TransferWise – международни парични преводи, с изключително ниски такси

  • 66 480
  • 239
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 929
Здравейте, може ли линк да регистрация и всъщност как трябва да платя - може ли с дебитна карта от друга банка да въведа в сайта на TransferWise или трябва физически да отида до банка и да превеждам пари в сметка в Уникредит? 
Всъщност, трябва да преведа сума по IBAN номер на фирма в Германия. Това чрез TransferWise може ли да стане.

# 136
  • гр. София
  • Мнения: 4 731
Първият превод все още ли е безплатен? И някой може ли да ми изпрати линк за регистрация на ЛС?

# 137
  • гр. София
  • Мнения: 4 731
Благодаря за бързата реакция и за изпратения линк!
Сега виждам обаче, че са ми дали Account No, а не IBAN. Искам да направя превод в Полша. Мога ли с Account No?

# 138
  • София
  • Мнения: 155
Благодаря за бързата реакция и за изпратения линк!
Сега виждам обаче, че са ми дали Account No, а не IBAN. Искам да направя превод в Полша. Мога ли с Account No?
Ако uncheck-неш, че знаеш техния банк акаунт, те кара да въведеш имейл и име. Те изпращат имейл на получателя "Please enter their email address in the required field above. Once you've paid for your transfer, we'll send an email so that they can enter their bank details.

Make sure they respond to our email or the money will be refunded to you."

И така...
Това не съм пробвала, ама не би трябвало да има проблем.

# 139
  • гр. София
  • Мнения: 4 731
Благодаря за бързата реакция и за изпратения линк!
Сега виждам обаче, че са ми дали Account No, а не IBAN. Искам да направя превод в Полша. Мога ли с Account No?
Ако uncheck-неш, че знаеш техния банк акаунт, те кара да въведеш имейл и име. Те изпращат имейл на получателя "Please enter their email address in the required field above. Once you've paid for your transfer, we'll send an email so that they can enter their bank details.

Make sure they respond to our email or the money will be refunded to you."

И така...
Това не съм пробвала, ама не би трябвало да има проблем.

Ама това при положение, че получателя е регистриран в Transferwise сигурно..... Написах акаунта, в Полша сметките в злоти са с акаунт явно. Даде ми го като опция. Продължих натам, но иска да си сканирам личната карта. Отделно се оказа, че първият превод е безплатен, ако е до 500 паунда. Аз искам да преведа по-голяма сума и ми приспада част от таксата.
Не искам да си давам ЛК обаче, но сайта иска някаква верификация. Rolling Eyes
Ако ще си давам ЛК по-добре да се регистрирам в PaySera. Там превода ще ми е стотинки.

# 140
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Вчера направих първи превод до Англия. И аз имах акаунт номер, а не IBAN. Въведох си го и всичко беше точно. Получи се веднага. Преди това ми поиска сканирана карта, но те всички системи искат. Таксата беше няколко евро. Доволна съм.

# 141
  • Мнения: 1 422
Благодаря за бързата реакция и за изпратения линк!
Сега виждам обаче, че са ми дали Account No, а не IBAN. Искам да направя превод в Полша. Мога ли с Account No?
Ако uncheck-неш, че знаеш техния банк акаунт, те кара да въведеш имейл и име. Те изпращат имейл на получателя "Please enter their email address in the required field above. Once you've paid for your transfer, we'll send an email so that they can enter their bank details.

Make sure they respond to our email or the money will be refunded to you."

И така...
Това не съм пробвала, ама не би трябвало да има проблем.

Ама това при положение, че получателя е регистриран в Transferwise сигурно..... Написах акаунта, в Полша сметките в злоти са с акаунт явно. Даде ми го като опция. Продължих натам, но иска да си сканирам личната карта. Отделно се оказа, че първият превод е безплатен, ако е до 500 паунда. Аз искам да преведа по-голяма сума и ми приспада част от таксата.
Не искам да си давам ЛК обаче, но сайта иска някаква верификация. Rolling Eyes
Ако ще си давам ЛК по-добре да се регистрирам в PaySera. Там превода ще ми е стотинки.

Paysera също искат копие на лична карта плюс селфи с личната карта.. всички искат верификация, явно такива са изискванията на закона..

# 142
  • Мнения: 116
Здравейте,
Прочетох че ако искам да преведа пари с transferwise на малка сума няма нужда да се идентифицирам с л.к.
Може ли някой да ми каже каква е минималната сума за това,тъй като не ми се предоставят лични данни?

# 143
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Аз съм нареждала 500 евро без легитимация, не знам колко са минималната и максималната суми.

# 144
  • Мнения: 116
Благодаря!
Аз съм нареждала 500 евро без легитимация, не знам колко са минималната и максималната суми.

# 145
  • София
  • Мнения: 12 201
Имам един въпрос.
Тъй като направих превод за резервация, но получателя държеше в основание да пиша само RENTAL DEPOSIT ,
не знам от името на кой да му кажа, че утре ще му пристигнат пари по сметката? Има ли как да разбера той от името на кой ги получава?

# 146
  • София
  • Мнения: 9 879
наредих до амазон.де с дебитната карта (сефте) - след 20ч получих (понеделник) мейл че е получен трансфера. След още един час амазонци, от отдел плащания ми връщат мейл, че още нямат отразено и трябвало 5 дни... бла бла и да не се тревожа.

# 147
  • Мнения: 384
Защо сте нареждали превод до амазон вместо да платите директно с картата си на самия сайт на Амазон?

# 148
  • София
  • Мнения: 9 879
Защо сте нареждали превод до амазон вместо да платите директно с картата си на самия сайт на Амазон?
Защото нямах наличност в картата и явно те са го преминали с друг начин на плащане, или аз съм цъкнал по невнимание Direct debit...

Последна редакция: ср, 19 дек 2018, 11:25 от bubanka

# 149
  • Мнения: 41
Днес преглеждах възможността за превод чрез банкова сметка. Но за моя изненада, сметката по която трябва да преведа парите за Transferwise е с iban на Райфайзен банк. Вече не е ли сметката ми в булбанк? Sad

Общи условия

Активация на акаунт