Боледуване на децата ни - тема 33

  • 38 834
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 277
Вярно ли? Това според мен ще е много трудна крачка за нас - и за лекарите, и за родителите, но поне ще спрем да си задаваме въпроса дали детето е трябвало да се лекува с АБ.

# 61
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Чак не вярвам. Толкона хубаво да звучи...

# 62
  • Мнения: 2 197
...но поне ще спрем да си задаваме въпроса дали детето е трябвало да се лекува с АБ.

...и дали е правилния...


Лъки,не знам от колко е...май започва в 7ч.,но кога ще говорят по въпроса-нямам идея!

Фервор,толкова хубаво,та чак си мисля дали не сънувам  Crazy

Обаче си мисля...то като се стигне до АБ кой ще чака резултати от микробиология.Трябва още при първи преглед да се пуска секрет,така ли излиза?Но е хубаво,че се обсъжда това...при една резистентност към по-голямата част АБ как бихме си лекували децата!?Това е сериозен въпрос,над който трябва да се замислят най-вече лекарите,които изписват на поразия АБ  Naughty

# 63
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Ашиа,ти си майка-героиня.Аз със едно откачам,а ти с цели 3.Аз също понякога като се карам му ги казвам едни и после го чувам да повтаря.Снощи го карам нещо,а той ми вика остави ме на мира.Питам го откъде го е чул,а той ми вика от теб.Останах с ей  Shockedочи,защото не си спомням да съм аз,но вероятно е от ДГ.
Моето и то от непокорните.Аз крещя да се обуе,а то ме гледа и ми се смее.Понякога ми иде да го отупам едно хубаво,че да ме разбере.
Светле,при нас проблема с адаптацията е май като при Вас.Моето вчера не рева и ме пита снощи утре ще ходя ли пак,а тази сутрин влезе с рев.Не знам,но явно до края ще сме все така.
Това за АБ,което казаха малко ме съмнява да стане.То реално е редно така,ама никои не го изпълняваше досега.
ООф,това мъж да ти свърши работа е голямо чудо,ако стане.Тази вечер баща ми отиде да го вземе от ДГ и снощи го инструктирах какво да му облече и обуе,ама кой ли ме чу.Аз му казах да му си сложи двете блузи и якето,а на краката още едни чорапи,с който отиде сутринта и там свалихме,а той ми го довел само по една блуза и яке и с едни чорапи.В нас му оставих дрехите и му казах да му сложи чоропогащник,че играе по Земята,а е теракот и е 20 градуса в стаята,ама пак не разбрал.Викам то по добре на детето или на стените да бях казала по щяха да ме чуят.
Яни,радвам се,че сте по добре.

# 64
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Дубрутру!
Яни, говореха за бързи тестове, с които да не се губи време в чакане. Ще се пробвам да хвана репортажа в сутрешния блок. За мен ще е достатъчно и лл просто да пускат едно црп доброволно, а не след разправии или просии. Щого все пак дори и да не се изолира бактерия в нос или уста, бактериалната инфекция ще се покаже с кръвното изследване. Друг е въпросът как е най-удачно в случая да се изпише АБ. Добре, че отвориха и темата за лобизма с аптеките. Не вярвах на ушите си. Дано не си остане глас в пустиня.
Дани, моя мъж редовно водеше каката до училище без шапка или без ръкавици. Като питам защо, ми се отговаря с "не ги намерихме сутринта". А винаги са на едно и също място. Да не говорим за вчесването на косата. Как пък поне детето не вдяна  #Cussing out

# 65
  • Мнения: 5 999
Дани, отпусни тая душа, бе човек  Hug Оставам с впечатление, че все някой ти е виновен за нещо около детето. Нали не го е извел по тениска баща ти, а и аз не разбирам нуждата от две блузи и два чифта чорапи, все пак не сме в Сибир  Wink А и 20 градуса вкъщи едва ли предполагат наличие на чорапогащи достатъчно е да има някаква постелка/килим/одеяло там, където играе малчо. С най-приятелски чувства ти го пиша това  bouquet
Ашче, не се обвинявай, не вярвам да има майка, която да не се е изпускала откъм думи и изрази, които не трябва да използва спрямо децата си  Hug
monicat, добре дошла тук  bouquet
Силве, твоята бонбонка ми създаде настроение като те четях  Hug

# 66
  • Мнения: 19 332
За мен е студено за излизане по една блуза и  панталон, особено ако е по-тънък. 
В такива случаи винаги оставям ясна кратка бележка с инструкции какво трябва да се направи, защото се забравя от отсрещния човек.

# 67
  • София
  • Мнения: 7 277
И аз мисля, че поне едни кръвни за ЦРП и утайка трябва да пускат, без да се молиш. Тогава може да се прецени дали АБ е нужен. Също смятам, че този дебат е много важен.

Също - за въпроса кой точно антибиотик - би следвало горе долу еднотипно да се лекуват на база опит и знания - например синузитът се повлиява добре от Ксимебак, ангината от Х и т.н. А сега има толкова все по-нови поколения и широкоспектърни антибиотици, горе долу към всички бактериите все още са чувствителни. (Не така стои въпросът при АБ капките - там трябва с антибиограма.)

Дани, ха-ха - моя свекър да видиш ... неее направо нямам сила  да описвам  Joy Честит имен ден на ника!

Скрит текст:
По въпроса колко трудно е да се гледат три деца, понеже много хора се включиха, искам най-искрено да ви благодаря и да ви кажа, че на една майка, която ходи на работа и в същото време гледа детето си и домакинството си във всичките му аспекти, й е много по-трудно отколкото ми е на мен. Аз си стоя вкъщи и нямам други грижи освен децата. Да не говорим колко трудно е на майките, които по една или друга причина са без партньор.

В моя случай - аз просто загубих самоконтрол и това най-вече ме стресна. В миналото съм седяла по изпити 6 часа и съм правила презентазции пред зала от 300 човека, и съм пропътувала целия свят, без да ми мига окото, а сега губя ума и дума 'щото едно дете се разревало, а другите две не знам си какво. Прабаба ми, като е гледала 4 деца с разлика от по 2 години, и е готвила, и е чистела сама, без да й помагат хора или електроуреди, ... ? Flutter А аз, ако например ми се развали пералнята, изпадам в ужас "код червено" Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 68
  • Мнения: 19 332
Аш, аз само като с представя, че с три все някое ще има някакъв проблем/болно/ударило се и т.н. и ми стига. Възхищавам се и на хората с две. Навремето и аз исках много деца, но точно многото болести ме отказаха. А ти звучиш винаги доста cool, дори вкъщи дечурлигата да са с шарка или нещо друго Wink

# 69
  • София
  • Мнения: 7 277
Ето и една статия, която описва коментарите по медиите за антибиотиците от вчера:

http://www.mediapool.bg/patsientski-organizatsii-nastoyavat-za-p … i-news243778.html

Какъв е този бърз еднодневен тест? Не може да е микробиология, сигурно става въпрос за кръвната картина  Thinking

# 70
  • Мнения: 21 282
Дано това с МБ преди АБ се увенчае с успех  Peace

# 71
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
А искаме здрави деца. Нито им даваме да се движат, нито да дишат чист въздух, та бил той и студен.


Точно!

Шалове, шапки... Моите шапки слагат само при минусови Т. Шал пък никога не са носили, т.е. слагам около вратлето, но на устата- не!

Ако стане това с бързите тестове, ще е много хубаво. Да, поне ЦРП да пускат преди да изпишат кошницата с АБ и сума ти и сиропи.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 966
Оххх, с едната баба (т.е. свеки  Mr. Green) вечно имаме пререкания на тема шал. Аз шал на моето никога не съм слагала, единствено в голямата мъгла слагах няколко пъти, че нещо много се даввеше от мъглата. Та, баба ѝ никога не пропуска да ми направи забележка, че детето е без шал, как не ѝ писна не знам. Единия ден даже, от тези между Коледа и Нова година, понеже я гледа и като я взех след работа ми обясни, че не са излизали защото е без шал  ooooh!
Силве, голям образ твоята  hahaha И нашата е един дървен философ станала и ни затапва отвсякъде, например "Изпей песничката за ХХХ (коледна)", отговор "Те празниците минаха, защо да пея коледни песни" или "Танче, яж за да пораснеш", "Няма да порасна, само ще ми изпъкне коремчето" и подобни  hahaha

# 73
  • Мнения: 69 024
Eй, като вземете да обобщавате  за тези шалове и шапки ooooh!

А искаме здрави деца. Нито им даваме да се движат, нито да дишат чист въздух, та бил той и студен.


Точно!

Шалове, шапки... Моите шапки слагат само при минусови Т. Шал пък никога не са носили, т.е. слагам около вратлето, но на устата- не!


Ами точно за минусови температури говорихме по-назад, и то от порядъка на -10-14 градуса. Естествено, че ще сложа шапка.

И шал слагам, защото блузите му стоят надолу и гушката отпред е доста оголена. Слагам един тънък бебешки, който подпъхвам под якето да стои нещо като яка на врата...

Всеки си прави сметката как най-добре да си гледа детето. Моля, без обобщения от сорта че всички тук слагаме шапки при плюс 15 градуса и не извеждаме децата си навън.. Stop

Извеждаме, разбира се, тук просто споделяме притесненията си от евентуално настиване и прочее...

# 74
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Аз пък не чакам да паднат температурите под 0, че да сложа шапка. Сори, ама и при 10 градуса и силен вятър ще сложа, пък нека да си изнежвам детето. Ако няма вятър и е слънчево дори и на 0 мога да я сваля за малко. Просто не е хубаво да се обобщава, защото при 0 градуса при определени условия може да е по-топло и приятно, отколкото при 10-15.
Шал също слагам на врата, когато е студено, иначе се оголва неприятно. Извадих го от шкафа преди седмица, дотогава не бях слагала. Устата и носа не покривам.

Общи условия

Активация на акаунт