Великобритания - тема 62 Зимно Великденска

  • 65 102
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 872
Ние уж в спокоен квартал живеем. Следователката,която дойде като се обадихме на полицията каза,че в този квартал за първи път има кражба.И града ни уж е спокоен,не много голям,населен предимно с източноевропейци.
  Готови ли сте с мартениците? Днес направих 30 бройки за голямата дъщеря за училище.Тук истински яйца боядисват ли за Великден? За нашенския мисля да боядисам десетина,да се радват децата,но се чудя,ако занеса на децата на хазаите (съседи са ни ),дали няма да ме гледат втрещено?

# 691
  • Мнения: 45
Благодаря за фирмите  Hug

Някой да е запознат как английска фирма, може да наеме български работник в България. Работя като програмист и искам моя работодател да наеме мои приятел от България на парт-тайм, който няма NIN и ще си работи от България. Някой да се е сблъсквал с такова чудо? Счетоводителите на фирмата, в която работя, казаха, че трябва да регистрират фирмата в БГ.., толкова ли е сложно?  Embarassed

И относно празниците, понеже още съм заек,  на 25  и 28 март всички ли ще почиваме и какво се празнува?  Mr. Green

Последна редакция: нд, 28 фев 2016, 11:11 от Insatiable Love

# 692
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Неговия договор ще бъде като contractor, а не employee.
Трябва човекът в България да има собствена фирма, която независимо от оборота да е ДДС регистрирана, защото ще има договор с компания в ЕС.
Английската компания склюва договор с неговата фирма, неговата фирма издава месечни фактури.

Била съм в тази ситуация мноооого дълго време.


За транспора съм ползвала http://www.cargobghome.com/ пренесоха ми 80 кг  багаж и колата без проблем, всъщност за колата се уговорих с един приятел на ме чака на спирката им в Метро и те му я бяха дали без да видят какъвто и да било документ за самоличност, което като се замисля е малко тревожно...

# 693
  • Мнения: 8 921
И относно празниците, понеже още съм заек,  на 25  и 28 март всички ли ще почиваме и какво се празнува?  Mr. Green
27 март е Великден. В България също понеделникът след Великден е почивен от много години, то е пак Великден по църковния календар. И петъкът преди Великден е почивен и в България - ББ го направи почивен. Тук е Good Friday, в България /но пак по църковния календар/ е Разпети петък. Вече друг е въпроса, че Православната църква изчислява по друг начин Великден и собена тази година разминаването е много голямо.

Аз искам да питам какви впечатления имате от качеството на услугите в оптиките тук. То ясно, че разлика от оптика до оптика ще има, но все пак... Очилата ми са със сфера и цилиндър и изискат прецизна изработка.

# 694
  • York
  • Мнения: 826
И относно празниците, понеже още съм заек,  на 25  и 28 март всички ли ще почиваме и какво се празнува?  Mr. Green
Празнува се Великден.  Peace
Всички с нормално работно време, работещи извън сферата на услугите почиват  Wink
Аз по традиция ще работя  Mr. Green

# 695
  • Мнения: 743
Здравейте.
Влизам с един въпрос. Simple Smile Ще пътувам с детето от Лондон за България. Какъв документ е необходим от бащата на детето (нямаме сключен брак)?
Благодаря предварително. Hug

# 696
  • Мнения: 1 399
Здравейте,
приемате ли нови попълнения  Hug
Имам само един въпрос- коя банка бихте препоръчали с изгодни условия- ниски такси, лесно издаване на кредитна карта и т.н ?
Разгледах първата страница и ясно е обяснено как се отваря банкова сметка, но нямаше спомената нито една банка.

# 697
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
Здравейте.
Влизам с един въпрос. Simple Smile Ще пътувам с детето от Лондон за България. Какъв документ е необходим от бащата на детето (нямаме сключен брак)?
Благодаря предварително. Hug

Какви са националностите на трима ви?
Ако всички сте българи, проблем ще бъде излизането му от България без един родител и нотариално заверено пълномощно от другия.

# 698
  • Мнения: 743
Здравейте.
Влизам с един въпрос. Simple Smile Ще пътувам с детето от Лондон за България. Какъв документ е необходим от бащата на детето (нямаме сключен брак)?
Благодаря предварително. Hug

Какви са националностите на трима ви?
Ако всички сте българи, проблем ще бъде излизането му от България без един родител и нотариално заверено пълномощно от другия.

И тримата сме българи.  Simple Smile
Аз имам пълномощно от бащата, нотариално заверено във България. Но нямам на английски са летището в Англия.

# 699
  • Мнения: 984
За Англия не ти трябва. Аз често пътувам с моите, само на излизане от Бг показвам

# 700
  • Мнения: 8 921
Шоколад, идеята на декларацията е доказване през българските власти на бг летище, че извеждането на българско дете от България става със съгласието на двамата родители, независимо, че то пътува само с единия. Направи си ксерокопия на декларацията.

# 701
  • Мнения: 743
За Англия не ти трябва. Аз често пътувам с моите, само на излизане от Бг показвам
Благодаря  Hug
А на излизане от България достатъчно ли е пълномощното или гледам в сайта на МВР някаква декларация от бащата... newsm78

# 702
  • UK
  • Мнения: 4 311
Ами моето пълномощно е точно декларация, бащата декларира, че е съгласен децата да пътуват с мен. Да не би за това да иде реч?

Блу, имахте проблеми в училище, сменяхте директор ли? Поуталожиха ли се нещата?

# 703
  • Мнения: 743
Шоколад, идеята на декларацията е доказване през българските власти на бг летище, че извеждането на българско дете от България става със съгласието на двамата родители, независимо, че то пътува само с единия. Направи си ксерокопия на декларацията.

Благодаря Hug разбрах. Само че аз имам пълномощно, а не декларация - предполагам е едно и също.  Peace

# 704
  • Мнения: 984
Показва се оригинал на пълномощното или какъвто е документа (нотариусите знаят какво да пишат) и акта за раждане. Оставя се копие на документа. Моето е защипано с копие на актовете - и тях оставям

Общи условия

Активация на акаунт