Препарати за съдомиялна - 8

  • 92 637
  • 728
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 9 576
Моята нова Беко е същата! Hug
При мен непрекъснато свети в червено на дисплея индикатора за сол и гланц, но то е понеже аз не съм слагала никаква сол. Гланц сложих  от този, който ни подариха в комплекта с Финиша. Налях го просто в отделението на вратичката.
С приятелки говорих, които като мен ползват Финиш таблетки 3в1 и нито една от тях не слага сол.
В профила ти пише, че си от Сф, ако е така е нормално да ти мие идеално без сол, т.к. водата е мека. Това обаче не означава, че е достатъчно мека за да ти се регенерира йонообменника и да не се разваля. Не съм убедена, че е достатъчно мека за това.
Да. И аз мисля, че ще се купува сол, само за за да спре да свети индикатора и от...любопитство, просто.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако ще слагаш, ти препоръчвам да е на позиция 1. За Сф не е необходимо повече.

# 47
  • Мнения: 2 643
Е защо имате толкова мека вода  Crossing Arms не е честно Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 44 284
На нашата (не беко), пише, че при ниво на водата 1, т.е. мека, сол не е необходима. Индикатори при пълна липса на сол изобщо не светят. Wink

# 49
  • Мнения: 5 651
Момичетата, на които им е засъхнала солта - вие нали преди да сложите за пръв път, наляхте вода? Странно ми е това с тази неразтворена сол.

# 50
  • Мнения: 240
Аз сложих първо вода и после добавих сол, но днес отворих да проверя и беше твърда отгоре и я разрових малко.  Взех сол на "кауфланд", незнам дали е добра? Съжалявам, че не взех на "Финиш"

# 51
  • Варна
  • Мнения: 987
И при мен солта стои неразтворена,но си мие чудесно и индикатора не свети
Някой беше питал за феъри платиниум - аз я ползвам за ежедневно миене
Ползвам сол на Кауфланд Simple Smile

# 52
  • Мнения: 5 651
И нашата сол е от кауфландската марка и не сме имали проблеми.

# 53
  • Мнения: 240
Значи, да не се притеснявам за солта на кауфланд ( но при мен  стои неразтворена във водата и е на едри кристали). Аз питах за феъри таблетките, вчера си взех голяма опаковка. Друго да питам, имам едно малко отделение до гланца се намира, там се слага препарат за предварително плакнене ли? Там какъв препарат трябва да сложа, при положение, че ползвам таблетки за основното миене?

# 54
  • Варна
  • Мнения: 987
И при мен стои в отделението за сол по същия начин не се притеснявай  Peace
Това малкото отделение до гланца да не е за таблетката?

# 55
  • Мнения: 240
Не е , за таблетката си имам друго отделение. Това е едно тясно около 1 см и отгоре на капака има отвори, като капака е общ и за гланца. Но се чудя какъв препарат да сложа за това предварително миене...течен или на прах, с тия отвори ще изтече!

# 56
  • Варна
  • Мнения: 987
Щом си с феъри платиниум друг препарат не ти трябва  Peace
Иначе и аз погледнах,наистина имам такова отделение ама на упътването ми пише,че препарата се слага в голямото отделение

# 57
  • Мнения: 240
Имам предвид, че в това малко отделение се слага допълнително препарат (но какъв да е?) за програми, които имат предварително изплакване, преди същинското

# 58
  • Мнения: 2 643
Снощи пуснах съд.с прах ,а не с таблетки,сега като отворих вратата и имаше леко бяло в ъглите долу,едно разтопен прах newsm78 вратата даже изкърца,да не е дето увеличих солта

# 59
  • Варна
  • Мнения: 987
Имам предвид, че в това малко отделение се слага допълнително препарат (но какъв да е?) за програми, които имат предварително изплакване, преди същинското
С феъри платиниум такъв препарат не ти трябва Simple Smile
Остави я да си плакне само с вода  Peace

Общи условия

Активация на акаунт