Банята - 24-та тема

  • 119 949
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 742
Mari_eta ето мивка с тоалетна http://rumen1972.snimka.bg/daily/nabora.781763.31789933
ето и малки плочки тип мозайка http://rumen1972.snimka.bg/daily/lyulin.725956.29500930
ето и тоалетна http://rumen1972.snimka.bg/daily/bana.489932
ето и монтаж на структура http://rumen1972.snimka.bg/daily/klementina.829069.33708212 и на тази снимка се вижда вграден смесител.

# 706
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Румен Янков, благодаря bouquet! Да разбирам ли тогава, че няма да е проблем монтаж върху тази плочка мозайка?

# 707
  • София
  • Мнения: 1 742
Ако се направи както трябва няма да има проблем.

# 708
  • Мнения: 503
Здравейте! И на нас ни престой правене на баня в блок ново строителство. Така че ще ми бъде полезно да Ви чета. Насочили сме се към плочки Кай серия виола зелен. Може да обменим идеи 😀

# 709
  • Мнения: 503
Здравейте,
Включвам се с едно питане. Избрахме плочки от серията Виола на KAI:
http://ivestplovdiv.com/index.php?route=product/product&product_id=5053
Проблемът е, че цветът е малко специфичен и се чудим за цвета на вратата, тъй като останалите врати в апартамента ще са кафяви ( нещо от сорта на венге или златен дъб, не сме уточнили още). Срещам яростен отпор, че кафявото няма да се върже изобщо, макар че както е видно на линка, хората си го използват без проблем. Компромисния вариант, който измислихме е отвън да е в цвета на останалите врати, а отвътре да е бяла.  Rolling Eyes
Ще се радвам да чуя всякакви мнения  Hug
Проекта готов ли ви е. Аз имах някой забележки и сега чакам да го финализират.

# 710
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ако се направи както трябва няма да има проблем.

 bouquet

# 711
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Скрит текст:
Здравейте,
Включвам се с едно питане. Избрахме плочки от серията Виола на KAI:
http://ivestplovdiv.com/index.php?route=product/product&product_id=5053
Проблемът е, че цветът е малко специфичен и се чудим за цвета на вратата, тъй като останалите врати в апартамента ще са кафяви ( нещо от сорта на венге или златен дъб, не сме уточнили още). Срещам яростен отпор, че кафявото няма да се върже изобщо, макар че както е видно на линка, хората си го използват без проблем. Компромисния вариант, който измислихме е отвън да е в цвета на останалите врати, а отвътре да е бяла.  Rolling Eyes
Ще се радвам да чуя всякакви мнения  Hug

Някои от вратите ни са двуцветни, основния цвят е тъмно, тип венге, от вътрешната страна на мокрото и тоалетната са бели, от вътрешната страна на банята цвета е като цвета на шкафовете, RAL 9002, води се сиво, ама си е почти бяло Simple Smile) откъм кухнята вратата е оранжева, като единия цвят на шкафовете на кухнята, а откъм детската стая, вратата е синя (каката си я избра, можеше да избира между жълто и синьо, цветовете на мебелите в детската) Simple Smile доволна съм от резултата и не съжалявам, че не отстъпих всички врати да са едноцветни Simple Smile 

# 712
  • Мнения: 30
Благодаря на всички за мненията  bouquet
Но .. оказа се, че няма как да стане с двуцветна врата, понеже се слагал някакъв термопрофил?, който ми обясниха,че отнемал едно сумарно 10 см. от двете страни на вратата, а тя и без друго е оставена най-тясна от всички в апартамента..  Tired голямо умуване с тази врата ..  Thinking Crossing Arms

# 713
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Скрит текст:
Благодаря на всички за мненията  bouquet
Но .. оказа се, че няма как да стане с двуцветна врата, понеже се слагал някакъв термопрофил?, който ми обясниха,че отнемал едно сумарно 10 см. от двете страни на вратата, а тя и без друго е оставена най-тясна от всички в апартамента..  Tired голямо умуване с тази врата ..  Thinking Crossing Arms

Всичките врати са ни дървени (не помня точно какъв материал), включително и на банята. Само боята от вътрешната страна е по-специална, водоустойчива, отдолу сложихме и решетка цък, така нямаме проблем с конденз, има нормална циркулация на въздуха.

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 4 004
Скрит текст:
Благодаря на всички за мненията  bouquet
Но .. оказа се, че няма как да стане с двуцветна врата, понеже се слагал някакъв термопрофил?, който ми обясниха,че отнемал едно сумарно 10 см. от двете страни на вратата, а тя и без друго е оставена най-тясна от всички в апартамента..  Tired голямо умуване с тази врата ..  Thinking Crossing Arms

Всичките врати са ни дървени (не помня точно какъв материал), включително и на банята. Само боята от вътрешната страна е по-специална, водоустойчива, отдолу сложихме и решетка цък, така нямаме проблем с конденз, има нормална циркулация на въздуха.

бихте ли споделили къде може да се поръча врата за баня с решетка в София?

# 715
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Скрит текст:
Скрит текст:
Благодаря на всички за мненията  bouquet
Но .. оказа се, че няма как да стане с двуцветна врата, понеже се слагал някакъв термопрофил?, който ми обясниха,че отнемал едно сумарно 10 см. от двете страни на вратата, а тя и без друго е оставена най-тясна от всички в апартамента..  Tired голямо умуване с тази врата ..  Thinking Crossing Arms

Всичките врати са ни дървени (не помня точно какъв материал), включително и на банята. Само боята от вътрешната страна е по-специална, водоустойчива, отдолу сложихме и решетка цък, така нямаме проблем с конденз, има нормална циркулация на въздуха.

бихте ли споделили къде може да се поръча врата за баня с решетка в София?

Предполагам всяка фирма, която изработва врати, може да монтира такава решетка при желание от ваша страна Simple Smile трябва само да се изреже точния отвор и да се монтира решетката, което не е никак сложно (по думите на човекът с вратите). Ето ТУК може да се види нагледно, това, което се опитах да обясня по-горе. Като цяло не ми харесват алуминиевите врати за интериорни или пък само вратата на банята да е алуминиева  ooooh! затова и избрахме вариант всички врати да са дървени, а само за банята и с решетка.

# 716
  • Sofia
  • Мнения: 863
По повод вратите - и ние не харесваме алуминиеви. Една фирма ни предложи отвън да е като интериорните, а отвътре алуминиева в цвят, ние се почудихме бяла, черна или огледална да е и се спряхме на черна. Ще покажа като стане след 2 седмици - отвън ще си е като другите интериорни - сива -
Скрит текст:

# 717
  • Мнения: 9 633
Мен живо ме интересува и темата с осветлението. Тъй като наскоро се отказах от идеята за окачен таван, се чудя какви са опциите при другия тип тавани, освен лампа над вратата и над огледалото. По принцип и това ми е ОК, но гледам, че тук се споделят много интересни идеи за всичко, та се чудех дали някой не знае и за други варианти за осветление. Засега от майстори, които са ми правили оферти съм доста отчаяна, имам чувството, че едно си знаят, едно си правят, и никой не дава някоя свежа идея... Нямам късмет  Sad

# 718
  • софия
  • Мнения: 25 395
Мен живо ме интересува и темата с осветлението. Тъй като наскоро се отказах от идеята за окачен таван, се чудя какви са опциите при другия тип тавани, освен лампа над вратата и над огледалото. По принцип и това ми е ОК, но гледам, че тук се споделят много интересни идеи за всичко, та се чудех дали някой не знае и за други варианти за осветление. Засега от майстори, които са ми правили оферти съм доста отчаяна, имам чувството, че едно си знаят, едно си правят, и никой не дава някоя свежа идея... Нямам късмет  Sad
Не разбирам. Ние нямаме окачен таван и имаме 2 лампи на тавана - едната е точно над нишата, която ще е с параван и другата над сухата част. Купили сме лампи за мокри помещения. Какво те притеснява?
Скрит текст:
Ужасно мразя окачени тавани, където и да било. Twisted Evil

# 719
  • Мнения: 9 633
Мен живо ме интересува и темата с осветлението. Тъй като наскоро се отказах от идеята за окачен таван, се чудя какви са опциите при другия тип тавани, освен лампа над вратата и над огледалото. По принцип и това ми е ОК, но гледам, че тук се споделят много интересни идеи за всичко, та се чудех дали някой не знае и за други варианти за осветление. Засега от майстори, които са ми правили оферти съм доста отчаяна, имам чувството, че едно си знаят, едно си правят, и никой не дава някоя свежа идея... Нямам късмет  Sad
Не разбирам. Ние нямаме окачен таван и имаме 2 лампи на тавана - едната е точно над нишата, която ще е с параван и другата над сухата част. Купили сме лампи за мокри помещения. Какво те притеснява?
Скрит текст:
Ужасно мразя окачени тавани, където и да било. Twisted Evil

Благодаря за отговора. Явно не съм се изразила правилно, не ме притеснява нищо, просто исках да разбера какво осветление си слагат хората в баня без окачени тавани. Както казах това, което засега съм виждала са лампи на стената, над вратата и огледалото. Иначе всеки който дойде ми казва - сложи си лунички, много хубаво и модерно е. Е, на мен нещо не ми се струва чак толкова хубаво, така че търся как най-ефективно да си поставя лампите в банята, така че хем да е светло, хем красиво.

Общи условия

Активация на акаунт