Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 ян. 2016, 09:53 ч.

Домашни любимци - декоративни зайчета 8

• 62 999
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
За съжаление не го качваме ние. Само си се качва и като ни няма ги върши тези бели. Иначе не пишка, дори дарадонки не пуска извън неговата кутия. Даже до скоро си стоеше само в неговия ъгъл на стаята и дори не застъпваше по-голяма зона. Без някой да го е ограничавал. От скоро започна да идва при нас на дивана и то само когато ние сме там. но от снощи е решил че това е негова територия и ще си гризе на воля. Попринцип съм му сложила шишарки и клонки, но не го блазнят изобщо. Отчаяна съм, че  щом е започнал няма отучване

# 736
  • София
Зайчето, колкото и да е сладко и пухкаво, си е гризач и е нормално да прави бели. Обезопасете най-вече кабели, които може да докопа, защото може да свърши зле за зайко. Обезопасете и цветя, особено ако има такива, които са отровни  /напримем дифенбахия и др., които са често срещани в домовете/. Оставяйте неща в обсега му само ако можете да ги прежалите, в случай, че "си ги хареса" и такива, които да не са опасни за него, ако ги докопа или събори. Купете му играчки за заек.

# 737
Здравейте  Simple Smile

Извинявам се, че нямам време да чета всичко, та направо ще си споделя проблема. Имаме зайче на 5 години. Красива голяма клепоуха пухкавелка.  Flutter Уви, последната една година зайка е много занемарена Sad Тя остана при бащата на детето ми, с когото сме разделени, а аз нямам възможност да я взема при мен. Той я гледа, но по мъжки - да има храна и вода, обаче откъм хигиена...   Rolling Eyes

Та първата задача, която съм си поставила, е да намеря грууминг салон, в който могат да се погрижат да изкъпят заячката и да й изрежат ноктите (които вече се къдрят от дължина, някои са по 2 см.  Confused) В централна ветеринарна май нямат грууминг? А салонът в люлин, ми е малко далеч - не искам да пътува през цяла София, а после и къпана на обратно, та ако има други предложения, ще се радвам да споделите. Споменаха ми, че имало нещо в квартал Изток, но не намирам контакти.

И втората задача (която ми е тъжно да споделя, но... така май ще е най-добре) е да й намеря нови стопани, които ще се грижат за нея по-добре. Тя е много красива клепоуха муцунка  Heart Eyes 

Знам, че не е първа младост, но пък е доказала, че е здраво зайче и вярвам, че й предстоят още много години подскоци и гризкане (в тази връзка - първата година-две доста гризеше кабели, но сега като по-зряла и мъдра дама - вече е над тези неща Simple Smile) Има си всичко необходимо - клетка, бутилка, аксесоари - за ресане, за нокти. Ако някой има идея - нека пише на лични.   

Имах 2 зайчета. От ветеринаря-ветеринар в зоологическата знам, че заек Не се къпе! Ако му влезе вода в ушите може да доведе до фатално възпаление!

# 738
Аз на моята зайка, при необходимост, мия задните лапички, дупе и опашле с топла вода и течен сапун. Като преди това махам излишната козинка в района на опашка ))).  След това - пухкава хавлиена кърпа и сешоар.
Таня, дано намерите добри стопани за зайката!

# 739
Аз на моята зайка, при необходимост, мия задните лапички, дупе и опашле с топла вода и течен сапун. Като преди това махам излишната козинка в района на опашка ))).  След това - пухкава хавлиена кърпа и сешоар.
Таня, дано намерите добри стопани за зайката!
Така може. Моя сладур беше с разстройство и аз също миех дупето, но потребителката която цитирам иска да види зайчето в груминг студио да го изкъпят,а нали се сещата колко им пука на тия от груминг студиото дали ще му мокрят ушичките или не...

# 740
Здравейте! Имам проблем, днес зайчето ни роди, но въобще не иска да ги храни.. Имате ли опит, знаете ли какво мога да направя, за да ги спася. Благодаря предварително за отговорите!

# 741
Не мога да помогна по този въпрос, но бих посъветвала да кастрирате мъжкия. Не бива да се допуска безконтролно развъждане на животни от не специалисти.

Общи условия

Активация на акаунт