Модни консултации - 20

  • 62 797
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 112
Дори на сватбата на Кейт и Уилям гостите не бяха с рокли в този стил, какво остава за сватба на обикновени хора, в обикновен, пък бил той и скъп, стилен и т.н. ресторант. Освен това като поне 30 % от гостуващите жени са заложили на стилни и изчистени рокли до коляното, подобна рокля би изпъквала ненужно. Но това разбира се е мое мнение.

# 16
  • Мнения: 22 540
Като започнем от вземането на булката, обичайно от блок, кооперация...пред която настилката е в ужасно състояние. Преминем през достигането до ритуалната зала (в София съм била на 2сватби и самите зали и достигането до тях беше доста неприятно).
Ресторанта също може да е чудесен за 80човека, но ако на сватбата са решили да наблъскат в него 130души...обстановката доста се променя.
Такава рокля е подходяща за прием, бал...т.е. места, където колата те сваля пред входа и после те взима от същото място.
Не е подходяща за вървене по мръсни улици и обиколки тук и там.

# 17
  • Мнения: 866
Да, ясно. Просто ми се струва, че все по-малко сватби се правят по този начин. Но може и да греша. Иначе сега си визуализарах традиционната ръченица пред кумовете с питка (или нещо друго) и кумата да подскача в принцеската рокля:)

# 18
  • Мнения: 626
Момичета голяма дилема се е заформила по повод роклята за кума. Октомври месец бях на сватба и кумата беше с много красива рокля в синьо-зелен цвят, дълга и и стоеше чудесно. Цял ден обикаля и цяла вечер игра без да има проблеми. Съжалявам, че нямам нейна снимка в момента. Нагоре беше дантела надолу плътна материя, а цветът много отиваше на русата и коса. Моделът на роклята и горе долу ми напомня на тези, но без панделката на кръста.

# 19
  • Мнения: 15 112
Тук изобщо не става въпрос само за дължина на роклята. Не всяка рокля изглежда прекалено официална. Показаната от Ателиани мога да нося и по други поводи, не само за сватба, докато показаните от Захир си представям само на червения килим.

# 20
  • Мнения: 992
Имам нужда от съвет. Тази рокля:


И тези обувки:
https://www.miniprix.ro/produs/1150028/Pantofi-Axel-cu-toc-inalt

С какъв чорапогащник да бъда- телесен или тъмно-кафяв, същия имам като роклята и обувките?
На мен и с двата ми харесва как стои и не мога да взема решение. Embarassed

# 21
  • Мнения: 55
Бих казала телесен, че иначе ще стане много кафяво.

# 22
  • Мнения: 22 540
Мики, аз също препоръчвам телесен цвят.

# 23
  • Мнения: 1 894
аз бих сложила същия като този тюл на ръкавите....

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 807
Здравейте Simple Smile, да се включа и аз по темата с кумата. Първото, което не можах да разбера защо трябва да е от някакъв т.нар "бутик" и да се дадат толкова много пари. Според мен хубава рокля може да се намери и от по-обикновен магазин и за доста по-малко средства. Другото, което аз бих посъветвала Захир е да отдели време и да дойде до Асеновград и да премери в няколко магазина рокли и да прецени дали ще се чувства ОК в дълга до земята рокля

# 25
  • Мнения: 398
Идвам и аз със съвет към кумата - понякога в магазини, в които по принцип не се предлагат подобни дрехи, могат да се намерят изключително официални тоалети. Така че провери какво предлагат в Камеранс или Меркари; а днес бях във Фешън Галери на Г.М. Димитров и имаше доста официални рокли, както къси, така и дълги. Може пък сред тях да откриеш своята. Ако ли не - ще видиш как ти стоят определени кройки и модели и това ще ти помогне да прецениш кой е най-добрият вариант за теб.

За чорапогащниците нищо няма да казвам  Whistling

# 26
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Благодаря за новата тема, няма да се намесвам по въпроса с дългите рокли и поли, за мен е ежедневие и не виждам никакъв проблем да се носят, роклите до коляното, изчистени са ми идеални за офиса, не за сватба, та по темата за кумата-да живеят принцесите Simple Smile, повечето сватби на които съм била са доста изискани, в хубави ресторанти, за сметка на това обаче хората не са подходящо облечени, жените особено.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 500
Кумата е много важна фигура в една сватба и с каквато и да е официална рокля, според мен никой няма да помисли, че е неадекватно облечена.  Peace
Аз виждам проблемът в една дълга и много официална рокля къде ще се носи след това, най-вероятно няма и ще стои в гардероба за спомен. Докато една рокля до коляното спокойно може след това да влезе в употреба макар и пак на сватба или друго официално тържество.

# 28
  • Мнения: 2 674
Това ще е най-добре облечената кума в България. Laughing Толкова съветници си си намерила...


Имаш още време да поръчаш онлайн. Пускам първият попаднал сайт с рокли.


http://www.promgirl.com/shop/styles_and_trends/budget-dresses


Напиши prom dresses. Преди бях запазила сайт с някакви ефирни роклички, но не мога да го намеря, но горе долу това е идеята. Но 800 лева за рокля, която ще облечеш веднъж...Хм! Малко разум, по-малко емоции.

# 29
  • Мнения: 71
Аз сега края на декември бях кума на сватбата на братовчедка си. Сватбата беше много изискана и затова трябваше и аз да се облеча по подходящ начин.  Открих супер случайно един магазин- Карамела Фешън, който се намира на ул. "Гео Милев" 1 в Стара Загора.Оттам си взех една страхотна дълга рокля, много се колебаех дали е подходяща, но получих супер много комплименти и всички ме харесаха, прекарах си супер, сватбата беше много добре организирана и булката също беше зашеметяваща. Идеята ми беше,че не трябва да се притесняваш толкова, а да се радваш,че си избрана за кума, пък с облеклото лесна работа.

Последна редакция: чт, 07 яну 2016, 23:46 от viki3330

Общи условия

Активация на акаунт