Свръхактивен пикочен мехур

  • 74 014
  • 410
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 404
При мен не капка а през деня много големи количества излищат а аз не пия и литьр на ден вода и се обезводнявам заради това ,откьде излиза всичката  тази вода си нямам наидея...  Откачам и всички покрай мен сьщо се натоварват знам че не трябва постоянно да им се оплаквам но го правя защото до някаква степен се успокоявам така като го споделям това....днес броих от сутринта едни десет пьти сьм ходила ако не и повече,не издьржам повече от половин час да не ходя всякаш е закодиран тоя мехур ей така от нищото да се пьлни постоянно и да ми притиска.Явно ще и си умра с тоя проблем.Купих си магне б6 стоп стрес таблетки ,пия спазмолита  и билковото успокоително и се моля за облекчение ...има и един чай турта то е за женски проблеми като миоми и такива работи защото имам миома,четох в интрнет че честото уриниране е от миомата...така че планирам да се махне тоя вьзел с операция и дано да спрат мьките ми тогава....аз май сьм единственната тука която уринира на големи количества повечето имате обратния проблем май...аз не работя сега тьрся си работа и това май провокира повече нерви

Не сте само вие така,от 10 години съм така.Минала съм като всички тук през всякакви доктори и версии от какво е.В момента съм в много тежки кризи от около две седмици.Особено сутрините са ми кошмар,буквално през половин час и супер обилно,как не припадам от дехидратация не знам.Не съм от много пиещите вода,сега поне пия чайове.Та по същество мисълта ми е,че за мен това си е абсолютно психологически проблем,провокиран от силен стрес или натрупан във времето такъв.Лошото е че и с годините са задълбочава очевидно (на 39 съм).В момента това,което взимам като добавка е единствено ашваганда,което е адаптоген,борещ се със стреса.Преди също съм го пила и бях доволна.Мисля и златен корен да си взема като допълнение.При мен също забелязвам влияние свързано с фазите на луната,както е сега пред пълнолуние.Сложно е доста нашето състояние,изисква се много търпение,наблюдение на външни и вътрешни фактори,пробване на различни добавки.И аз като съм заета с нещо и се улисам определено позивите са по на рядко.Така че споделяйте,защото всяко нещо е от полза.Успех момичета,знам какъв е ада,в който живеем.

# 166
  • Мнения: 1 351
Интересно ми е, откъде се взимат тези количества течности, за да ги уринираш като не пиеш много вода? При мен съшо, ми се струва, че е на психическа основа, просто се образува някаква пътечка от пикочен мехур към мозъка...На 6 януари съм посетила д-р Владимир Василев във ВМА, който ми е изписал Теразозин Акорд. Някой употребявал ли го за отпускане на мускулатурата на пикочен мехур? Заедно с него и Везекеър...От него ме боли черен дроб.

# 167
  • Мнения: 6
Здравейте,състрадалки !
Боря се с този проблем от години. Бях стигнала до 4-5 пъти ставане през нощта.
Много ми помогна Oxybutinyn ( в България -Дриптан ) ,а от 1 месец съм със 100 мл. ботокс в пикочния мехур и ... не смея да кажа, но се чувствам много добре. Не ставам през нощта, а и през деня издържам по няколко часа. В понеделник съм на контролен преглед и ще разбера дали трябва да продължа да взимам лекарството и колко време смята, че ще продължи действието на ботокса,а също и има ли ограничение в броя на процедурите. Може би това е решението на този сериозен проблем 🤞

# 168
  • Мнения: 1 351
Как го слагат този ботокс? Болезнено ли е?

# 169
  • Мнения: 6
Не е болезнено, просто усещаш леки убождания. На няколко места в пикочния мехур се инжектира ботокс, като самата процедура е с продължителност  7-8 мин. и после ставаш и си тръгваш. Процедурите можеш да правиш цял живот през 6-7 месеца. Урологът ми препоръча да продължа да взимам лекарствата си, тъй като така се удължава действието на ботокса.
Горещо препоръчвам ! Вече не се оглеждам непрекъснато за тоалетна, ако съм навън или на път и не ставам нощем по няколко пъти.

# 170
  • Мнения: 1 351
Не е болезнено, просто усещаш леки убождания. На няколко места в пикочния мехур се инжектира ботокс, като самата процедура е с продължителност  7-8 мин. и после ставаш и си тръгваш. Процедурите можеш да правиш цял живот през 6-7 месеца. Урологът ми препоръча да продължа да взимам лекарствата си, тъй като така се удължава действието на ботокса.
Горещо препоръчвам ! Вече не се оглеждам непрекъснато за тоалетна, ако съм навън или на път и не ставам нощем по няколко пъти.
Всеки ли уролог го слага? А таблетките в рода Везекиър и прочее се пият ли пак?

# 171
  • Мнения: 6
Мойта процедура я направиха в САЩ и тъй като по времето когато трябва да ми се направи следващата ще съм в България, бих искала да попитам, ако някой се е интересувал, къде в София може да се направи и каква е приблизително цената.

# 172
  • Мнения: 1 351
Мойта процедура я направиха в САЩ и тъй като по времето когато трябва да ми се направи следващата ще съм в България, бих искала да попитам, ако някой се е интересувал, къде в София може да се направи и каква е приблизително цената.
Да, и аз бих искала да зная цената и къде се прави. А и искам да те попитам и ти ли продължаваш да пиеш хапчета? И може ли Везекиер да пия през ден. Боли ме черен дроб от него...

# 173
  • Мнения: 6
Хапчетата, по съвет на доктора, продължавам да ги пия . Аз взимам обаче Дриптан ( оксибутинин) .

# 174
  • Мнения: 1 351
Мили хора, имате ли мнение за доктор Владимир Василев, който преглежда във ВМА? Кадърен ли е? Ходил ли някой при него и какви отзиви имате? Благодаря ви.

# 175
  • Мнения: 11
Здравейте. При мен след цистит проявен след полов акт ми се отключи това заболяване с дразнене и чести позиви при уриниране. От един месец съм така, имам дни в които сякаш всичко е окей и после пак започва дразнене. Вчера в Сити клинк Варна д-р Панайотов заключи че имам СПМ и ми изписа Баклофен. Не знам дали ще има полза от него. Забелязала съм, че ако спазвам строга диета, без солено, кисело, сладко, люто, консерванти, газирано, алкохол и кофеин ставам добре. Бях добре близо седмица, вчера от няколко солени пълнозърнести бисквити Хогаренас и едно кафе с мляко ми започна пак дразненето, за което много съжалявам Sad Когато ям основно, банани, супи от риба и пиле безсолни, салати с много малко бял оцет и зехтин, много чай, вода и си топля корема спазмите минават. Вместо кафе пия цикория... При мен като започне силно дразнене е като при цистит. Имам тежест долу и сякаш трудно започвам да пишкам, и сякаш не мога да изпразня мехура. Това се и видя на апарата за измерване на урината. Точно си мислих, че съм по-добре и снощи след като пих кафе и пак започнаха мъките........ Храната много влияе според мен....

# 176
  • Мнения: 1
Здравейте ,отскоро и аз съм диагностицирана със Свръхактивен пикочен мехур,от месец пия Бетмига, изписан ми от уролог,но не виждам ефект,в края на месеца съм си записала час при д-р Василев в частния му кабинет,но прочетох доста негативни мнения за него. Въпроса ми е може ли да ми препоръчате уролог който е наясно с това заболяване или все пак да ходя при Василев?Да поясня че става въпрос за Д-р Васил Василев от,,Урологичен център Василев"София

# 177
  • Мнения: 1 351
Ор Бетмига нямам ефект и сега ми изписаха Фокусин, който пият мъжете при увеличена простата, защото при уринирането през нощта и се напъвам. Някой от вас пил ли е лекарствата за мъже и дали помагат. Изписаха ми го в София!

# 178
  • Мнения: 6
Здравейте!
Пиша отново за да ви препоръчам горещо ботокс. На мен тази процедура ми "върна"живота. Вече 7 месеца нямам никакви проблеми, а след един месец ми предстои следващото поставяне, защото горе-долу толкова трае ефекта от ботокс.
През цялото време обаче продължавах да взимам оксибутинин ( Дриптан) и Бетмига. Бих искала втория път да пробвам без тях, но ще се консултирам с лекаря си.
Е, това е. Успех в лечението на всеки, който се бори с този толкова затрудняващ ежедневието проблем !

# 179
  • Мнения: 8 951
Би ли споделила къде правиш процедурата и на каква цена?

Общи условия

Активация на акаунт