Отговори
# 60
  • Мнения: 1 740
Скрит текст:
ти[/color].
Тиганите са класическа моя техника за окротяване, хем може да готвиш с тях, хем може да удряш, но трябва и да можеш да бягаш. Ама си предсавих и да седнеш с твоя на една маса и да се дебните кой пръв ще почне, това ще е много интересна вечеря. Имаше един филм мисля, за двама шпионина от отделни организации, които живееха заедно, ама се криеха докато на една мисия се засякоха и стана интересно. Забравих името на филма, но играеха Брат Пит и Анджелина Джоли

ПРЕКРАСНО !
А дали няма да е по интересно с два тигана ?А с точилка ? Чук за пражоли ! Въх колко удобен материал има в кухнята.И камера да сложете и да ни го пускате сетне  #2gunfire  bouquet

На мене ми се е налагало в един момент от живота ми, да възпитавам близки с инструменти от кухнята. Не знам от къде идва тази агресия и желание за доминация. Близки да ме третират все едно съм робиня. И в един момент като си кажа, какво толкова още един бой в повече или по-малко, ама като видяха, че отвръщам и че утре не знаят какво може да им се случи докато спят въпреки че са по-силни се кротнаха. Само че това проучване, как важи в моя случай ? Аз съм малка, зависима и нашите да ми кажат, че не се уважавам и затова да ме бият ? Аз не казвам, че изследването не е право, но може и тези хора, които ги питат да им става гузно и да си търсят оправдание и извинение за постъпките си. Като не уважаваш човека защо не се разделиш с него ? А трябва да пиеш и да го биеш ? Винаги има и по-добри решения.
Да не забравяме, че насилниците са все пак хора с повредена психика, колкото и нормални да изглеждат понякога. Така че не можем да очакваме във всички случаи да действат адекватно - тоест да напуснат някого, защото не го уважават или да търсят вината в себе си. Напротив - точно това им е в представите - адът за неуважаващата себе си жертва (за тях предизвикващ) не трябва да приключва. Като прибавим и опиянението от гледката на страдание - те са си добре и така. Когато обаче им покажеш, че нямат друг избор, освен да те уважават, доказвайки първо уважение към себе си, тогава нещата се променят. И да не те обичат - те зачитат.

Надявам се да не бъда погрешно разбрана! Аз не заставам зад насилието! По никакъв начин. Не заставам и зад идеята на насилие да се отвръща с насилие. Винаги ако има по-добри варианти трябва да се използват. Но аз съм била в ситуация, където нямам по-добри варианти или аз не съм ги видяла. И нищо друго не ми е оставяло освен да се озлобя и да почна и аз така. ВИНАГИ, АКО МОЖЕ ПРОБЛЕМА ДА СЕ РЕШИ С МИР НЕКА СЕ ИЗПОЛЗВА ТОВА, АКО НЕ МОЖЕ ПРОБЛЕМА ТРЯБВА ДА СЕ РЕШИ, АКО ТРЯБВА С ЛОШО, НО ТРЯБВА ДА СЕ РЕШИ!

Не мисля, че си разбрана погрешно. Аз те разбрах. И аз бих реагирала по същия начин, по който и ти, особено ако няма как човек да си тръгне на момента. Не се притеснявай толкова много как ще го приемат другите, че да им се обясняваш толкова много. Вярно, че отстрани може да изглежда като касапница, но има всякакви случаи и понякога наистина трябва да се отреагира - поне в началото до момента, в който успееш да се измъкнеш. Но със сигурност заедно с това трябва и да се търси начин за излизане от такава опасна и тровеща атмосфера, както и да се търси всякакъв вид помощ.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Абе, някой ще ми посегне на мен физически и аз ще решавам проблема с мир... Значи той като има проблем с мен не може мирно да реагира ама аз трябва да подложа и другата буза, щото видиш ли трябва да има мир. Ами няма такъв вариант. За мен физическото насилие е толкова крайно, отвратително и унизително действие, че всичко ми се надига, всякакви задръжки падат и въпреки че има риск да си отнеса як пердах, определено ще посегна и аз.

# 62
  • Мнения: 710
Абе, някой ще ми посегне на мен физически и аз ще решавам проблема с мир... Значи той като има проблем с мен не може мирно да реагира ама аз трябва да подложа и другата буза, щото видиш ли трябва да има мир. Ами няма такъв вариант. За мен физическото насилие е толкова крайно, отвратително и унизително действие, че всичко ми се надига, всякакви задръжки падат и въпреки че има риск да си отнеса як пердах, определено ще посегна и аз.
Определено няма как да останеш безразличен. Бившия ми мъж крещеше и аз започнах да креща. По принцип съм доста кротка по характер и сега се чудя как съм могла. Първия път ме удари с бутилка пълна с минерална вода, защото не издържаш на крясъците и хвърлих  един молив по него. Най-мирното решение в тази ситуация е раздялата. Simple Smile 
Психическото насилие е по-коварно според мен, a и в комбинация с алкохол става страшно.

# 63
  • Мнения: 2 694
Ти май първа си му оказала домашно насилие, като си хвърлила молива по него Simple Smile

# 64
  • Мнения: 710
Ти май първа си му оказала домашно насилие, като си хвърлила молива по него Simple Smile
От мъжка гледна точка може и така да е, но за да го направя сигурно ме е предизвикал.  hahaha

# 65
  • Мнения: 2 694
От женска гледна точка, жената никога не е виновна Naughty
Ти сигурно не си го ядосала първа, за да ти повиши тон а?

# 66
  • Мнения: 710
Абе, някой ще ми посегне на мен физически и аз ще решавам проблема с мир... Значи той като има проблем с мен не може мирно да реагира ама аз трябва да подложа и другата буза, щото видиш ли трябва да има мир. Ами няма такъв вариант. За мен физическото насилие е толкова крайно, отвратително и унизително действие, че всичко ми се надига, всякакви задръжки падат и въпреки че има риск да си отнеса як пердах, определено ще посегна и аз.
Определено няма как да останеш безразличен. Бившия ми мъж крещеше и аз започнах да крещя. По принцип съм доста кротка по характер и сега се чудя как съм могла. Първия път ме удари с бутилка пълна с минерална вода, защото не издържаш на крясъците и хвърлих  един молив по него. Най-мирното решение в тази ситуация е раздялата. Simple Smile 
Психическото насилие е по-коварно според мен, a и в комбинация с алкохол става страшно.

# 67
  • Мнения: 710
Не мисля, че аз съм го ядосала, но както и да е. Да не разводяваме темата. Идеата е да убедим момичето, че отношенията им от тук нататък няма  да се подобрят и не може да го откаже от тези "лоши навици".

# 68
  • София
  • Мнения: 24 839
От женска гледна точка, жената никога не е виновна Naughty
Ти сигурно не си го ядосала първа, за да ти повиши тон а?
Първа- втори, няма никакво значение.
Важното е, дори и да се повишат децибелите, да има мярка и в изразните средства и в действията.

# 69
  • Мнения: 1 740
От женска гледна точка, жената никога не е виновна Naughty
Ти сигурно не си го ядосала първа, за да ти повиши тон а?

Ама много се изтърка вече тоя лаф с предизвикания мъж. Crazy То така и аз мога по цял ден да си крещя и да блъскам, и все да си имам виновен. Wink

# 70
  • Мнения: 710
Не знам, сега е сам и уж никой не го ядосва. Само една издръжка плаща, но не е спрял да се напива безпаметно. Сигурно пак аз съм виновна. Laughing

# 71
  • Мнения: 1 740
Не знам, сега е сам и уж никой не го ядосва. Само една издръжка плаща, но не е спрял да се напива безпаметно. Сигурно пак аз съм виновна. Laughing

Ми предизвикваш го - сега пък сигурно, защото те няма. newsm78 Не се измъквай от отговорност. Laughing

# 72
  • София
  • Мнения: 19 253
Подозирам, че авторката живее в такава среда и има това мислене - напиването и боят са в рамките на поносимото и кво толкова - мъжете са си такива.
Но я разбирам, че са заедно дълго време и не е лесно да се откаже от него. 22 години не са чак толкова много, особено ако той е първата сериозна връзка и не е имала опит с други мъже.
Не разбирам тези момичета, които зорлем си играят на семейство с някого, вместо щастливо да си гледат младините. Но както казах - това е манталитет на определени среди, които нямат по-смислени занимания.

# 73
  • Мнения: 868
Тук директно мога да ти кажа да се спасяваш.

# 74
  • Мнения: 142
Абе, някой ще ми посегне на мен физически и аз ще решавам проблема с мир... Значи той като има проблем с мен не може мирно да реагира ама аз трябва да подложа и другата буза, щото видиш ли трябва да има мир. Ами няма такъв вариант. За мен физическото насилие е толкова крайно, отвратително и унизително действие, че всичко ми се надига, всякакви задръжки падат и въпреки че има риск да си отнеса як пердах, определено ще посегна и аз.
Определено няма как да останеш безразличен. Бившия ми мъж крещеше и аз започнах да крещя. По принцип съм доста кротка по характер и сега се чудя как съм могла. Първия път ме удари с бутилка пълна с минерална вода, защото не издържаш на крясъците и хвърлих  един молив по него. Най-мирното решение в тази ситуация е раздялата. Simple Smile 
Психическото насилие е по-коварно според мен, a и в комбинация с алкохол става страшно.

Мда, много съм съгласна. За последния коментар, относно горния коментар. Нека да не забравяме, че пътя на мир трябва да се търси винаги, дори когато има насилие над нас. Примерно Исус ни е дал тази философия ис живота си ни показа, че това е по-правилно, да не отвръщаме на насилието с насилие. Обаче има една малка подробност. Той тегли 3 дена. Тука има жени във форума, които теглят 30 години или цял живот. Сега, съгласна съм с идеята винаги да се търси мир, ама ако видим, че в един момент това е невъзможно, аз съм на мнение, че проблема трябва да се реши! По един или друг начин трябва да се реши. И отиваме в оръжейницата наречена кухня и си избираш. Било тиган, било месарски чук, има доволно много инструменти, които могат да помогнат за решаване на проблем на по-ниско ниво. Иначе мира трябва винаги да се търси.

Общи условия

Активация на акаунт