Мадрид - тема №3

  • 95 511
  • 752
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 6 031
ние бяхме три дни в Мадрид на връщане от Япония и най-важното за мен, което не трябва да се пропуска е ... музеят на хамона Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Страхотен!!! С невероятни сушени бутове, от които ти режат, със страхотно вино и прясно изпечен хляб Grinning
Ако не си резервирала все още хотел, мога да ти дам адреса на нашия апартамент, в който бяхме. Точно на площад Пуерта дел Сол. Всичко ни беше на пешеходно разстояние Simple Smile
С много добра собственичка, която ни беше направила карта с 4 пешеходни маршрути и така успяхме спокойно да видим всичко.
А ако искаш да ходите на фламенко ще ти дам адреса на клуба, в който ние бяхме. Съвсем близо до нас и с много добри изпълнители Simple Smile
Всичко искам.  Wink
И аз мисля нощувките да са около Пуерта дел Сол.

# 166
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Роже Hug чудесно включване. Ще може ли да споделиш маршрутите, а и клуба за фламенко също.
Ако имаш пътепис за Мадрид ще се радвам да пуснеш линк към него или да го постнеш тук, за да го включа в следващата тема. Винаги се включваш с много идеи и полезна информация bouquet
Мимии  Hug може да се засечем в Мадрид, ако си там втората седмица на февруари Mr. Green

# 167
  • Мнения: 366
Роже Hug чудесно включване. Ще може ли да споделиш маршрутите, а и клуба за фламенко също.
Ако имаш пътепис за Мадрид ще се радвам да пуснеш линк към него или да го постнеш тук, за да го включа в следващата тема. Винаги се включваш с много идеи и полезна информация bouquet
Мимии  Hug може да се засечем в Мадрид, ако си там втората седмица на февруари Mr. Green

Ей, Уоманче, хоп и аз при мадридците. Трябва да си тествам новия фотоапарат......Твоите програми са били винаги уникални. Моляяяяя, метни ми я. bouquet

# 168
  • Мнения: 6 031
Роже Hug чудесно включване. Ще може ли да споделиш маршрутите, а и клуба за фламенко също.
Ако имаш пътепис за Мадрид ще се радвам да пуснеш линк към него или да го постнеш тук, за да го включа в следващата тема. Винаги се включваш с много идеи и полезна информация bouquet
Мимии  Hug може да се засечем в Мадрид, ако си там втората седмица на февруари Mr. Green

Не съм по това време за съжаление...

# 169
  • Мнения: 14
Здравейте,
след месец съм планувала почивка в Доминикана.Ще летим през Мадрид и ще пристигнем там предната вечер.Сега съм се хванала да резервирам нощувка в Мадрид,но не съм била там и не мога да се ориентирам в кой район да запазя,за да е лесно предвижването от и за летището,защото на практика ще пристигнем късно и на другия ден сутринта трябва да се върнем отново.Ще бъда благодарна ако някой ме насочи освен Барахас кой друг район е удобен Simple Smile

# 170
  • Мнения: 1 031
Здравейте! Аз още не съм стигнала до Мадрид, но родителите ми се записаха на организирана екскурзия екскурзия.
По моя препоръка се записаха на полудневна разходка до Толедо.
Сега се чудят в един от дните им предлагат еднодневна екскурзия до Саламанка или до Сетовя + Авила /една от двете/. Не знам какво да им препоръчам. Изобщо струва ли си това или просто да останат в Мадрид още един ден

# 171
  • Варна
  • Мнения: 375
zhorchy,и трите града са все исторически,с крепостни стени и замъци.Саламанка е най-отдалечен от Мадрид.Аз лично бих предпочела втория вариант-Сеговия с виадуктите и замъка Алказар,а после предполагам ще минат през Авила.

# 172
  • Варна
  • Мнения: 323
Привет, момичета!

Търся апартамент за седмица за двама с малко дете и се чудя за този:
https://www.wimdu.com/offers/0LSWFFSA?amenities%5B%5D=internet&a … ore#offer-reviews

Искам да са наблизо основните забележителности, да е на хубаво място, да е до към 60 $ на вечер...
Какво мислите за разположението на този? По принцип не сме по заведенията, мисля да си пазаруваме и да хапваме в апартамента...Всякакви препоръки ще са ми от полза! Благодаря!

Предполагам, че тези думи на Алексслав не са изгубили актуалността си:
"Ами не е от хубавите зони...една седмица не е малко. В тази зона  е пълно с черни и всякакви други, трудно се вижда бял..Всички барове, фризьорски салони, магазини и т.н. се държат от черни и наоколо са само такива.
Избягвайте зоните около и между La Latina, Lavapiés и Tirso de Molina! И врага си няма да го изпратя там, последно минах преди няколко години през деня и ми се взе акъла, все едно бях в Африка.."

Последна редакция: нд, 29 яну 2017, 18:21 от vanyaes

# 173
  • София
  • Мнения: 1 855
vanyaes Simple Smile, не съм момиче, нито пък Алексслав е такова Grinning, но тъй като Woman^In^White Hug беше пожелала да постна тук апартамента ни, в който бяхме в Мадрид използвам случая да го направя.
https://www.airbnb.com/rooms/525277
Намира се на най-хубавото място в Мадрид, на площад Пуерта дел Сол и почти всички забележителности на града са на пешеходно разстояние от него. А и самия апартамент е много хубав и с чудесен хост, който ни бе приготвил дори и карта на Мадрид с четири маршрута за обиколки Simple Smile
Който и да го наеме няма да съжалява, наистина великолепен апартамент на най-доборото място за туристи.
Ето и фламенко клуба, в който бяхме. На 200метра от апартамента ни, с прекрасни изпълнители на живо и 25€ вход, включващ една напитка и безплатни ядки и чипс към питието.
http://www.latabernademisterpinkleton.com/

Добре е който ще ходи да си направи предварително резерваця, защото клубът е малък и винаги пълен Simple Smile
Нищо не се плаща при резервацията, а на място в клуба. Дори в деня на посещението ни звъннаха по телефона, за да ни попитат остава ли резервацията ни Simple Smile

# 174
  • Варна
  • Мнения: 323
Благодаря! За съжаление е зает за моите дати! Относно фламенкото - има ли нещо като дневни представления? Ние ще сме със 7г дете...предполагам, че не е уместно да ходим с него на бар вечер...хихи...

# 175
  • Варна
  • Мнения: 323
Привет, момичета и момчета!

Споделям какво резервирах след много умуване  Blush
https://www.airbnb.com/rooms/7692553

Надявам се, че не съм сгрешила в местоположението. Crazy
Впечатления ще споделя след 3 месеца...

# 176
  • Мнения: 731
Здравейте!

Прочетох темата и благодаря на всички за споделената информация. Резервирах този хотел за нашия престой в Мадрид:

hostal-luis-xv

Не познавам града, но предполагам, че е близо до основните забележителности. Ще съм благодарна за мненията ви.

Последна редакция: нд, 05 фев 2017, 10:03 от Ави

# 177
  • EU
  • Мнения: 400
Хотелът ти Ави е в центъра на събитията Wink На страхотно място е. От летището може да се придвижите до гара Аточа и от там с метро. Видях, че сте 2 възрастни с 2 деца по резервацията на букинга.
vanyaes Вашия също е с много хубаво местоположение.
Когато аз бях в Мадрид за седмица, бях отседнала в квартал на Мадрид и слизахме или на гара Аточа или на Сол и от там обикаляхме по цял ден.
Сигурна съм, че ще си изкарате страхотно!

# 178
  • Мнения: 731
Хотелът ти Ави е в центъра на събитията Wink На страхотно място е. От летището може да се придвижите до гара Аточа и от там с метро. Видях, че сте 2 възрастни с 2 деца по резервацията на букинга.
vanyaes Вашия също е с много хубаво местоположение.
Когато аз бях в Мадрид за седмица, бях отседнала в квартал на Мадрид и слизахме или на гара Аточа или на Сол и от там обикаляхме по цял ден.
Сигурна съм, че ще си изкарате страхотно!

Много благодаря, didito_pz! От четене на темата се ориентирах за хотел, защото изобщо не познавам Мадрид. Предвид това, че сме четирима и с кацане към 20:30 часа, си мислех дали няма да ни е по-удобно просто да вземем такси до хотела. Дали 30€ ще ни стигнат?

# 179
  • Мнения: 1 243
Здравейте и от мен.
Отдавна не съм писала и чела във форума, но любимия Мадрид ме провокира  Sunglasses
Били сме няколко пъти вече в МАдрид. Мъжът ми живее в момента между Мадрид и Толедо. Бяхме при него за три седмици този месец и се разхождахме дни наред из уличките на Мадрид и Толедо без да бързаме.Оосетихме и Сантяго бернабеу
Мислим април да отидем отново, като този път съм решила да отделим време на зоогическата градина, Уорнър брос и Фалмиа.
Може ли да ми кажете Уорнър брос или Дисни да избера?
Видях че има възможност за комбинация на он лайн билети за няколко атракциона за деца.
Някой ако е позлвал такива комбинирани билети може ли да сподели.За колко дни важат?
Април като сезон/време дали е подходящо?
Ще съм благодарна за всякакви насоки и съвети  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт