Домашни любимци - декоративни зайчета 8

  • 75 842
  • 787
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 241
Здравейте! Много се радвам, че ви откривам, макар и малко късно... Имахме зайче - май ангорско, но го взехме на месец и половина. Не знаехме, че е твърде малко, а и никой от зоомагазина не ни каза - все едно продават картофи, както и да е. Бебе го взехме, свикна с нас, започна да си щъка из къщи, намери си свои местенца, даваше да го гушкаме, галехме го, пазехме го.... Обикнахме го много! Обезпаразитихме го с ваксина и периодични капки, но след 2 месеца радост, зайо умря - някакъв микроорганизъм, който засяга мозъка, предаващ се чрез друго животно (което значи още от зоомагазина). След загуба на ориентация, клатушкане на главата и отказ от храна и вода, е направил гърч и лекарите казаха, че е бил твърде малък, за да се пребори  Cry
Преживяхме го много трудно и двамата, все едно....член на семейството го няма. Липсва ни адски много. Искам да си вземем пак, вече мина малко време...
Въпросът ми е има ли някое място/човек, от което/когото може да се вземе здраво зайче? От къде взехте вашите, особено тези от Вас, които гледат вече няколко години?
Страх ме е да не се случи същото, той беше само бебе...  Cry

# 391
  • Мнения: 272
Моята зайка я взехме от зоомагазина на пазара на Младост 1,бяха в стъклени клетки.Беше на 3 месеца тогава.Сега диването е на 6 години и се шегуваме че септември ще е първи клас.Важно е когато го вземеш да е енергично и любопитно.Може и да ме оплювате, но нашата никога не е яла плодове и зеленчуци,само специална храна за зайци.Има само първа ваксина,но тя не се е срещала с други животни.Въпреки това не е боледувала почти.

# 392
  • Мнения: 327
Аз също не съм давала плодове на нашата госпожица. Първо че ветеринарката ми каза да не се дават такива неща. Само сухи и то многоо по малко. Второ колкото чесно Whistling да съм пробвала да й дават тя не иска.

# 393
  • Мнения: 187
Гризкат ли клетките си зайковците ви? И защо го правят? При наличието на камък, храна, вода, сено, играчки, дървени клонки???

# 394
  • София
  • Мнения: 12 006
Гризкат. Когато искат да си играят, разходят, да ги чешеш или просто да излязат от този "карцер".

# 395
  • Мнения: 272
Ризла,ако ти беше в клетка нямаше ли да я гризеш?Моята го прави защото иска да си играем.Когато е гладна разхожда купичката из клетката,когато иска да излезе я обикаля на 360°.Вечер, когато ние си легнем и апартамента утихне започва да тропа с крачета и да копае път до Китай.(счупи си първата клетка по този начин).

# 396
  • Мнения: 241
Гризеше, буташе и правеше така, че да го забележим, когато искаше да излезе извън клетката. Знаеше, че ще бъде пуснат из всички стаи и в момента, в който влезем в хола, почваше да гризе.  Flutter

# 397
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте,
Не съм писала от много време, но сега мисля че имам проблем със Заьо!
Прави ми впечатление, че от снощи не е ял нищо. Хапва само малко магданоз. Дори любимите кори от ябълки не яде. А ядеше всичко което му давам.
Той е на 2 години, гледаме го на остъклена тераса и се чувства добре. Има си цяла тераса за бягане и скачане.
В големите студове водата му замръзваше, но я сменяхме сутрин и вечер и всичко си беше ОК.
До снощи. Сега не яде, не пие вода....
Коато го гушна си стои кротко докато го галя, после му омръзва и иска да го пусна. Изглежда както винаги, но ме притесняватова че не яде и не пие вода. Преди малко му изчистих и сега видях че е акал. Значи не е проблем със стомахчето.
Случвало ли ви се е някога? Имате ли идея какво може да му има?
Ако до ден не се оправи ще го водя на лекар, но ми се искаше да чуя и вашите мнения!
Благодаря ви!

# 398
  • Мнения: 327
Казваш,че в големите студове му е замръзвала водата? На този студ ли държахте животинчето #Crazy

# 399
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Да.
И не виждам нищо толкова странно! Терасата е остъклена и затворена. Клетката, в която влиза само когато той реши е опакована с дебели картони. Сигурна съм че не му е студено, защото често го виджам да лежи на плочките. Ако му е студено би се качил върху много картони които са на терасата. Но той само ги гризе.
Не смятам, че това е причината  Naughty!
А и погледнете зайчетата в зоологическите градини - на мокър цимент и оцеляват. Зайчетата нямат проблем с ниските, а с високите температури. Лятото през деня го прибирам с клетката в къщи на климатик, но втора зима си живее на терасата и до сега не е имало проблем.

# 400
  • Мнения: 327
Това е декоративен заек ,не заек от зоогическата... Нищо лично,но аз не бих държала заека ми на студ. Има разлика от зайците в зоо.

# 401
  • Мнения: 3 031
Каква порода е зайчето? Някои могат да зимуват навън, други не.

# 402
  • София
  • Мнения: 12 006
Как може домашно животно да се държи в такива условия?!?!?! #Crazy ooooh! Щом му е замръзвала водата, значи температурата е била под нулата... на "топлата ви остъклена тераса"!!!!!! Горката животинка! Напълно е възможно да е изпаднал в хипотермия, или да е изстинал от студената вода и темп., или да не е пил вода заради температурата й, което води до дехидратация, спиране на храна и т.н., ако продължи да не яде ще му се изпразни чревната система, ще направи проблем с черата и ще е до там. Завдете го спешно на лекар, разтворете му гранули във вода да сатне на каша и му давайте със спринцовка, като внимавате да не го задавите и да не му нараните устата с върха на спринцовката, т.к. освен продължителна болка, която ще му причините, може и да се възпали. И го приберете вътре, това е заек, не улично куче! На -20 градуса ще мъчите животинката. Като не искате да го гледате нормално по-добре го подарете, отколкото да го измъчвате бавно и жестотко!

# 403
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Заьо е клепоух.
Явно не ходите в зоологическа градина! Говоря за декоративни зайци, а не за горски в зоологическа градина!
Забелязвам, че яде сено, гризе картон, яде изсушен хляб, но не яде гранулите. Но е акал. Картоните са му любими за гризане. Явно пие по малко вода, защото е пишкал. Имам чувството, че нещо му липсва, но не знам какво!
Защо си мислите, че не е жестокост да гледате зайчета постояно затворени в клетка? Според мен гледане на каквото и да е животно в апартамент е жестокост, но поне се опитвам да му осигуря комфорт, а не затвор. Аз не давам класификации за начина по които гледате вашите зайчета и не виждам причина да ме нападате!

# 404
  • София
  • Мнения: 12 006
Заьо е клепоух.
Явно не ходите в зоологическа градина! Говоря за декоративни зайци, а не за горски в зоологическа градина!
Скрит текст:
Забелязвам, че яде сено, гризе картон, яде изсушен хляб, но не яде гранулите. Но е акал. Картоните са му любими за гризане. Явно пие по малко вода, защото е пишкал. Имам чувството, че нещо му липсва, но не знам какво!
Защо си мислите, че не е жестокост да гледате зайчета постояно затворени в клетка? Според мен гледане на каквото и да е животно в апартамент е жестокост, но поне се опитвам да му осигуря комфорт, а не затвор. Аз не давам класификации за начина по които гледате вашите зайчета и не виждам причина да ме нападате!

Зайците в зоо-то са съвсем различни породи от домашните. Точно декоратичните домашни клепоушковци не се гледат на полеви условия и е цяло чудо, че не е покалясал още от студ. Картона не е най-подходящото, което може да му се предложи. Има хиляди играчки на пазара, които са безопасни. Пие по-малко вода защото водата му е ледена - пробвай ти да стоиш цял ден навън и накрая си вземи бутилка вода от хладилника, не, вземи си малко позаледена от фризера - кеф.
Животните в гледани вътре не стоят само в клетка, а по цял ден или вечер /зависи когато има хора/ стои извън клетката, а тя му е отворена да си влиза ако иска. Цял топъл апартамет и ледена тераса с минусови градуси, падащи вечер до -18, -20, а преди няколко дена и дневните бяха минусови - каква ли е разликата.
Липсвало му нещо - липсват му елементарни, минимални условия за нормален живот - това му липсва. Не те нападам, възмущавам се на жестокото и безотговорно отношение към беззащитното зайче и ми жал за него, че е заклещето да се мъчи така.

Общи условия

Активация на акаунт