Банята - 24-та тема

  • 120 010
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
И нашите са заедно. Душ пространството е отделено с плъзгаща врата и мокро не излиза в другата част от помещението. Плочни имам само зад тази врата, тоалетното пространство е с мазилка, което ми спестява миенето на всични стени  Mr. Green
Ако е малко помещението обаче и аз не се кефя на мокри тоалетни чинии и хартии  Peace

# 46
  • Мнения: 2 466
Аз не бих обединила баня и тоалетна на едно никога. Живяла съм в апартаменти и по двата начина.
1. Не си зависим и ползваш wc дори ако някой се къпе, при повече от 1човек живеещ има значение, да не говорим ако сте 3-4 души.
2. Не се мокри всеки път около тоалетната като се къпеш и да се чудиш как да забършеш.
3. Не ти се мокри самата тоалетна (+ хартия)
И още...и още...

При други обстоятелства и ние не бихме го направили, но сега просто се налага. Двама човека сме и едно човече на път.  Simple Smile Освен това ММ мисли да слага някакви врати или кабина и така според мен ще е по-добре за почистването.

Пепински, колко квадрата е вашето помещение след обединението, защото и ние ще използваме един вграден гардероб за разширението?

Нещото, което и мен ще ме вбесява е наистина да се мокри хартията или пък чинията.  Shocked

# 47
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 384
Скрит текст:
Аз не бих обединила баня и тоалетна на едно никога. Живяла съм в апартаменти и по двата начина.
1. Не си зависим и ползваш wc дори ако някой се къпе, при повече от 1човек живеещ има значение, да не говорим ако сте 3-4 души.
2. Не се мокри всеки път около тоалетната като се къпеш и да се чудиш как да забършеш.
3. Не ти се мокри самата тоалетна (+ хартия)
И още...и още...

При други обстоятелства и ние не бихме го направили, но сега просто се налага. Двама човека сме и едно човече на път.  Simple Smile Освен това ММ мисли да слага някакви врати или кабина и така според мен ще е по-добре за почистването.
Пепински, колко квадрата е вашето помещение след обединението, защото и ние ще използваме един вграден гардероб за разширението?

Нещото, което и мен ще ме вбесява е наистина да се мокри хартията или пък чинията.  Shocked
Ами 1,90 на 1,60,има един малък участък където от 1,60 става на 1,90 там е тоалетната чиния.Ако си прочела старите теми има и снимки от нашата баня

# 48
  • Мнения: 1 780
Малко офтопик  Mr. Green  . Търсейки идеи за преустройство попаднах на това "гениално" решение, може би родено от  глобализацията .....


# 49
  • на североизток
  • Мнения: 460
Относно общото и отделното - израстнах в апартамент с обща баня и тоалетна с размери 1,50 на 1,20! Вярно всичко се мокри, но и всичко се почиства лесно, а и се подсушава лесно, защото не е много и е на една ръка разстояние  Mr. Green Сега живея вече 11 години с отделни помещения и всеки път "благославям" този факт. Не мога да свикна и това си е. И няма довод, който да ми промени мнението. Освен това, както казвате и вие и както казах и аз, идеята е да се отдели душовото пространство с преграда. Ето какво е разпределението сега , а ето как си го представям в бъдеще, цък, цък.

И след като разгледате, имам няколко въпроса:
 - стъклената преграда дали да е статична откъм тоалетната или да е плъзгаща врата (прочетох, че се събират мръсотии в уплътненията и почти ме разубедихте) или да е сгъваема? Но тогава душа трябва да е на другата стена. Идеята е да мога да сложа душ-слушалка, за да мога да почиствам тоалетната.
 - казанчето за вграждане дали ще може да се вмъкне между стената и отходната тръба? Разстоянието е 45см - от стената до средата на тръбата.
 - прозореца? Сега са два, но после мисля да оставя само единия и да го обърна хоризонтално. Какво мислите?

# 50
  • Мнения: 6 298
До преди ремонтът апартамента (в блок ЕПК) беше решен от строителя  с две помещения - само баня без тоалетна и отделно само тоалетна, дори без малка мивка. Ами много неудобно беше. Всеки път тичаш от wc до банята за тоалет и дори само за да си измиеш ръцете. За да се почисти wc носиш вода в кофи и т.н. Обратното - къпеш се и ако случайно имаш нужда от wc, мяташ хавлия и полу-мокър тичаш през коридора до тоалетната, после обратно. Сега съм и в двете помещения с wc и е супер удобно. Не сме слагали умишлено никакви прегради в банята, за да ни е широко. Мокри се, но какво от това, след душ попивам и толкоз. Ако много бързам дори и не попивам, след вентилатор и проветряване постепенно изсъхва. WC-то в банята е до вратата, а душът е в другия далечен ъгъл на отсрещната стена по диагонал и самата тоал. чиния не се мокри или съвсем малко. Попивам влагата и по нея ако има нужда. Аз не робувам на чистене и не тичам непрекъснато с парцали из къщи. Не, че не поддържам чисто и подредено, но не ми е основно занимание и не се вманиачавам. В малката wc, в която сега има душ беше ясно, че всичко ще се мокри. Там се ползва като баня по-рядко и също след душ се попива. Тоал. хартия и в двете помещения не ми се мокри, първо в голямата баня е далеч от душа и второ, защото си купихме от тези комбинирани подвижни стойки за тол. хартия и тоал. четка. Стойките са мобилни и като се къпем ако има нужда ги изнасям  извън помещенията. До малката wc-баня е мокрото помещение с мивка и пералня и там се поставят.

Последна редакция: сб, 23 яну 2016, 07:26 от fatalina

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 380
Ивчи,
Ако стената на паравана или душ кабината е от към вецето, помисли дали ще е достатъчно дълга слушалката за да стигаш тоалетната. Аз също ще почиствам вецето със слушалка, но тъй като едва ли струята ще стига толкова далеч и под ъгъл, смятам да сложа хигиенен душ ( с един куршум два заека).
Идеята с хоризонтален прозорец ми харесва повече от вертикален
Не разбрах какво имаш предвид като казваш сгъваема врата. Може би душ кабина с отворяема или с плъзгаща врата?
И аз имам тази последната дилема и ще се вадвам да чуя мнения и съвети.

# 52
  • на североизток
  • Мнения: 460
Fatalina, толкова точно си го описала  Laughing Майка ми има същата комбинирана стойка и също си вади хартията преди къпане навън. Не е толкова сложна операция  Grinning

Пирожка, точно това ми е дилемата. Хем трябва да има преграда между вц и душ, хем трябва да се маха, когато искам да почистя. Първото, което се сетих е за плъзгаща врата, но четейеки тук се разубеждавам, заради поддръжката и. Остава вариант със сгъваема врата - не просто да се отваря, ами да се сгъва като хармоника и да се прибира плътно към стената. Всъщност ето нещо такова, но в моя случай трябва да се отваря наобратно. Ето намерих и такъв вариант, и още един вариант. Тука гледам плъзгащата врата няма уплътнения в долния край или са скрити newsm78

А дали да не обърна вц-то да гледа към душа?

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 380
Положението на вецето не зависи ли от тръбите? Може би трябва да се консултираш с майсгора. Защото, ако я обърнеш май ще се падне на външна стена, нали там е прозореца? Сложи стол на мястото на бъдещото веце и го завърти в двете посоки. Седни и виж как ще ти е по-удобно.
Аз по-скоро бих разменила местата на кабината и тоалетната. Така, като се отвори вратата няма да се блъскам в кабината и ще изглежда по-просторно самото помещение. Ако съм се ориентирала правилно в чертежите.
Не бях виждала двойно сгъваеми врати. Но, се сетих, че съм виждала врата, на която се отварят навътре и двете крила и в отворено положение кабината на практика все едно има три, а не четири стени, дано го обясних ясно.

# 54
  • Мнения: 1 789
Ако е за миенето на тоалетната чиния, може да си купите малък маркуч за баня, който се закрепва за мивката и спокойно си миете и плочките и чинията  Hug

# 55
  • Мнения: 4 239
Ако е за миенето на тоалетната чиния, може да си купите малък маркуч за баня, който се закрепва за мивката и спокойно си миете и плочките и чинията  Hug
           Може ли да покажеш какъв точно маркуч имаш предвид? Може ли да се закрепи към всякакъв смесител?

# 56
  • Мнения: 1 789
Не мога да намеря в интернет, но майка ми има такъв. Има си разширение за вкарване в чешмата. Тя го е взела от домашни потреби.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 380
http://www.ivestplovdiv.com/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE … D0%BD%D1%8F-B0595
Ще се повторя, но...!
Това изглежда много по-добре от обикновен маркуч, а и така ще си имате и биде.

# 58
  • на североизток
  • Мнения: 460
Точно заради тръбите не мога да сложа тоалетната на друго място. В момента е обърната с гръб към прозореца, а този прозорец гледа към остъклена тераса и всъщност предвиждам да го зазидам. Възможните варианти са два - да остане както е сега или да се завърти, както е на проекта ми.

Май варианта с хигиенен душ ще излезе най-подходящ и най-евтин. Досега разглеждах цените на стъклените прегради и тези тройно сгъваемите отиват към 1500лв. Май ще сложа само две неподвижни прегради от двете страни от по 50см и толкова. Колкото да не се мокрят вц-то и вратата.

# 59
  • Мнения: 402
Имам нужда от идеи. Предстои ни ремонт на банята в стар панелен апартамент. Предишните собственици са избили част от стената на коридора и са изградили ниша, в която е поставена пералнята. Самата пералня е достъпна откъм коридора. Решението ми изглежда удобно, но от страната на банята тази ниша изглежда много грозно и се чудя какво да я правя.
Ето снимки:
отвън


Също така, моля, за контакти на фирма, от която сте доволни за цялостен ремонт на баня. Може и на лични!

Общи условия

Активация на акаунт