НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити

  • 174 106
  • 810
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 328
След като се сдобихте с поле за изява, някой да сподели как се случват нещата? На определен режим ли работите с детето, доброволно ли се занимават или съвсем не. Как се справят? Научили ли са нещо в детските градини?

Благодаря за линка.

Нашето “поле за изява“ още е само на файл.Все още се вълнуваме от началото на учебната година и на двамата и сили не остават за работа. Имам предвид адаптират се към мисълта и режима. Смятам да опитам да започнем регулярно след 22-ри, дотогава по задача-две на ден и то ако желае-предлагам, ако не е в настроение- не настоявам. Но при мен ще е борба, той трудно се пречупва на всякакви режими.
Аз определено имам нужда и от допълнителна помощ, но все още не съм намерила вариант. Има ли някой с опит, който да сподели конкретни впечатления от уроци?




















Последна редакция: пт, 22 сеп 2017, 14:15 от Фран Дж

# 691
  • Мнения: 29
Видях да се предлагат някэде курсове, по веднъж седмично в събота.Нямам впечатления доколко са ефективни. Имам познати, които ползваха учители за подготовката.За мен това не е вариянт-30-40мин път от т.а до т.б, час кибичене на т.б,час обратно до т.а- сумарно близо 3 часа. А колко упражнения ще минем за сэщото време....Само търпение трябва. Повтарям си го често,понеже забелязвам леко изнервяне в процеса на работа.Двустранно при това:). Проблемите идват от неразбиране на условието,последвано от философско тълкуване,  почесване, пиене на вода, пазарлък и т.н. Аз от своя страна се ядосвам,че ми липсва педагогически подход и си мисиля за Макаренко....

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 40
Ние се подготвяме в къщи.. нямаме никакво време за ходене по учители. Като казвам подготвяме имам предвид, че гледам всеки ден да прави по около 5-6 упражнения. Понякога са под формата на игра (имам предвид звуковия анализ) .. Но мрънкането и уговарянето за работа е голямо... Разсейването е още по-голямо... точно тогава огладнява, прихожда й се до тоалетна... ожаднява и т.н. Дори дишането ми я разсейва Stuck Out Tongue 
Работим по малко пък каквото такова... Има дни в които работи без грешка и концентрирано и си казвам "Ето може! Ако си свърши работата в деня на изпита по този начин ще е чудесно!" За съжаление обаче тези случаи са толкова малко, че изобщо не ми се вярва и не тая големи надежди ...

# 693
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Все пак до изпита има 8 месеца, децата на тази възраст много бързо се развиват и променят. Странно ми е това отчаяние още в началото на годината. Simple Smile Дори лятото не е съвсем свършило.

# 694
  • Мнения: 29
Така си е, ще чакаме да пораснат:-) Но купчинката с материали е покъртителна.

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 40
Все пак до изпита има 8 месеца, децата на тази възраст много бързо се развиват и променят. Странно ми е това отчаяние още в началото на годината. Simple Smile Дори лятото не е съвсем свършило.

НЕ, отчаяние няма... Ако се бях отчаяла нямаше да продължавам да я занимавам Simple Smile Просто се опитвам да разсъждавам какви шансове бихме имали и да гледам реалистично на нещата... Знам, че детето ми има потенциал и затова го занимавам....  Знам, че ако е съсредоточена и внимава ще успее! Пожелавам успех на всички! Simple Smile

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Добре де, не отчаяние, а по-песимистичен поглед- така ми се стори. Simple Smile
Важното е, да се забавляват децата, а после - каквото сабя покаже.
Не мисля, че може да се гледа особено реалистично в този случай. Дали ще влезе едно дете, зависи от всички деца, които се явяват. Може тази година да са масово по-умни и концентрирани примерно или пък точно обратното. Или детето цяла година да е концентрирано вкъщи, а на изпита да се ошашка.
Зависи и колко от децата на хайлайфа са 6-годишни Grinning (шегичка)

# 697
  • Мнения: 792
Така си е, ще чакаме да пораснат:-) Но купчинката с материали е покъртителна.

Освен трите части на Азбуката и книжката на НУКК, какво друго ползвате за подготовка? Някой беше споменал, че Азбуките имат по-ново издание от 2011. Търсих онлайн, но нищо не открих. Има ли подобно нещо и къде може да се открие?

# 698
  • Мнения: 29
Крокотак , на Фют поредицата "Бъди пръв,.....". Някой ако е ползвал друго да сподели.

# 699
  • Мнения: 29
Крокотак , на Фют поредицата "Бъди пръв,.....". Някой ако е ползвал друго да сподели.
Добавям https://vscolu.ru/ - има доста неща, някои са неприложими поради езиковата бариера, но като цяло занимателната математика, лабиринтите, разликите , дорисуването са си универсални.

# 700
  • Мнения: 1 380
Добре де, не отчаяние, а по-песимистичен поглед- така ми се стори. Simple Smile
Важното е, да се забавляват децата, а после - каквото сабя покаже.
Не мисля, че може да се гледа особено реалистично в този случай. Дали ще влезе едно дете, зависи от всички деца, които се явяват. Може тази година да са масово по-умни и концентрирани примерно или пък точно обратното. Или детето цяла година да е концентрирано вкъщи, а на изпита да се ошашка.
Зависи и колко от децата на хайлайфа са 6-годишни Grinning (шегичка)

Абе да ти кажа, това хич не е шегичка ... интересно как точно деца на псевдожурналисти, бизнесмени са винаги най-добре представящи се.
Новото попълнение е детето на "журналистката" Нели от Търси се.
Скоро очакваме директорката да е гост на предаването, все пак трябва да й се благодари.

# 701
  • Мнения: 276
Добре де, не отчаяние, а по-песимистичен поглед- така ми се стори. Simple Smile
Важното е, да се забавляват децата, а после - каквото сабя покаже.
Не мисля, че може да се гледа особено реалистично в този случай. Дали ще влезе едно дете, зависи от всички деца, които се явяват. Може тази година да са масово по-умни и концентрирани примерно или пък точно обратното. Или детето цяла година да е концентрирано вкъщи, а на изпита да се ошашка.
Зависи и колко от децата на хайлайфа са 6-годишни Grinning (шегичка)

Абе да ти кажа, това хич не е шегичка ... интересно как точно деца на псевдожурналисти, бизнесмени са винаги най-добре представящи се.
Новото попълнение е детето на "журналистката" Нели от Търси се.
Скоро очакваме директорката да е гост на предаването, все пак трябва да й се благодари.
Не искам никого да обидя, но понякога говорим за добре подготвени, а не умни деца. Ето така .

# 702
  • Мнения: 1 380
Добре де, не отчаяние, а по-песимистичен поглед- така ми се стори. Simple Smile
Важното е, да се забавляват децата, а после - каквото сабя покаже.
Не мисля, че може да се гледа особено реалистично в този случай. Дали ще влезе едно дете, зависи от всички деца, които се явяват. Може тази година да са масово по-умни и концентрирани примерно или пък точно обратното. Или детето цяла година да е концентрирано вкъщи, а на изпита да се ошашка.
Зависи и колко от децата на хайлайфа са 6-годишни Grinning (шегичка)

Абе да ти кажа, това хич не е шегичка ... интересно как точно деца на псевдожурналисти, бизнесмени са винаги най-добре представящи се.
Новото попълнение е детето на "журналистката" Нели от Търси се.
Скоро очакваме директорката да е гост на предаването, все пак трябва да й се благодари.
Не искам никого да обидя, но понякога говорим за добре подготвени, а не умни деца. Ето така .

Така, така ... зависи кой те подготвя и кой ти дава задачките, които видиш ли са същите като на изпита.
А и директорката от години е любителка на псевдоинтелектуалци и силните на деня.

# 703
  • Мнения: 215
Доста деца на известни родители са преминали изпита, за които остава зрънцето на съмнението.

Първото дете на Нели от Търси се е родено на 28 май 2012г http://www.btv.bg/article/shows/tarsi-se/news/neli-ot-tarsi-se-ima-sin.html, което значи, се към 15 септ месец е било на 5г и 3 месеца, според правилата за прием е невъзможно да е постъпило в 1ви клас, изискваха се 6 навършени години към 15 Септ. Ако се спазват правилата за прием няма как да е било допуснато до изпит.

Не защитавам въпросната водеща, просто си спомних, че детето и е по-малко и проверих. Ако не са спазени правилата не зная...

# 704
  • Мнения: 2 483
Първото дете на Нели от Търси се е родено на 28 май 2012г ... което значи, се към 15 септ месец е било на 5г и 3 месеца, според правилата за прием е невъзможно да е постъпило в 1ви клас, изискваха се 6 навършени години към 15 Септ. Ако се спазват правилата за прием няма как да е било допуснато до изпит.
Правилна Ви е математиката, не е в първи клас, а в подготвителен.

Общи условия

Активация на акаунт