Великобритания - тема 62 Зимно Великденска

  • 65 103
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 803
Някой може ли да каже нещо за Barking? Гледам за квартира там, че е близко до работата на мъжа ми, но незнам как да се ориентирам за училища, градини, инфраструктура, националности..

Миналата година когато ми се наложи да сменям квартира отидох до Баркинг, за да огледам една къща. Честно казано, районът въобще не ми хареса - мръсно, запуснато, разхождаха се доста съмнителни на вид хора, и като цяло не е "бял" квартал. Да, наемите са сравнително ниски, но аз лично не бих живяла там. Националностите (поне на прима виста, от това което видях от стейшъна до къщата) - доста мюсюлманско ми се стори. Бял човек почти не видях. Нямам наблюдения или информация за училища и др.

Иначе, аз да се похваля.  Laughing Минах успешно интервюто за Изиджет, сега чакам да ми съобщят дата за трейнинг. И по този повод да питам: видях сред всички документи, които ще  ми искат, че ако през последните 5 години съм пребивавала в друга държава за повече от 6 месеца ще ми трябва свидетелство за съдимост и от там. Аз дойдох тук преди година и половина, преди това си бях в БГ. Сега, ние след като сме в ЕС няма ли единна система? Аз имам от тук валиден DBS check, той не върши ли работа? Или трябва наистина да се разходя до БГ (или да правя пълномощно в нашето посолство) за този документ?

# 721
  • Мнения: 133
Много ви благодаря за отговорите!
Приятен ден на всички ви желая!  bouquet

# 722
  • Мнения: 2 660
А за дребния, който ще е в предучилищна? За него нещо за училище или и те са с униформи?

# 723
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
А за дребния, който ще е в предучилищна? За него нещо за училище или и те са с униформи?
на колко години е ?

# 724
  • UK
  • Мнения: 4 311
Шоколадче, съветвам те тези неща да ги оставиш всички за тук. Лека полека ще се обзавеждате, тук дъждобраните са по-хубави, много неща са по-евтини и не си струва мъкненето, от училище ще ви кажат точно техните си изисквания, какво ви искат, какво не. Не се шашкай за дреболии. Вземете си всички български детски книжки.  Simple Smile

Сравнително отскоро следя темата, последните две години да речем, но правили ли сте някакви опити за книжкообмен тук? Дали с размяна, дали назаем, дали нещо подобно, или не изпитвате недостиг на детски книги? С книгите за възрастни сега е много лесно с електронните варианти.

# 725
  • Мнения: 984
Ние имаме доста детски книги - ако някой има желание ще се радвам да споделя.

# 726
  • Мнения: 245
Сега, ние след като сме в ЕС няма ли единна система? Аз имам от тук валиден DBS check, той не върши ли работа? Или трябва наистина да се разходя до БГ (или да правя пълномощно в нашето посолство) за този документ?

Честито Simple Smile

Няма единна система, ще ти трябва свидетелство за съдимост от България ако фирмата ти го изисква, но големите корпорации обикновено не са гъвкави откъм подбор на персонала и сигирно ще ти го искат.

# 727
  • Мнения: 3 231
 Това за книжките е много хубава идея. Моят е още малък и те първа проявява интерес,но с радост бих споделила неговите български книжки.

# 728
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Момичета, колко време преди изтичане на валидността на паспорта може да се пътува със самолет? Върти ми се в главата нещо за 6 месеца. Планираме почивка през август- септември, а паспортите са ни валидни до януари newsm78.

# 729
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 852
Аз искам да питам какви впечатления имате от качеството на услугите в оптиките тук. То ясно, че разлика от оптика до оптика ще има, но все пак... Очилата ми са със сфера и цилиндър и изискат прецизна изработка.
Скъпо е за всичко извън стандартните неща (нисък диоптър без цилиндри и т.н.). Иначе нямам оплаквания от прегледа и прецизността му, или тази за очилата. Но след първия чифт, който просто трябваше да направя, си взех рецептата и си поръчах допълнителните в България с мои рамки. Ползвах Specsavers аз, за цялата фамилия.


Здравейте,
приемате ли нови попълнения  Hug
Имам само един въпрос- коя банка бихте препоръчали с изгодни условия- ниски такси, лесно издаване на кредитна карта и т.н ?
Разгледах първата страница и ясно е обяснено как се отваря банкова сметка, но нямаше спомената нито една банка.
Няма такива  Laughing Банките тук не дават лесно кредитни карти. Те сметка трудно отварят с куп условия, ти кредитна карта  Mr. Green

Сериозно - гледат кредитната ти история. Но не българската, а тукашната. А тукашна нямаш, ако не си живял известно време, в което да се види, че си надежден платец, който си обслужва сметките, плаща си кредитите (не към банките - малки кредити, когато изобщо ти ги отпуснат, например към магазини и т.н.) Това отнема време, има хора без никакви финансови "провинения", които въпреки това по 2-3+ години си стоят без кредитни карти.
Това - за редовните големи банки.

Има различни кредитни компании, които издават кредитни карти на хора с лош кредитен рейтинг, като лихвата по него е 29,9-34,9%... ти си решаваш.

Иначе таксите на повечето банки са сходни. Базовите сметки (кеш сметка, или кеш + обикновена дебитна карта) са най-често без такса за обслужване. Средната сметка (с малко повече преференции, пак може да е само с дебитна карта) е средно £10 на месец за обслужване, вътре влизат екстри като застраховка на телефона или нещо друго за клиента; златните сметки с повече преференции са към £17-20 обслужване на месец с повече екстри и повече застраховки. Общо взето с основния пакет обслужване без такси е ок и за себе си поне аз не виждам нужда да го ъпгрейдвам засега.

# 730
  • Мнения: 1 399
Бу благодаря за отговора. Аз идвам от съседния остров с 13 годишна кредитна история там.
Проблема ми е, че банката в която имам сметка там не работи с клиенти в УК, а само с бизнеса. Имам и 2 кредитни карти от същата банка и моргич при тях. Надявам се това да окаже влияние.

# 731
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 852
Тогава може и да е по-лесно, не зная.
Ние имахме българска кредитна история, но не ни помогна особено Grinning градим тукашна, бавно и славно се повишава.

# 732
  • Мнения: 99
 Jules, аз ти препоръчвам Lloyds, за няколко минути кандидатстваш онлайн и ти изпращат всичко необходимо по пощата после, без излишни разтакавиния и въпроси.
HSBC ми скъсаха нервите, обаждах им се няколко пъти, ходих им до банката няколко пъти накрая работодателят ми трябваще да ми даде първата заплата кеш, не ми беше активен акаунта  ooooh!
Барклис също искаха да им ходя на крака и то не до някой от офисите тук където живея, а в съседен град.
Така, че споделям моите перипетии с тукашните банки  Grinning

# 733
  • Манчестър
  • Мнения: 2 492
Бу благодаря за отговора. Аз идвам от съседния остров с 13 годишна кредитна история там.
Проблема ми е, че банката в която имам сметка там не работи с клиенти в УК, а само с бизнеса. Имам и 2 кредитни карти от същата банка и моргич при тях. Надявам се това да окаже влияние.

Това няма отношение към кредитна история. Просто в УК нямаш такава. Кредитните истории се държат от три големи агенции и това са институциите от които банки и тн черпят инфо.
Почваш да градиш такава. Дори да вземеш карта на голяма лихва, не е проблем, стига да си плащаш редовно и навреме нямаш лихва. харчи по малко и направи ДД за изплащане. Не се гледа колко харчиш а дали си плащаш навреме.

# 734
  • Мнения: 8 921
Аз искам да питам какви впечатления имате от качеството на услугите в оптиките тук. То ясно, че разлика от оптика до оптика ще има, но все пак... Очилата ми са със сфера и цилиндър и изискат прецизна изработка.
Скъпо е за всичко извън стандартните неща (нисък диоптър без цилиндри и т.н.). Иначе нямам оплаквания от прегледа и прецизността му, или тази за очилата. Но след първия чифт, който просто трябваше да направя, си взех рецептата и си поръчах допълнителните в България с мои рамки. Ползвах Specsavers аз, за цялата фамилия.

Благодаря. Скъпото над каква сума започва?

Dетски книжки в електронен вариант има тук http://www.oxfordowl.co.uk/, говоря за книжки, които детето да си чете и да се учи да чете. Със сигурност и на други места има подобни.
В Амазон има много неща на по-ниски цени, отколкото в Waterstones или WHSmith. Има едни евтини книжарници TheWorks , където има детски книжки, които излизат малко над един паунд. А онзи ден видях в Азда книжки на Джулия Доналдсън на половин цена.

А, в чарити шопс се намират ценни книжки за стотинки.
Но защо, по дяволите, няма Пипи Дългото Чорапче с нормални картинки? Mr. Green

Последна редакция: пн, 29 фев 2016, 15:56 от Блу

Общи условия

Активация на акаунт