Синдром - стара мома

  • 65 668
  • 1 292
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 25 963
Млада майка си е млада майка, както искаш го разбирай. Видът в повечето случаи е позитивен и жизнен и повечето хора го възприемат позитивно.

Но при теб има явно наченки на вкисване.

Вярваш ли си наистина? Или просто трябва да съм вкисната, понеже смятам, че едно внушение оставя Адриана Лима с деца, съвсем друго запусната жена с никакви природни дадености и деца. И в случая децата най-малко носят вина за впечатлението.

# 601
  • Мнения: 30 793
Защо решихме, че жената ще е запусната? Говоря за нормална жена с деца на нормална възраст. Ако децата са малки, явно е млада майка. На същата възраст вече не е младо гадже обаче.

Сега остава да ми кажеш как точно жена на 35 се смята за млада и перспективна, защото не е точно така вече, дори да изглежда добре. Някои малки неща почват да издават проблеми. Походка, глас...

# 602
  • Мнения: X
Ти се смятай за стара след 35г. - аз отказвам!

# 603
  • Мнения: 25 963
Не съм решила, че е запусната, казах, че има значение за впечатлението дали е запусната. Повече, отколкото това дали има има деца. И 35-годишните запуснати без деца не правят добро впечатление. Както и да е, няма да споря, явно е, че се самоуспокояваш за нещо си с някаква си имагинерна привлекателност, която според теб ти дават децата, та и с подобни абсурдизми за походката излизаш. Ако се съди по това, че при вагиналното раждане се разширяват костите на малкия таз (по това и при намерени скелети на хора могат да познаят дали скелетът принадлежи на раждала жена, освен дали е женски, походката се променя именно при раждалите, при нераждалите е като при девойка.

# 604
  • Мнения: X
кукумицинка, какво е това вторачване в другият/ другата? Говори за себе си.

И е права Сирен, че вървейки към 35 е по-добре да си добре придружена и с деца, отколкото сама.
Ако ли не си тогава вече се върви към темата 'стара мома'.

# 605
  • Мнения: 25 963
кукумицинка, какво е това вторачване в другият/ другата? Говори за себе си.

И е права Сирен, че вървейки към 35 е по-добре да си добре придружена и с деца, отколкото сама.
Ако ли не си тогава вече се върви към темата 'стара мома'.

Така ли било? В две теми - тази и онази другата "Как да не ставаме за пример?" се бистрят старите моми, явно там се вторачвате, макар и в другата да би било добре да се обърне внимание на останалите нещастни представители на обществото, обаче аз съм се вторачвала в другите.

Ами не, ако задължително си "добре" придружена и с деца и се чувстваш щастлива от това, действително е по-добре, отколкото да си нещастна и да си сама. Обаче много хора има, които се чувстват и "зле" придружени, или пък се чувстват добре и без деца и мъж, други пък предпочитат да са сами с обожаващ ги мъж. Май-май всъщност е по-добре да се чувстваш доволен от живота си, а не от факта какво е семейното ти положение.

# 606
  • Мнения: X
Така , важното е да се чувстваш добре.

Но за мен , подчертавам, никога не е било важно задължително да съм с мъж ,но да имам поне едно дете ми е било много важно. Не съм била типът, който трябва да се омъжва, да трябва да има мъж до себе си- типичната 'стара мома' ,но все още млада.

Добре е когато двете се съчетаят и мога да говоря и от двете страни на барикадата, защото до 25 си бях 'сама млада жена' и от 12 години вече от другата част на обвързана или на омъжена с дете.

И двете ми харесваха и то много , но имайки второто не мога да не кажа, че ми е по-хубаво така Wink

# 607
  • Мнения: 3 782
Колкото и да не ви харесва ли, да не ви се вярва ли, написаното от Мамасита за приемане аутфита й, разходен по нещото си там в Пловдив, си е самата истина.


Касита, как ще е самата истина, като никой не ти знае реалната възраст, нито реалното семейно положение? Ако съм хубава млада жена, изглеждам като хубава млада жена, все едно дали вървя, хванала за ръка деца, мъж или чантата си.


След това- просто защото си умират да се сравняват точно с хора като мен, и то по възможност точно във фазата "малки деца", защото има драматичен контраст. Оооо, аз не съм като нея, вижте ме колко съм динамична.


Това е предимно в твоята глава, Мамасита. Като онзи потребител, който вече втора тема пуска, защото му се струва, че хората по улиците му демонстрират нещо с пиенето си на кафе или с баналните дума-две, които разменят, като се спрат.

Във форума това е поне петата тема от типа "Ах, тези нещастни, нещастни, нераждали жени", а досега нито една тема не е била пусната "Ама как сте се прецакали, майки!"

Напротив, въобще не съм ларж към живота. И ще ти кажа защо.

Когато излезеш с едва проходило дете, изведнъж забелязваш колко некомфортен и груб свят са създали хората с егоизма си. Например, един млад и динамичен е решил да прави дрифт с БМВ. И аз трябва да заобикалям по задни улички, за да не съм поредната майка с количка, размазана по тротоара.

И за други фази на родителството важи: когато светът е настроен за независими сингъли, когато това става все по-обичайно, то значи светът става по-токсичен за мен. Някак прагматично е да не съм ларж и да не пляскам с ръце на тенденции, които явно не са с най-добрите резултати, дори за сингълите в крайна сметка. YOLO и FOMO не са добра философия, ако не искаш разсипия.


Откъде знаеш, че у дома не го чакат две деца? Това не пречи да е тъпанар.


Не мисля, че това е вярно, извън света на споделените по Фейсбук статии. Светът не е настроен за сингъли, просто те вече не са обект на присмех, презрение и съжаление. Светът става по-токсичен заради културата на entitlement. Това обаче не е обвързано със семейното положение. Когато смяташ, че на теб се полага целия свят по подразбиране, а всички останали са гадняри, които ти дишат въздуха, го смяташ и преди, и след като продължиш гените си. Но във фазата "след" разпростираш усещането за entitlement и над децата си - на тях им се полага това и това, светът е длъжен и на тях, и на мен-майка им.

# 608
  • Мнения: 10 545
Реалната ми възраст не може да прикрие нито ботокса, нито Филоргата, нито вълшебните ръце на д-р Енчев. И на 35 не си млада жена, а по-скоро точно жена. А децата на тази възраст са украса. Като ме видиш с двете ми налични, ще си кажеш: "Я каква хубава млада майка!". Като жена сама по себе си не съм вече толкова млада. За майка на 12-годишно обаче ситуацията се променя.

# 609
  • Мнения: 25 963
Реалната ми възраст не може да прикрие нито ботокса, нито Филоргата, нито вълшебните ръце на д-р Енчев. И на 35 не си млада жена, а по-скоро точно жена. А децата на тази възраст са украса. Като ме видиш с двете ми налични, ще си кажеш: "Я каква хубава млада майка!". Като жена сама по себе си не съм вече толкова млада. За майка на 12-годишно обаче ситуацията се променя.



Ау, лоша работа, щото може, като те видят с 12-годишно, да те помислят за 40-годишна. И тази с 5-годишното, която ти е връстничка, да я помислят за по-млада от теб. Всичко може да си помислят хората.

# 610
  • Мнения: 10 545
Виж, интересно ще е дали на 35 с новороденото ще им се струвам на 25.
Към момента имам и горе-долу 5-годишно, отделно и отговарям на възрастта си като цяло. Като стана на 40, зная ли как гените ще се спогодят с лицето ми, тъй като, убедена съм, като тяло и на 60 ще го докарвам.

# 611
  • Мнения: 25 963
Виж, интересно ще е дали на 35 с новороденото ще им се струвам на 25.
Към момента имам и горе-долу 5-годишно, отделно и отговарям на възрастта си като цяло. Като стана на 40, зная ли как гените ще се спогодят с лицето ми, тъй като, убедена съм, като тяло и на 60 ще го докарвам.

Освен да се надяваш, ако наистина толкова те грее какво ще си помислят хората, да те мислят за по-голямата сестра на 15-годишното.

# 612
  • Мнения: 10 545
На 40 обаче при всички случаи ще съм зряла жена с пораснало дете. В гръб и сега ме бъркат с девойките. Лицето обаче не прощава.

# 613
  • Мнения: 3 782
Е, така кажи, че ти преизчисляват годините на първо раждане, съобразно вървящите до теб и оттам те окачествяват като "млада майка". Излиза, обаче, че ако Мамасита излезе само с последното си дете, никой няма да я нарече "млада майка".

Ако изглеждаш хубава и млада, изглеждаш по съвсем същия начин в 12:30, когато минаваш по Стъргалото, за да си вземеш нещо за обяд, и в 17:30, когато го минаваш отново, прибрал децата от градината.

Последна редакция: пт, 29 яну 2016, 01:24 от Вещица в чужбина

# 614
  • Мнения: 10 545
Разбира се, Вещица, младостта на първото ми майчинство днес е като украса. Другото си дете родих в стандартна възраст- малко преди 30. Влизайки на обикновена родителска среща, младея, вървейки редом до детето си също. Сега пък, живот и здраве, ако борбата ми се увенчае с успех, няма да съм хич дори млада майка.

Общи условия

Активация на акаунт