Великобритания - тема 62 Зимно Великденска

  • 65 089
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Блу, базови стъкла с рамки без някакво основно изтъняване, защото съм с висок диоптър, ми бяха стандартното им £69 мисля; основно не-много-голямо изтъняване се заплащаше отделно, не помня колко дадох, добре ги направиха иначе, не мога да се оплача. Само че на мен ми трябва повече изтъняване, защото искам и да ми е комфортно на носа, пък обичам и фотосоларни стъкла, че да не мижа цяло лято, и накрая като ми казаха цифра само за един чифт, както казах, си ги пратих в България, където за цената ми направиха два чифта, и остана.
А за моя иначе неспецифичен случай (нямам астигматизъм, сфери, прочее, само висок диоптър) със среден клас екстри удряше £200 за чифт; а на мен ми трябват два, защото трябва да имам резервен, диоптърът не ми позволява да ходя без очила, ако с тях стане нещо.

# 736
  • Мнения: 8 919
Блу, базови стъкла с рамки без някакво основно изтъняване, защото съм с висок диоптър, ми бяха стандартното им £69 мисля; основно не-много-голямо изтъняване се заплащаше отделно, не помня колко дадох, добре ги направиха иначе, не мога да се оплача. Само че на мен ми трябва повече изтъняване, защото искам и да ми е комфортно на носа, пък обичам и фотосоларни стъкла, че да не мижа цяло лято, и накрая като ми казаха цифра само за един чифт, както казах, си ги пратих в България, където за цената ми направиха два чифта, и остана.
А за моя иначе неспецифичен случай (нямам астигматизъм, сфери, прочее, само висок диоптър) със среден клас екстри удряше £200 за чифт; а на мен ми трябват два, защото трябва да имам резервен, диоптърът не ми позволява да ходя без очила, ако с тях стане нещо.
Мерси. С висок диоптър съм и аз и задължително ми трябва изтъняване, ще ми се и фотосолар... Имам и астигматизъм и цилиндъра за него още доста оскъпява, поне в България... Сфера /да не излъжа, не ми се проверява/ казват още на диоптъра за късогледство, така че сфера поне имаш Grinning  
Ще го мисля, но изведнъж много ми се надраскаха стъклата и ми е неприятно. Имам очила за четене, но с тях пък на улицата не ми е комфортно. Mr. Green

# 737
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Да :oooh: за астигматизъм си мисля, ама няма нищо, добре съм, добре съм Mr. Green
За моя вариант очила тукашната цена излезе по-висока още преди екстрите от тази в България Rolling Eyes Така че и занапред така ще поръчвам, мисля.
В България моите стъкла излизат примерно 90-100 лв - фотосоларни, изтъняване, антирефлекс. Рамката отделно, разбира се. Тук за £40 не мога да си вместя желаните екстри.

# 738
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
момичета, току що се присетих, че ние планираме да се прибираме с кола това лято, но АЗ нямам международен паспорт, само лична карта
така и не си изкарах, защото обикновено летим, но сега ...
та се чудя дали на влизане в Румъния няма да ми направят проблем?
чувала съм че на границата Румъния - България е ОК да си с лична карта
май ще минаваме по маршрут Франция, Германия, Австрия, Унгария, Румъния, България поне така си го представям като гледам картата на Европа

# 739
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Няма проблем да пътуваш с лична кара Simple Smile

# 740
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
мерси, изкарах си ангелите
гледах паспорта на мъжа ми, че той е с визи за хиляда страни, и като видях печат от Румъния (пътува с колата преди време) и ми настръхна косата

# 741
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 301
Пътували сме по този маршрут с мъжа ми само че между Австрия за БГ и винаги само с ЛК Simple Smile

# 742
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 841
Иначе, аз да се похваля.  Laughing Минах успешно интервюто за Изиджет, сега чакам да ми съобщят дата за трейнинг. И по този повод да питам: видях сред всички документи, които ще  ми искат, че ако през последните 5 години съм пребивавала в друга държава за повече от 6 месеца ще ми трябва свидетелство за съдимост и от там. Аз дойдох тук преди година и половина, преди това си бях в БГ. Сега, ние след като сме в ЕС няма ли единна система? Аз имам от тук валиден DBS check, той не върши ли работа? Или трябва наистина да се разходя до БГ (или да правя пълномощно в нашето посолство) за този документ?
Няма нужда да идваш до БГ за едно свидетелство за съдимост. Ако имаш роднини може да ти го вземат и да ти го изпратят. Ако се интересуваш за подробности ми пиши на лични.  Peace Успех!

# 743
  • UK
  • Мнения: 4 311
Дали може някой да направи новата темичка? Благодаря!  bouquet

# 744
  • Мнения: 617
Копнеж, успех в новото поприще 😃.
Благодаря ти за отговора за Barking като гледах наемите и аз предположих, това което си писала, но се надявах да не е така. Ще трябва да се ориентирам към друг район. Може ли да ми препоръчате някой район с наеми около 1000 паунда за поне една спалня. Ние сме с две деца, но докато и аз не си намеря работа сигурно няма да може да вземем по-голямо жилище.

# 745
  • Мнения: 984
моргана много вероятно е да не ви дадат да наемете жилище с една спалня за толкова хора. Ние сме с две момчета и искаха да вземем 3 спални.

# 746
  • Манчестър
  • Мнения: 2 487
След малко ще пусна новата тема.

# 747
  • UK
  • Мнения: 4 311
моргана много вероятно е да не ви дадат да наемете жилище с една спалня за толкова хора. Ние сме с две момчета и искаха да вземем 3 спални.
Вариант е и да пробват в споделена къща, тройна стая или две двойни, нещо подобно. Неприятно е, но като начален вариант...

# 748
  • Манчестър
  • Мнения: 2 487
Скачайте в новата тема....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=908867.0;topicrefid=19

Общи условия

Активация на акаунт