Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 10

  • 119 265
  • 785
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 131
Аз мисля утре да пусна една стерилна урина, но днес пих витамин Ц и пробиотик, дано не повлияе на изследването Sad Ако не излезе нищо и оплакванията продължат - пак ще пускам. Просто не мога да стоя и да чакам повече, не издържам...

# 706
  • София
  • Мнения: 208
Добре де,момичета ,вие от колко време сте така?Четох назад в темите има жени от години .......други месеци,с моменти на подобрение,а на работата като споделям с колежки на тях им се е случвало да имат леки неразположения, но до седмица им минава.Какво е това чудо тук в темата направо се плаша.Какви са тези имунни системи не знам.На мен напоследък и доста афти ми излизат в устата,явно има липса на витамини ли какво ли.Да ви питам следното:Ако се пие антибиотик/той пък за бактерии/ тези противогъбичните хапчета на края ли на антибиотика да се пият или заедно с него.Забравих да попитам лекарката, то тя може и да ми е казала,но човек като е притеснен и не чува всичко,а тя резултатите по телефона ми ги каза.Каза че гъбичките са намалели, но има стафилококи /или стрептококи/не запомних. Та за тях трябва да пия антибиотик.От него пък се получават гъбички,но то така или иначе си ги имам,така че мисля да го започвам.А урина ще давам по-натам.Та чуденката  ми е Микомакса с антибиотика ли да го започвам или след него. Вие как смятате?

Последна редакция: пн, 11 дек 2017, 20:49 от evelin

# 707
  • Мнения: 39 384
Първа стерилна урина- до днес е без бактерии.
Днес дадох втора за изследване.

# 708
  • Мнения: 2 461
Добре де,момичета ,вие от колко време сте така?Четох назад в темите има жени от години .......други месеци,с моменти на подобрение,а на работата като споделям с колежки на тях им се е случвало да имат леки неразположения, но до седмица им минава.Какво е това чудо тук в темата направо се плаша.Какви са тези имунни системи не знам.На мен напоследък и доста афти ми излизат в устата,явно има липса на витамини ли какво ли.Да ви питам следното:Ако се пие антибиотик/той пък за бактерии/ тези противогъбичните хапчета на края ли на антибиотика да се пият или заедно с него.Забравих да попитам лекарката, то тя може и да ми е казала,но човек като е притеснен и не чува всичко,а тя резултатите по телефона ми ги каза.Каза че гъбичките са намалели, но има стафилококи /или стрептококи/не запомних. Та за тях трябва да пия антибиотик.От него пък се получават гъбички,но то така или иначе си ги имам,така че мисля да го започвам.А урина ще давам по-натам.Та чуденката  ми е Микомакса с антибиотика ли да го започвам или след него. Вие как смятате?
Аз мога да кажа за себе си, че съм в това положение от мнооого време. Някъде август 2016 започна всичко, а може би и по-рано, но тогава записах час за лекар и започнах лечения почти всеки месец. Спазвам абсолютно стриктно каквото ми кажат и което мисля за редно покрай четенето на споделени истории. Около мен няма такива случаи. Не са чували за гъбички или не им е удобно да споделят. Все пак не е за хвалене. Аз лично се чувствам ужасно от цялата ситуация. До този момент никога не съм боледувала от гъбички, само съм чувала че са упорити, но сега го изпитвам на собствен гръб. Мнението ми беше, че жените не си обръщат достатъчно внимание, неглижират проблема и затова се влачи толкова време. Да, ама не.
И при мен започна с пиене на антибиотик за бъбречни проблеми, после бактерии в урината и т.н. Това 2016.
Тази година, април 2017 имах операция. Май чиста, юни отново кандида албиканс. Лечение за нея, пиене на витамини, пробиотици, здравословно хранене, опитах да приложа позитивно мислене. Да не поставям проблема си на първо място, защото според някои доктори дори си внушавам, да съм максимално спокойна...И в края на септември пак - кандида глабрата. Пак лечение, и пак временен ефект. Скоро ще имам нова МБ и да видим.

Относно питането ти, и аз съм раздвоена, но съм чела че поне едно хапче Микомакс се пие с първото хапче на антибиотика и после след като свърши.

Знам, че храненето оказва много силно влияние върху цялостното ни състояние, но надали ще открия кое точно е правилното хранене. Май е невъзможно.

# 709
  • Мнения: 39 384
Сега получих резултат от цито= 2 група и малко бактерии. Лечението- видермина и кандизол.
За диетата да кажа- гъбите обичат сладко. Аз не го приемам от една година. Изключила съм и въглехидратите и пак имам бактерии. Урина чиста, в микробиология и цито- бактерии + удебелена стена на пикочен мехур.....

# 710
  • Мнения: 2 461
Mariat, дано има ефект това лечение. Тези видермина звучат много добре и превантивно.

И аз от много време съм спряла хляб и сладко, но това не ме спасява. Може би знаеш, че също държа на ВМ-НВХ, харесва ми да се храня така и търся ползите от него. Но понякога се замислям дали е достатъчно балансирано за тялото ми и дали не си създавам дефицити по този начин? Но както и да е, това не може да се потвърди или отхвърли, защото зависи от твърде много неща.

За пикочния мехур, дано не е сериозно.

Може би знаете, но да кажа. За всички тези заболявания спомага тютюнопушенето, така че е от голяма полза отказа от него (а най-добре никога да не се опитват).

# 711
  • Мнения: 39 384
Не пуша от почти 3 години.
Видермината и друг път ми е изписвана и пак си имах проблеми, та не съм сигурна на 100%.

# 712
  • Мнения: 1 131
При мен нещата започнаха от преди година с ту появяващи се, ту изчезващи инфекции. Но последните 2 месеца е постоянно Sad Чак сега започнах да правя неща за подсилване на имунната система, защото имам Хашимото и ендометриоза и силно се съмнявам, че тези автоимунни заболявания нямат общо със състоянието на имунната система. Един ден сега съм добре, друг пак ме сърби, утре ще пускам стерилна урина пък да видим. И аз никога не съм пушила.
По отношение на микомакс може би трябва да го пиеш едновременно, но какъв е антибиотикът, който е изписан? Освен това може да си погленеш в листовката на антибиотика, ако там не пише, че не трябва да се употребява с антимикотици - значи няма проблем. В краен случай просто попитай фармацевт - те в повечето случаи знаят Simple Smile И успех!

# 713
  • София
  • Мнения: 1 549
Aiak, същата съм Sad кажи ми моля те как си подпомагаш имунната система? Аз от два месеца лекувам бактериална уроинфекция, сума ти антибиотик изпих и пак рецидивира и вече съм отчаяна и се чудя как да си подсиля имунната, въпреки Хаши.

# 714
  • Мнения: 1 131
Aiak, същата съм Sad кажи ми моля те как си подпомагаш имунната система? Аз от два месеца лекувам бактериална уроинфекция, сума ти антибиотик изпих и пак рецидивира и вече съм отчаяна и се чудя как да си подсиля имунната, въпреки Хаши.
Това, което знам от лекарят, който ме следи за Хашимото, е че имунната система не бива да се стимулира с нищо освен природни продукти - например пчелно млечице. Защото Хашимото е автоимунно заболяване и не трябва да се пият лекарства, които биха увеличили продукцията на антитела и биха влошили заболяването.
Аз например приемам витамин Ц на прах, пия селен, витамин Д (заради недостиг), пия витамини на аквасорс за щитовидната, от скоро вземам и пробиотици Women`s Multi probiotic, да видим дали ще помогнат. Истината е, че най-вероятно имунната система не може да се пребори.
За уроинфекция знам, че препоръките са - много течности, за да се чисти мехура, прием на продукти с червена боровинка. Виж тези пробиотици, който аз приемам не мога да ти дам отзив, но пише че имат червена боровинка и влияят добре на пикочо-половата система. Малко са скъпи, но аз прецених да опитам Simple Smile
Извинете за дългия пост.

# 715
  • София
  • Мнения: 1 549
Aiak, същата съм Sad кажи ми моля те как си подпомагаш имунната система? Аз от два месеца лекувам бактериална уроинфекция, сума ти антибиотик изпих и пак рецидивира и вече съм отчаяна и се чудя как да си подсиля имунната, въпреки Хаши.
Това, което знам от лекарят, който ме следи за Хашимото, е че имунната система не бива да се стимулира с нищо освен природни продукти - например пчелно млечице. Защото Хашимото е автоимунно заболяване и не трябва да се пият лекарства, които биха увеличили продукцията на антитела и биха влошили заболяването.
Аз например приемам витамин Ц на прах, пия селен, витамин Д (заради недостиг), пия витамини на аквасорс за щитовидната, от скоро вземам и пробиотици Women`s Multi probiotic, да видим дали ще помогнат. Истината е, че най-вероятно имунната система не може да се пребори.
За уроинфекция знам, че препоръките са - много течности, за да се чисти мехура, прием на продукти с червена боровинка. Виж тези пробиотици, който аз приемам не мога да ти дам отзив, но пише че имат червена боровинка и влияят добре на пикочо-половата система. Малко са скъпи, но аз прецених да опитам Simple Smile
Извинете за дългия пост.
Благодаря ти Hug

# 716
  • Мнения: 150
Момичета... неделя ми беше последната глобула Макмирор.Ако не съм излекувала гадните гъби/недай си боже/ кога ще се обадят пак симптомите?

# 717
  • Мнения: 2 461
Момичета... неделя ми беше последната глобула Макмирор.Ако не съм излекувала гадните гъби/недай си боже/ кога ще се обадят пак симптомите?


до 2 седмици горе-долу.

След макмирора не ти ли изписаха нещо? На мен след лечение ми изписват гинофлор - лактобацили.
 

# 718
  • Мнения: 1 131
Момичета... неделя ми беше последната глобула Макмирор.Ако не съм излекувала гадните гъби/недай си боже/ кога ще се обадят пак симптомите?

Предполагам, че бързо ще разбереш. Хубаво е да проведеш лечение с лактобацили за възстановяване на флората и след това контрола, ако евентуално не се повтори, което ти пожелавам Simple Smile

# 719
  • Мнения: 150
Не ми е изписала нищо, лечението ми беше доста дълго и включваше и хапчета Макмирор и АБ за възпаление.След АБ имах още едно противогъбично...Ако не съм ги излекувала слагането на Гинофлор примерно ще усложни ли нещата?

Общи условия

Активация на акаунт