НУКК /Италианския лицей/ в Горна баня - мнения, подготовка, изпити

  • 174 250
  • 810
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 29
    Какво знаение има, на тази или онази,че детето е в нукк. Мислех че заветната цел е и нашите да са там. Влизат подготвените, не умните. Това е стрес за децата, както и за родителите. Ако намеквате за алтернативни начини на прием, и те са общо достъпни- надали щяхме да обменяме материали и да се вълнуваме на решения мач.

    # 706
    • София
    • Мнения: 1 797
    За предучилищна няма изпит. Как тогава е влязло това дете, ако мача не е свирен? Не казвам, че всички деца влизат по втория начин, но знам за доста такива.

    # 707
    • София
    • Мнения: 2
    Има ли подготвителен клас или се кандидатства направо за 1 клас?

    # 708
    • Мнения: 29
    Има предучилищна, която е с интервю с детето доколкото разбрах. Но за 1 клас не ползват бонус за това че са били там на предучилищна и са си на изпит с всички други деца.

    # 709
    • Мнения: 482
    Има детска градина към НУКК - там последните 2 години (от общо 3) им се водят подготвителна група (както във всяка детска градина). Нямат предимство при приемане в училището - наравно с всичко други се явяват на изпит.

    # 710
    • Мнения: 16
    Здравейте, може ли малко помощ относно задачките в книжката на НУКК.
    Плодовете и зеленчуците как се разглеждат - ботанически или спрямо готварската им предназначение?
    Има ли някъде критерии за оценяване?
    Видях точките, които носят някои задачи, но не видях критерии, в смисъл - някоя задача, която се състои от множество подзадачи, носи точки, ако част от нея не е изпълнена или носи 0 точки, ако дори само 1 нещо е объркано.
    Много благодаря!

    # 711
    • Мнения: 20
    Здравейте, включвам се и аз в темата Smiley
    Планираме да кандидастваме следващата година за първи клас.

    # 712
    • Мнения: 1 380
    Има детска градина към НУКК - там последните 2 години (от общо 3) им се водят подготвителна група (както във всяка детска градина). Нямат предимство при приемане в училището - наравно с всичко други се явяват на изпит.

    Нямат предимство това е така.
    Само че децата, които трябва да бъдат приети ... са приети.
    Определено с тях се работи точно върху задачите, които ще се дават ... така че те със сигурност са подготвени и за краткото време и за типа задачи.

    # 713
    • Мнения: 29
    Някой сдобол ли се е с новите им имздания(2016 год)? Книжката се множи ли множи:-) Вече са 5 работни тетрадки за подготовка.

    # 714
    • Sofia
    • Мнения: 4 730
    Как изглежда/как се казва изданието от 2016? Дъщеря ми купи "За бъдещите първокласници", пише, че е от 2014.

    # 715
    • Мнения: 29
    https://www.book.store.bg/p167636/gotovi-za-uchilishte-testovi-i … ia-simeonova.html
    Първа и втора част..пише си че е за подготовка за НУКК.

    # 716
    • София
    • Мнения: 98

    jujiP , относно плодовете и зеленчуците - (и аз имах същите съмнения Smile ) оказа се по-просто, отколкото го мислех, разглеждаме ги откъм готварската им принадлежност.
    Частичното решение на задачата носи точки.

    BorisV , балгодаря за информацията! Дали вече сте работили с детето по тях? Как ти се струват като сложност, сравнени с "Азбука на мисленето" и "За бъдещите първокласници"?

    Gigka, Мира Мира, TEDDY_BEAR, szervusz,  и всички, които работят усилено вкъщи, хайде включете се и споделете как върви подготовката Hug . Аз се вълнувам и ми се ще да си споделяме нещичко от време на време, затова съм ви приготвила няколко въпроса, малко да активираме темата, ако искате Relaxed

    Дечицата ви ще навършат ли 7г. до датата на изпита или не? (моето не, родено е през 2012г.)
    Включват ли се татковците в подготовката или всичко лежи на вашите крехки плещи Smile ? (сам войн на коня съм Satisfied )
    Как се справят с този тип задачи? (не се справя към днешна дата Disappointed)
    А вие самите как се определяте - като свръх амбицирани и много взискателни или повече сте го ударили на забавление и начин да обогатите знанията на децата? ( доскоро бях много взискателна, но след лекция от страна на мъжа ми, се поукротих и вече го караме полека Innocent)

    # 717
    • Мнения: 29

    jujiP , относно плодовете и зеленчуците - (и аз имах същите съмнения Smile ) оказа се по-просто, отколкото го мислех, разглеждаме ги откъм готварската им принадлежност.
    Частичното решение на задачата носи точки. -Добре де, ама има и разни ядки, тях как ги класират?

    BorisV , балгодаря за информацията! Дали вече сте работили с детето по тях? Как ти се струват като сложност, сравнени с "Азбука на мисленето" и "За бъдещите първокласници"?-До под кривата круша сме. Всичко започна с несметен майчински ентусиазъм и детско примирение. От както се на детска и ходи допълнително на английски, нещата се поуспокойха. Тоест нямаме време за кой знае какво.

    Gigka, Мира Мира, TEDDY_BEAR, szervusz,  и всички, които работят усилено вкъщи, хайде включете се и споделете как върви подготовката Hug . Аз се вълнувам и ми се ще да си споделяме нещичко от време на време, затова съм ви приготвила няколко въпроса, малко да активираме темата, ако искате Relaxed

    Дечицата ви ще навършат ли 7г. до датата на изпита или не? (моето не, родено е през 2012г.)-Не, 2011 набор. На 6 и нещо ще е.
    Включват ли се татковците в подготовката или всичко лежи на вашите крехки плещи Smile ? (сам войн на коня съм Satisfied )-Дядото беше включен за около две седмици. Другите са на мнение, че детето било умно и само го мъча.
    Как се справят с този тип задачи? (не се справя към днешна дата Disappointed)- това ще го изровя и ще го снимам ако сме го минали. Определено му липсват калиграфски наклоностти, пише и с лявата ръка, и става мазало. А права/плавна, непрекъсната линия са просто понятия непознати му...
    А вие самите как се определяте - като свръх амбицирани и много взискателни или повече сте го ударили на забавление и начин да обогатите знанията на децата? ( доскоро бях много взискателна, но след лекция от страна на мъжа ми, се поукротих и вече го караме полека Innocent)- Чак амбиция надали, но определено аз съм по мотивирана от кандидата...Лежерен режим. Дори и да не влезе в НУКК, все ще научи нещо от упражненията. Нали обогатявали...


    # 718
    • София
    • Мнения: 98
    BorisV,  много ме разсмя с отговорите ти, същата работа Sweat Smile , успокои ме.
    Относно ядките - всичко, което расте на дърво се приема за плод (черупкови, в това число жълъди, шишарки и пр.).

    # 719
    • Мнения: 29
    Какво да се прави...Сега е болен и пледира, че докторката е дала извинителна бележка за работата по тетрадките. Ако се навие да прави нещо, ще последва дискусията :"Мамо, Няколко е някъде към 6, а тук има повече страници"
    Забравих сравнението на азбуката и първокласниците. Азбуката сме минали само 1, и почти цялата за първокласниците. Има повтарящи се упражнения.(Това се констатира, не води до по-добро представяне). Може би азбуката върви малко по лесно. Междувременно минахме през разни други книжки- "Готови за училище"1, няколко забавни математики-дала съм линк в предишен пост, всички лабиринти на Крокотак, както и каквото ми се видя подходящо от стария им сайт. Листчета се въргалят навсякъде..

    Общи условия

    Активация на акаунт