Боледуване на децата ни - тема 33

  • 38 787
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 68 658
Аш,
вчера чувам малката да съветва компетентно баща си, който я пита къде съм: “тате, мама простира, ама сигурно е изнервена, защото си засили гласа като ме видя без пантофи. по-добре я остави сега".  Embarassed

 Joy Joy JoyОф бре, Силве... това беше доброоо...засилваш си гласа, значи, а... Thinking Laughing

 Аш, в съседна тема срещнах следната мисъл - че най-добри са майките, които всъщност си мислят, че са лоши...перефразирам.

# 46
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Скрит текст:
момичета не знам при вас как е ,но аз всеки път когато детето не се чувства добре или е болно изпадам в някакво крайно нестабилно състояние.започвам да си предтавям най-лоши сценарии и болници,ходя поне при още един лекар!?!?,изпадам в някаква луда паника,спирам да се храня....знам че почти всички деца като започнат да посещават ясла и започват да боледуват по - често и това е напълно в реда на нещата,но въпреки това не мога да се справя със себе си и изживявам доста тежко дори един вирус от три дни.ЛЛ е много отговорна към детето,винаги ме изслушва,обяснява ми всичко ,много е внимателна и никога не я “претупва.“и въпреки това аз ходя през ден да я види пак,когато е болна.осъзнавам че всеки се тревожи и иска детето му да е добре и здраво,но просто не мога да го наложа на себе си да приемам по-спокойно нещ
ата.

# 47
  • Мнения: 2 196
Лакуна,и аз не ям като е болно детето...Нормално е да се тревожиш,всички сме така,а е хубаво,че ЛЛ ви обръща внимание,защото нашата например много не ни отразява и най-вече тук момичетата ме успокояват,иначе и аз психясвам,ама смятам,че е в границите на нормалното.Болници не винаги си представям,но и това се е случвало...
Аш,не знам сиропа ли му помогна,но както казах почти не кашля.Факт е,че след 3-4 прием на Еуреспал значително намали кашлицата и това го отдавам на него,но пък май носа се разбута също от него(сиропа),защото на втория ден откакто го започнахме се запуши и тръгнаха секрети,които леко овлажниха кашлицата.Сега носа му от въздуха в нас е така,не се чуват сополи.Значи Еуреспала помогна(за кашлицата),но и малко навреди(на носа)  Peace

# 48
  • Мнения: 6 563
Тете, и да го засилвам, кой ли ме слуша  Laughing. като латерна съм станала. у нас е 18-19 градуса, навсякъде плочки и паркет, а тя по къс ръкав, клинче и пантофи на бос крак играе на пода. ейй откачам вече. тамън я накарам да се облече и тя ме издебне и се разхвърля пак.  ooooh!
lacuna coil, аз почти на всяко боледуване си поплаквам яко и ми се привиждат усложнения. за капак, като се зачета и в нета, та си напълня главата с ужасии, съвсем откачам. добре, че са момичетата в темичката, че да има на кого да се оплача без да ме отпрати към психиатрията.

# 49
  • Мнения: 1 427

lacuna coil, аз почти на всяко боледуване си поплаквам яко и ми се привиждат усложнения. за капак, като се зачета и в нета, та си напълня главата с ужасии, съвсем откачам. добре, че са момичетата в темичката, че да има на кого да се оплача без да ме отпрати към психиатрията.
И аз така  Peace

# 50
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
,добра майка си...споко!
Понякога,так ни се изплъзват разни 'глупостини'/според дъщеря ми.../ Mr. Green
п.п: На аватарната снимка твоите дечица ли са?
 Heart Eyes

И моето дете вчера доволно се овъргаля в снега.Целихме се със снежни топки,правихме''ангели'',а хората ни зяпаха по тъмно с учудване....ама нали ни беше весело  Whistling

# 51
  • София
  • Мнения: 7 277
Момичета, много ме разсмивате. Та аз откровено си крещя без никаква засилка на гласа и понякога, с цел възпитание, за да не са само крясъците, започвам едни обяснения и поучения как това не трябва така, защото еди какво си и еди как си, които съвсем ме изтощават, и затова накрая от яд и безсилие започвам със сравненията с прасетата и други такива. Децата обаче не трябва да стават свидетели, защото попиват всичко. Вчера например накарах малката да прибере играчките след вечеря. Прибра ги, като през цялото време мърмореше: "Омръзна ми само да прибирам след вас. Само аз ли ще прибирам в тази къща. Затова ли прибирам, вие за да разхвърляте. Уф-оф-ах ..."  Confused

Лакуна, аз съм другата тъпоумна крайност. Някой, като се разболее в нас, почти не може да ме впечатли и винаги си казвам: "а, това е нормално". Мисля, че е въпрос на психика (и брой на децата).

Дев, моите са Simple Smile

# 52
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
И аз да се запиша в новата тема! Peace
Мерси, Лисе Heart Eyes bouquet

Дев, много хубаво, и ние така вчера в снега. Нито гледам кой ме гледа, нито нищо Rolling Eyes Перде съм, играе ми се на сняг и това е Laughing

# 53
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Представих си картинката на трите броя щурави хлапета и майката, която се чуди от кое да започне прибирането и усмиряването   hahaha Hug
За крещенето какво да се обяснявам, хапчета си купих, дано час по-скоро започнат да действат  Whistling
Относно боледуването, и аз се спичам, след последните две боледувания (бронхит и трахеит), нито ми се ядеше, нито ми се спеше. Отрази си с минус доста кила на фигурата ми  ooooh! ЧЕта, ровя, досаждам и тук с негативната си настройка, абе като черен облак съм. После се окопитвам и започвам да мисля трезво. Но първите дни по възможност не ме занимавайте с дъги и розово!

# 54
  • Мнения: 1 048
 bouquet здравейте,

ако ми позволите, бих желала да се присъединя към вашата група (предстои ни ясла)

предварително благодаря Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 427
 Joy Joy Joy
Ашия, ти си герой бе  жена  Hug
Моето е страшен непокорник, а си представям още две като него  smile3544 smile3544 smile3544 сигурно ще съм нон стоп на хапчета  Mr. Green

# 56
  • Мнения: 2 196
Фер,то нормално,нали първите дни и без това са по-зле,после започва подобрение,знаеш,че лекуваш адекватно и т.н.

# 57
  • София
  • Мнения: 7 277
monicat, добре дошла, но то не е задължително да боледувате от яслата  Hug Досега боледувало ли е детето?

# 58
  • Мнения: 2 196
Момичета,гледахте ли преди минути репортажа за АБ-тата по БиТиВи?Ще се обсъжда предписанието на АБ при деца вече да става след задължителна микробиология и антибиограма...Утре сутрин пак ще говорят за това в сутрешния блок.

# 59
  • Мнения: 1 427
От колко часа е този сутрешен блок, че аз телевизия не гледам отдавна  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт