Simple Smile Успех в понеделник!

# 290
  • Мнения: X
Прекрасно е, че сте решили да осиновите сестрички ! Бог да бъде с вас, желая ви всичко хубаво в живота !

# 291
  • София
  • Мнения: 9
Много мили пожелания, стискам палци!
 Децата са в приемно семейство от 1 година.
Как се случва след това? Какво да питам?

# 292
  • Мнения: 436
Есперанса, нахвърляй си едно списъче с въпроси:

- какъв им е дневния режим?
- ползват ли памперси?
- с какво играят?
- имат ли алергии?
- сами ли се хранят?
- как заспиват?

Ей такива неща ...

# 293
  • София
  • Мнения: 108
Esperance75, честито! Дано да се харесате! Стискам ти палци много силно!
Ти сама ли осиновяваш? Така ми се стори от начина ти на изказване. Питам те, защото не ми се струва лесна задача справянето с две малки дечица. Не че аз не искам да имаме общо три, де Wink

Мисля, че на първа среща трябва да питаш по-скоро за историята на децата и за тяхното състояние - здравословно, психическо, емоционално, всичко, което се сещаш, за да можеш да вземеш решение. И чак след това, ако вземеш положително решение, ще дойдат многото въпроси за режим, начин на хранене, къпане, спане и т.н., и т.н.

Ние първо имахме среща в съответното РДСП, където ни запознаха с историята на нашето момче и ни показаха снимка. От това, което чухме трябваше да решим дали искаме да се видим с него. Аз си бях направила списък с въпроси, но първо чухме социалните и се оказа, че бяха отговорили почти на всичките ни въпроси. За някои нямаше информация.

Все пак ето за какво се бях сетила аз:

раждане - дата и място, поредност на бременността за майката, нормално ли е протекла, в кой месец е родила, секцио или естествено, тегло и ръст при раждането

биологични родители - здравословно състояние, възраст, произход

история - причина за изоставяне, къде с живели преди това (при вас 1 год в ПС, а по-рано?), има ли предишни предложения на други кандидат осиновители, има ли др. братя/сестри, има ли др. деца в ПС, има ли подписана декларация за отказ от БР

развитие - тегло, ръст в момента; прохождане и говор - да/не, кога; памперс или гърне, ходи ли на ясла

здравословно състояние - болести по рождение, боледува ли и колко често

според мен е добре да питаш и за това дали двечките са били разделяни, дали са привързани една към друга и колко, дали имат някакви емоционални проблеми, ако са преживели нещо

следващи стъпки - какво и в какви срокове трябва се направи след взимане на решение - независимо дали е да или не, с кой и как се уговарят следващи срещи, процедура на осиновяване - документи, срокове, страни по делото, призовават ли се БР на делото

Иначе социалните ни дадоха подробно инфо за здравословното състояние, което е имат от личния лекар, дори и за неща, за които не се бях сетила; също становище за психическото и емоционалното му развитие и състояние, както и неща от типа - ходи стабилно по неравности, изкачва сам стълби, играе с топка, групира предмети по общ признак, играе с деца, любопитство, концентрация, памет

Та така... Simple Smile
Още веднъж - стискам палци!!!

# 294
  • София
  • Мнения: 108
Момичета, на нас делото ни е идния вторник. Надяваме се всичко да е наред и нямаме търпение малчо да се прибере вкъщи Simple Smile

Аз пък сега имам притеснения относно престоящата за него промяна. Притеснява ме да не се почувства изоставен от приемните родители.

Ще се радвам, ако споделите опит и съвети как да му представим нещата...

Благодаря предварително

# 295
  • София
  • Мнения: 9
Fleur rouge, всичко си записах, благодаря!стискам палци за вас във вторник и после за прибирането в къщи, за кога е предвидено?  1crib
Пипи мипи, мерси за въпросите за ПС  Grinning

# 296
  • Мнения: 436
Fleur rouge, много хубави въпроси си поставила. Само, че получи ли отговори? При нас всичко казано беше лъжа. Единственото нещо истина е за възрастта на майката.
Успех на делото. На 8-я ден ще си вземете детето.

# 297
  • софия
  • Мнения: 100
 здравейте,искам да попитам осиновителите от София,от къде си получихте актовете за раждане.Защото от нашата община праща мъжът ми в ритуалната на Витоша 15?

# 298
  • Мнения: 436
Ние го получихме на Леге.

# 299
  • софия
  • Мнения: 100
Благодаря за отговора Simple Smile само ни разиграват с акта за раждане тези дни!

Последна редакция: пт, 15 апр 2016, 14:13 от Krispy1303

Общи условия

Активация на акаунт