Шеста тема на чакащите

  • 506 150
  • 5 029
  •   4
Отговори
# 720
  • Мнения: 12 003
Честито майче, Да ви е жива и здрава принцесата и много да ви радва.
По питането ти - доколкото ми е известно трябва да ви предадат наличните документи, на практика - каквото имат и то по тяхно усмотрение. Моята дъщеря беше изписана от ДМСГ и приведена в ЦНСТ, от там си я взех. Дадоха ми абсолютно всичко от дома - оригиналния картон, подробно воден, с приложени изследвания и епикризи; два дневника за развитието й и индивидуалната работа, водени от психолог, логопед и кинезитерапевт, мед сестра; + доста снимки - две Коледи, Великден, три РД... от четирите месеца в ЦНСТ получих само празен картон, снимки и амбулаторни листи от два профилактични прегледи при специалист, а докато течеше процедурата детето на няколко пъти беше на лекарства, в т.ч и антибиотици, но пък ми дадоха синята книжка и копие от акта за раждане. На курса ни бяха предупредили, че често мед документация "се губи" или е непълна, иначе би трябвало да ни я предадат.
Поискай поне да ти дадат копие от картона, не че някой се е интересувал от картоните на моите деца - ЛЛ си започнаха отначало.

# 721
  • Мнения: 411
Към всички, които още чакат и са с изискване за произход, вижте снимката и си преценете дали държите да чакате още, когато можете да махнете ограниченията и да имате такива симпатични деца у дома
http://www.rainbowkids.com/adoption-stories/our-bulgarian-adoption-journey-1946

# 722
  • Мнения: 311
Здравейте,
Най-накрая вече сме си у дома Simple Smile
За протокола да кажа за документите - след като вчера ми се обадиха от РДСП-то да ми припомнят, че днес трябва да им занеса един препис и на тях, попитах за документите. Те явно вече бяха уведомени, че съм ги искала в оригинал и ми отговориха, че давали копия - такава била практиката. Не бяха обаче подготвени, че с мен са се държали отвратително и за отказа на дома да я наричат с новото име. Останаха потресени, но казаха, че не се случва за първи път да го чуят и се задействаха. В резултат казаха, че ще получа оригинала на епикризата от операцията и копие на картона, а оригинала за справка да проверя, че са преснимали всичко!!! Отиваме днес и ми дадоха ВСИЧКО В ОРИГИНАЛ!!!! Когато си тръгнахме мъжът ми каза, че някъде е имало залепена заповед, в която ясно е упоменато, че децата се изписват с оригинали на документите!!! Ние имахме късмет, дано за всички да е така

# 723
  • София
  • Мнения: 596
Всичко е добре, когато завършва добре. Като във вашия случай! Честито!  bouquet
А пък ние подадохме молба за промяна на предпочитанията. Увеличихме горната граница на възрастта от 2,6 на 3. Също така, че сме склонни на дете с леки заболявания. А за произхода допълнихме, че може детето да е също така метис или мулат...което е смешно, защото в нашите институции едва ли има такива, но знае ли човек...

# 724
  • Мнения: 12 003
Има Инче, може да са рядкост, но има. Имаше потребителка осиновила мулатче и отново чака за мулатче. На други са предлагани деца с виетнамски / китайски произход , чувала съм и за деца от българо-арабски произход, както и за армено-кубински... Но за такива май трябва да е изрично посочено.
А имаш ли долна граница? Има бебета с уредени документи/ отказ/ и те се осиновяват до 3-4-5 месец.

# 725
  • София
  • Мнения: 596
Не. Нямаме долна граница мама Ру. Единственото ограничение по искане на съпруга ми е да няма черти на ромче с което още не съм се преборила, но щом го убедих да напишем това съм оптимистка, че ще успея и това с "чертите" да премахна... аз нямам предрасъдъци що се отнася до деца. Децата са си деца без значение от цвета на кожата. То в нашия случай става абсурдно, защото приемаме дете с друг цвят на кожата, но не и да е с вид на ромче...но съпруга ми още не го е осъзнал. Какво да се прави. Confused Rolling Eyes

# 726
  • Мнения: 411
При толкова чужденци в момента как различавате дали е ромче или арабче?  Светът е толкова цветен и шарен...

# 727
  • София
  • Мнения: 596
Не различавам. И не ми е цел. Ще приема детето без значение какво е стига да ми се даде шанс. За мен няма значение какъв е произхода му стига да е здраво. Света наистина е шарен и в това е хубавото...

# 728
  • Мнения: 411
Ина, просто произходът и чертите ще са ви последния проблем, след като вземете детето. Абсолютно съм убедена, че ако не можете да приемете едно дете, по-добре да не го взимате. Но детето не е само черти, а според мен слагайки каквито и да са ограничения, вие се лишавате от време с вашето детенце. Но изборът си е изцяло ваш.

За съжаление няма свободен достъп до снимки на децата, които са в националните регистри.
За да придобиете представа какви са децата все пак - http://wiaa.org/galleries/waiting-children-international/bulgaria/, ако иска парола пишете Bulgaria.

Преди да стигнат до международните регистри, тези деца са били в националния. Както виждате, повечето дечица са тежко болни. Но има и здрави деца, които са там и е възможно да са отказани без даже да са ги видели кандидат-осиновителите заради произхода. На мен по никакъв начин това детенце не ми прилича на циганче, а пише, че е от ромски произход: http://wiaa.org/child/lili-cousin-ace, прибрано е 2009 от социалните.

От сърце ви желая скоро да срещнете вашето детенце.

# 729
  • София
  • Мнения: 596
Ванибо благодаря ти за снимките. На твоето мнение съм. Ограничението ми е наложено от съпруга ми. Като условие да се съгласи да кандидатстваме за осиновители. Така поне имаме малък шанс...иначе никакъв.

# 730
  • samokov
  • Мнения: 110
Здравей те ние сме кандидат осиновители с моя съпруг вече 2години и нямаме нито едно предложение от никоя дирекция за цяла България.Това което сме сложили като изисквания
пол без значение
възраст0-3
произход Български Турски и Ромски без видими черти.Направо съм отчаяна че нямаме нито едно обаждане.Ще съм благодарна ако ме посъветвате.

# 731
  • Мнения: 182
Здравей те ние сме кандидат осиновители с моя съпруг вече 2години и нямаме нито едно предложение от никоя дирекция за цяла България.Това което сме сложили като изисквания
пол без значение
възраст0-3
произход Български Турски и Ромски без видими черти.Направо съм отчаяна че нямаме нито едно обаждане.Ще съм благодарна ако ме посъветвате.

А за здравословно състояние какво сте писали? Ние бяхме с вашия профил + лечимо заболяване. Обикновено с този профил се случват бързо нещата. Ние чакахме 5 месеца. Нашия младеж е здрав, но е роден недоносен, което автоматично го праща в графа „с лечимо заболяване”.

# 732
  • Мнения: 182
Бих ви предложила да се свържете със социалния си служител да го попитате каква може да е причината.

# 733
  • Мнения: 335
Здравей те ние сме кандидат осиновители с моя съпруг вече 2години и нямаме нито едно предложение от никоя дирекция за цяла България.Това което сме сложили като изисквания
пол без значение
възраст0-3
произход Български Турски и Ромски без видими черти.Направо съм отчаяна че нямаме нито едно обаждане.Ще съм благодарна ако ме посъветвате.


Може да добавите - "неизвестен произход". Ако биологичния баща не е вписан в акта за раждане на детето, което е в 99 % от случаите, то той се води неизвестен, а от там и децата би следвало да са с неизвестен произход. За да ви предложат дете от конкретен произход, то той би следвало да е определен, въз основа на произхода и на двамата биологични родители, но при условие че са известни.

# 734
  • samokov
  • Мнения: 110
Благодаря за здравословно състояние сме писали здраво.

Общи условия

Активация на акаунт