Кухненски машини Kenwood и Kitchen Aid и др. - 3 част

  • 43 085
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 757
Ох, малко ми е сложно да се ориентирам там /имам чувството, че може да изтърва нещо там/ но горе-долу се справих. Но е факт, че качването на снимки е супер лесно. За съжаление с клипчетата не се справих.

# 706
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Клипчетата могат да се качват само по един и да не са заедно със снимките. Или чрез You Tube, да се качат там и после да се споделят във Фейсбук.

# 707
  • Мнения: 95
nataliika23 - аз съм с Chef KMC-570. Взех го от немският амазон, беше около 260 евро. Лично аз съм доволен - да, по-слаб е от титаниума, няма допълнителното гнездо отгоре (но за него има само 1 или 2 приставки ако не се лъжа, които имат алтернативи за другите гнезда) и може би не са толкова здрави някои от частите му.
Но от друга страна аз го ползвам по 1-2 пъти на седмица, а има седмици, в които въобще не го ползвам и лично на мен ми върши работа. Останалите тук във форума доста повече тормозят Major-ите си и тогава наистина си струва според мен да се вземе 063. Само трябва да прецениш дали искаш мега пак или не (т.е. комплекта със всички приставки).

# 708
  • София
  • Мнения: 757
Имам въпросче. За да разбъркам яйцата и захарта и после млякото за крем карамела ползвах бъркалката за белтъци. Това правилно ли беше или трябва да ползвам другата, за смесване. Не съм недоволна от резултата, напротив, но ми се ще да знам как е по-правилно.

# 709
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
harry10, да, правилната бъркалка си ползвала. Peace

 Jelqzko Atanasov, алтернатива няма само купата с ножа, за някои той е важен, всеки трябва да си прецени какво му е най-важно и от какво може да се лиши.
Ако човек не пече всеки ден големи дози, 570 е чудесен вариант.

# 710
  • Мнения: 4
Момичета, а сместа за палачинки с коя бъркалка да забъркам с кмм020 ? С "к" бъркалката или с "телчето"?

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Телчето, заради яйцата  Peace поне аз така правя. Мисля, че и с К може да стане

# 712
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, а сместа за палачинки с коя бъркалка да забъркам с кмм020 ? С "к" бъркалката или с "телчето"?

С блендера. Става перфектно и директно от него наливаш в тигана.

# 713
  • Мнения: 762
+1
И аз в блендера, много е удобно.

# 714
  • София
  • Мнения: 9 850
Момичета, а сместа за палачинки с коя бъркалка да забъркам с кмм020 ? С "к" бъркалката или с "телчето"?
Аз с К бъркам, че така пише в книгата, не става добре. Веднага щом освободя място, ще измия блендера и ще пробвам с него. И без това скоро палачинки не се очертават... мрън...
Рано е да почвам и козунаците, меденки обаче мога да спретна скоро. Само време трябва, че не стига за всичко Sad

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
А с флекси бъркалката какво правите? Досега не съм и измислила приложение Embarassed

# 716
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 734
За маслени кремове я дават мисля, аз  картофено пюре правя с нея.

# 717
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Смятам да я пробвам за френските макарони. Как мислите - има ли смисъл или е много драстично за нещо толкова фино (по принцип, "поглаждането" трябва да се прави ръчно).

Козунаци вече виждам по форумите, а и като повод може да бъде католическия Великден, който е другата  седмица. 

Последна редакция: вт, 15 мар 2016, 12:31 от Ferda Mravkata

# 718
  • София
  • Мнения: 757
За френските макарони има клипче в блога на Ирина Купенска. Там тя работи не с Кенчо, а с Чънки, но виж, ако искаш при нея кои бъркалки ползва, че аз съм забравила. Помня само Чънки  Grinning

Намерих линк:
http://sunshineskitchen.com/chocolate-and-chestnuts-macarons/

# 719
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Мдааа, наистина е ръчно.

Общи условия

Активация на акаунт