Кюретаж и забременяване след това - тема 62

  • 30 324
  • 713
  •   2
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 408
. Това лекар ще го прецени, познавам мами износили без серклаж след два кюретажа.
Може би зависи и от срока в който е прекъсната бременността.Но да,лекарят най-добре зе каже.

# 16
  • София
  • Мнения: 548
Запис и от мен. Съжалявам много за новозаписалите се момичета. Кураж! И при вас ще дойде успешната бременност - с или без терапия.
Пожелавам в новата ни тема да няма повече нови момичета. Забранявам! Simple Smile Нека има само положителни тестове за бременност и успешни раждания - виждам, че на някои им наближава термина вече...

# 17
  • Перник
  • Мнения: 185
Аз преминах през кюртаж в 7 г.с., заради варицела! Лекарите ми казаха, че може да направим опит веднага след първия цикъл. Така и направихме и сега съм бременна в 9 месец! Кураж на всички, преминали през тази физическа и психическа травма и желая на вас и на себе си здрави и много хубави бебета!
П.С.: Видях, че някои си чакат първият цикъл след кюртажа и по този повод да напиша: моят дойде на 30-тия ден!

# 18
  • Мнения: 145
Така и направихме и сега съм бременна в 9 месец! Кураж на всички, преминали през тази физическа и психическа травма и желая на вас и на себе си здрави и много хубави бебета!
П.С.: Видях, че някои си чакат първият цикъл след кюртажа и по този повод да напиша: моят дойде на 30-тия ден!


Много се радвам, че скоро ще имаш бебе! Благодаря за пожеланията!

# 19
  • Мнения: 781
Феичка, благодаря за темата. Както винаги е прекрасна. Дано се изпълни само с ревящи бебоци и двучертичкови тестчета. Без нови попълнения Simple Smile

# 20
  • NE
  • Мнения: 10 999
Аз бях с два кюретажа в интервал от една седмица и серклаж не ми е правен. Ако нямах жлъчните проблеми щях и да пренося.
Цикъла ми дойде 28 дни след първия кюретаж. Грам болки нямах, а бях с ужасно болезнен цикъл. След това всеки цикъл не съм усещала, а след раждането пък съвсем.

# 21
  • Мнения: 398
Момичета имам едно питане.3 години подред ми махат пилонидална киста на опашката.И сега точно след мисед-а я усетих пак,но този път само я цепихме и изчистихме,че много щяха да ми дойдат упойките.Дали може тази киста да има общо....все пак е възпалителен процес??Ще го обсъдя и с гинеколога,но все пак да се допитам и до вас.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Благодаря за темата!  bouquet
Видях, колко много бременелки си имаме на първа страница и дано се увеличават все повече и повече.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 408
Момичета,нормално ли е да поддържам температура 37-37.2?
 Вчера по този повод ходих до доктора,той каза да не се тревожа това не било притеснителна температура,но на мен все едни черни мисли ми се въртят из главата ... пуснахме микробиология ,ще видим от там какво ще излезне.
 
 И май имам наченки на цикъл,точно 30-ти ден ми е и започна като зацапване,надявам се до утре да си ми тръгне както трябва.

sunflower_sunny ,при бременност е добре да няма никакви възпалителни процеси.Но това най-добре го говори с гинеколога ти.
 Особено за напреднала бременност е много важно всичко в организма да е чисто,аз вече като чуя "възпаление"  и "бременност" в едно изречение и тръпки ме побиват,може и малко крайна да съм.

# 24
  • Мнения: 1 633
*Bubble*, дано не те мъчи със зацапване, а ти дойде още днес/утре. Аз бих следила тази температура, за мен не е нормална, ако стои така пусни ПКК, урина и СУЕ, все пак може да се касае за някаква тиха инфекция, нещо от зъб и т.н.

# 25
  • Мнения: 118
Здравейте и от мен. Нова съм в групата. Хич не ми се искаше и аз да се включвам и аз тук.....нооо се случи...имам 2 кюртажа, и двата около 10 г.с. Упех на всички Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 5 408
*Bubble*, дано не те мъчи със зацапване, а ти дойде още днес/утре. Аз бих следила тази температура, за мен не е нормална, ако стои така пусни ПКК, урина и СУЕ, все пак може да се касае за някаква тиха инфекция, нещо от зъб и т.н.
Аз станах голям хипохондрик и пуснах ПКК и СУЕ,всичко е в златната среда.Чакам и микробиологията да видим да не излезне от там нещо.


rose91green,съжалявам за случилото се.Горе главата колкото и трудно да е!
 Аз вярвам че с всеки изминал ден все повече се доближаваме до една желана следваща безпроблемна бременност  Hug

# 27
  • Мнения: 1 633
rose91green, страшно съжалявам! Кураж и да знаеш, че времето лекува!  Hug Почвай с изследванията на първа страница, обезателно пусни пакет за тромбофилии!

# 28
  • Мнения: 118
Благодаря ви. Желая и аз успех и кураж на всички. Определено сега се захващам с изследвания и ходене напред назад. Първия кюртаж като беше, не сметнах за необходимо да разбера каква е причината, а и не ме посъветваха , нито накараха.Съжалявам, за което. Трябваше да направя нещо. Успокояваха ме с " не си първата" , " случва се" , " няма страшно" . Ноооо...ето,че се повтори и втори път.
Мисля да отида в клиниката в Тутракан....знам,че има темичка, но кажете вие..мислите ли,че ще получа задоволителна информация...

# 29
  • Мнения: 2 725
rose91, съжалявам, че се записваш в темата  Confused
Относно клиниката в Тутракан, много са добри  Peace
На мен там ми правиха кюртажа и някои изследвания. Ако имаш въпроси - питай  Hug

Общи условия

Активация на акаунт