За секциото

  • 17 564
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 860
На мен ми боцкаха Аналгин, въпреки че не исках. Болката не ми се вижда чак толкова голяма, че да не може да се изтърпи без обезболяващи. Може би само първите 12 ч в реанимацията. Аулинът мисля, че не е съвместим с кърменето. Остави по-добре на лекарите да преценят какво да ти дадат, ако много боли, помоли ги за нещо по-силно, но недей да си носиш лекарства, ако ще кърмиш  bouquet. Леко раждане!

# 61
  • Мнения: 1 630
Благодаря ти, мила. И аз току що прочетох за аулина.  ooooh!
Аз бях 4-5 часа в реанимация и след това ме раздвижиха и ме пратиха в стаята. И всъщност тогава беше големия ужас- първата нощ. Тоя профенид ми се видя като пролетен дъждец- нищо работа.  ooooh! А аз си признавам, че имам нисък праг на болка, но най- много ме тормозеше това, че не можех да стана да си гушна беба.  Cry

# 62
  • София
  • Мнения: 860
Мен ме държаха много повече в реанимация... 24 часа почти. През това време ме бодяха на 2 часа примерно с аналгина. След това само ако поискам. Но дотогава вече болката беше поносима. А бебчо го нагуших хубаво чак вкъщи, в болницата си е оцеляване  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 1 630
Ами аз затова казвам, че първата нощ ми беше тежка, само на 1 профенид бях за цялата нощ. Иначе аналгин ми биха 1 път преди да ме раздвижат и това беше.  Embarassed 

# 64
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 706
Здравейте момичета,
Предстои ми второ секцио и имам въпрос. Предният път за обезболяване ми даваха Профенид. В началото като инфузионен разтвор, а като ми свалиха абоката, като свещички. Ами въобще не ми помогна. Доста ме болеше, Профенидът ме успокояваше почти незабележимо. Първата нощ беше ужас. Този път ще питам моята лекарка за нещо по- силно. Даже се чудя дали да не взема нещо от къщи- аулин ли, знам ли  newsm78 Майка ми е фармацевт, така че мога да взема и някое лекарство с рецепта, да си го внеса нелегално. Проблемът е, че Профенидът се дава 1 път на 12 часа и към края на 12тия час до следващата доза, когато действието му отслабва, вече направо си умираш от болки. Да не говорим, че не бях грам полезна на детето си първите 3-4 дена. Те ми я носят за кърмене, аз половин час само се надигам от леглото. Чудя се също кои обезболяващи са съвместими с кърменето. Вас с какво ви обезболяваха? Дайте идеи. Благодаря предварително  Hug Hug 

Първо да те питам - с каква упойка беше?
При мен беше със спинална упойка, като медикаментите бяха Маркаин (локален анестетик) и много малко Морфин. Като попитах за Морфина ми обясни анестезиолога, че той покрива следоперативния период и обезболява доста дълго време - поне 36 часа има ефект - при мен поне беше така. За след това(макар, че нямах никаква нужда) докторката, която ме оперира, ми препоръча Волтарен свещички - така и не ги ползвах, стоят си ми в шкафа.
Щом имаш близък фармацевт - те най-добре, май, знаят кое е съвместимо с раждане и кърмене за обезболяване....
Успех!

# 65
  • Мнения: 1 630
Да, наистина забравих да кажа- бях със спинална упойка. Като ме отпусна ми биха един течен аналгин, и после профенид на 12 часа- докато имах абокат венозно, после свещички. Това беше всичко. 1 аналгин и после този Профенид, дето изобщо не ми помагаше....  ooooh!
А иначе се разрових из форумите- чета, че слагат катетър за епидурална упойка и подават обезболяващи през нея, чета за морфини, както и първа нощ в реанимация и какво ли още не. Давам си сметка, че 5 часа след секциото, само с един течен аналгин съм станала- направо си е било геройство...  Crazy А пък аз си мислех, че съм лигава, защото ме болеше доста. Но този път ще си поговоря предварително с лекарите. Че не се трае много. Майка ми ме съветва са много неща относно медикаменти, да ми е жива и здрава, но какво ще получа в болницата, решават лекарите.  Thinking

# 66
  • Мнения: 365
https://www.sciencedaily.com/releases/2016/02/160227110702.htm

Излезе ми тази тема и си викам, я да ви изкарам акъла с едно прясно прясно проучване от преди месец #Crazy..

сега по-сериозно: И децата вече знаят, че има тенденция да се извършват много повече планови секцио, отколкото в действителност има показания за такива. Ако има сред вас жени, които чувстват, че причината да им се препоръчва планово секцио не е наистина сериозна, да могат да вземат още по-информирано решение, като вземат предвид и резултатите от това ново проучване.

# 67
  • Мнения: 1 630
Офффф, айде стига бе, тая тема е вечна. За протокола сама избрах секцио, въпреки че, подчертавам, гинеголожката ми искаше да пробваме по естествен път. Не съжалявам, до термин малката щеше да стане 5 кила. Имам приятелка със счупен таз след раждане на такова едро бебе по естествен път. Освен това съм с дегенерация на ретината и малката е ин витро. С такова едро бебе отдолу щях са имам повече шевове, отколкото при секцио.  Sick Не благодаря  ooooh!
Плановото секцио е по- добре отколкото спешното.  Naughty
Голям драма, лекарите натискали за секцио, чудо голямо. Като не те устройва сменяш лекаря.  Crossing Arms

# 68
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 706
Темата наистина е вечна, но всеки има право на избор....
Аз лично смятам, че без медицински показания не е ОК да се избира секциото от майката - лично убеждение. Много исках да родя нормално, но малката не тръгна въобще да се ражда и я извадиха два дни след термин... И все пак беше 4 кг.
Другата страна е, че знаем за не един и два случая, в които лекарите спекулират и се презастраховат излишно - пресен пример - докато лежахме с малката в НКБ една от сакилийничките ми беше с такъв случай. Бяха извадили детето 2 седмици преди термин, защото щяло да бъде много голямо.... Детето е родено с тегло 2,850 кг... при предположение от лекарката за плод с тегло около 5 кг Shocked. До колкото знам допустимата грешка на измерванията с ехографа е до 30%... Майката е на 21 години, нормално зачеване, без никакви съпътстващи заболявания, нормален ханш на външен вид...Другият бонус - сърдечен проблем на детето (някакъв друг лекар е предположил, че това е резултат от преждевременното раждане) и естествено - кърмата спира на 10тия ден....
Лекарката просто е искала да си освободи празниците - детето е родено на 22,12, а термина е бил 06,01.
Това, за мен лично, е престъпление... #2gunfire

# 69
  • Мнения: 167
Секциото си има плюсове,има и минуси!В днешно време защо да не предявиш желание как да родиш?Това е личен избор на всеки родител,но щом избираш , носиш отговорност за избора си.Аз раждах със секцио,поради седалищно предлежание на бебето.Възстанових се бързо и безпроблемно.Сега пак ще раждам по този начин и за секунда не се замислям за друг.

# 70
  • Мнения: 1 630
То примери бол, както има недобросъвестни лекари, които натискат за секцио без причина, така има и шматки (извинете ме) дето имат 100 предпоставки и пак се натискат за естествено раждане. И ако един лекар се навие въпреки предпоставките, и жената накрая каже "ох не мога повече, докторе ама не искам секцио, не ме режи", какво да прави доктора, при положение, че носи отговорност за живота и здравето на жената и бебето? Пак казвам, хора всякакви, има добри лекари и такива като на твоята "съкилийничка", cvetito_0625. Но се чудя защо не си сменят лекаря? Една позната смени 3ма доктори, защото всички я натискаха за секцио, докато накрая намери лекар, който се съгласи и тя роди нормално. Във всеки случай естественото раждане не е за мен, аз съм си пъзла. Пък и явно моята лекарка предвиди правилно, каза, че ще е голяма малката и такава излезе  Heart Eyes
Сега пак ще раждам по този начин и за секунда не се замислям за друг.
И аз така  Peace

# 71
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 706
Успех ви желая, момичета и лек възстановителен период!!! Най-важното е всички да са живи и здрави - и мамите и бебоците!

# 72
  • бургас
  • Мнения: 739
Здравейте,мами аз пак бях писала тук и сега пак пиша защото вече почти никакво време не ми остана и пак съм се шашнала около раждането, и пак въпросът е секцио или нормално за сега решението е секцио защото таза ми бил много малък и започва да ме обзема паника само като си го помисля

# 73
  • Мнения: 256
Здравейте,мами аз пак бях писала тук и сега пак пиша защото вече почти никакво време не ми остана и пак съм се шашнала около раждането, и пак въпросът е секцио или нормално за сега решението е секцио защото таза ми бил много малък и започва да ме обзема паника само като си го помисля
и аз съм така ,но днес сигурно ще се уговорим за секцио заради седалищно прилежание,в 38 г.с съм ,лекаря казва ,че има вероятност да се обърне но много малка  ,пък и вече има малко време и днес съм на преглед ще уговорим секциото .

# 74
  • Мнения: 1
Аз миналата година декември месец родих в майчин дом със секцио при доктор Дуковски и съм много доволна от него.Много мил,грижовен и добър човек и много голям професионалист.Аз ви го препоръчвам със сигурност!!! Прекрасен човек!!!  Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт