Искам да кажа ... (70)

  • 52 016
  • 744
  •   1
Отговори
# 240
  • Бургас
  • Мнения: 7 407
Добро утро!
И мен снощи изведнъж ме заболя главата. Амам както си седим и нищо ми няма, така ме зацепи  ooooh!
Аз не мога да трая болка в главата и веднага пих Беналгин. Днес съм като нова. Мъжа ми става с Виктор и аз се наспах.
Правя бутер банички и после разходка. Дават го 11 градуса днес.


Ванини, много духа. На моменти си е направо студено

# 241
  • Мнения: X
Тони  Hug
  Пишете си нал за това е темата - койт не го вълнува да прескача .
 Въх стана 11ч - в къщи времето тече бързо - на работа се точииииииии .
 Дано бързо мине работният ми ден и леко - не искам караници и сблъсък с "мили" люде .
 А винаги отивам с една оптимистична нагласа - и все се намери някой да я унищожи .

# 242
  • Мнения: 2 140
Лиляна, а пулса ти как е. Аз имах такова кръвно, оказа се, че е от високия пулс. Постоянно беше 85-95. Изписаха ми лекарства, които пих по схема 6 месеца, и вече 10 години нямам проблеми.

# 243
  • Мнения: 18 036
Тук сме като баби на пейка Simple Smile Говорим си за болести и рецепти Simple Smile

Хи-хи, каквато съм хипохондричка, май не ми е мястото тук  Laughing

Шегата настрана, но това, което е споделила Тонка ми е от голяма полза, и аз често доближавам границите, никога не бих се сетила да пия но шпа  Rolling Eyes /иначе като типична бабка от пейка имам цял несесер лекарства и не излизам без него  Embarassed/

# 244
  • Мнения: 10 874
Рая-Никол, добре дошла! Hug

Добавих рецептата на Тарталета и в тази връзка да кажа, че ако някой е споделил рецепта в последните 1-2 теми и не я вижда в книгата, да ми пише съобщение или да напомни тук. Старая се да не пропускам рецепта, но тъй като преглеждам и старите теми, явно стават засечки и забравям да добавя някоя от текущата тема, понеже вие се заговаряте за друго и аз докато прочета... Така губя нишката. Blush Почти сигурна съм, че лещата с картофи ми е единствен пропуск, но не мога да съм напълно сигурна, затова не се притеснявайте да пишете и напомняте. Hug

Жармен, дано някога си намериш наистина прекрасна работа. Hug Макар че има една приказка, че ако беше нещо хубаво, нямаше да се казва 'работа'. И все пак има хора, които си харесват работата, така че пожелавам скоро същото и на теб.

# 245
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Захир, не, нищо не чувствам, ако не го премеря да видя стойностите, по нищо не личи, че долната е висока. Онзи ден беше 130 на 104. Днес не съм го мерила, че апаратът е долу на първия етаж.

raja_nikol, не си първата, която споделя за триенето. На много други прави впечатление. Аз имам усещането, че постовете на определени потребители(и аз в това число) се трият по дифолт, понеже са точно на тези потребители. По принцип, когато коментирам нечие мнение, го правя след като някой друг вече е коментирал. Просто коментирам мнението и изразявам свое мнение. Мен ме трият, другият коментар, обаче - не.
Сега например в оплачете се има доста коментари по нечии проблеми, но няма доклади вероятно и никой не трие. Ако се завъртя аз или някой друг от нарочените да коментира там, гарантирам, че ще последва изтриване. Първо защото винаги има услужливи докладващи и второ, защото независимо, че моят коментар няма да е по-различен от останалите, то просто защото е мой, трябва да изчезне.
Това исках да кажа по повод мнението на raja_nikol и коментарите, че тук можем да коментираме въпросите, които в друга тема биха се сметнали за спам.

Тонка, а мога ли да коментирам потребители и по-точно мненията им, ако съм сигурна, че влизат тук и четат?

# 246
  • София
  • Мнения: 23 124
Хи-хи, каквато съм хипохондричка, май не ми е мястото тук  Laughing
Номерът е, ако ти е зле, да не питаш много тук, щото от едно пърхане в стомаха, ще те изкарат в прединфарктно състояние, както мен преди време.  Joy Иначе аз рецептите ги подминавам, понеже не са ми в списъка на интересите. Ако обаче се заговори за сърфисти и винце, съм първа писта.

Лиляна, ох, що питаш мен.  Grinning Аз така си обяснявам нещата. Съгласи се, че не коректно да плюем по някого, без присъствието на отсрещната страна. Предполагам присъстващите тук можем спокойно да си се дърляме.

# 247
  • Мнения: X
Моето кръвно е нормално, 120 на 80 е обикновено. Пулсът ми по-често е висок, но това го контролирам.
Писна ми от тази зима. И прането съхне бавно, и ми омръзна да се опаковам като подарък като излизам. Шалове, ленти, ръкавици. Искам по-меко време и слънце.

# 248
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз правя разлика в коментарите за някого и коментарите по мненията, които този някой е написал и понеже в някои теми мрънкат, че не може да се коментира, трябва само да отчиташ тайни, оплаквания, селски номера и т.н. без коментари, то тук било нормално да се изкоментира нещо прочетено там, но като мнение, не като потребител.

# 249
  • Мнения: 14 371
Айде и аз да кажа Simple Smile Моето кръвно е ниско - 60 на 90. Често събирам границите от глад, случвало ми се е да припадам. Като усетя - айран със сол или някой да ме ядоса  Laughing

Цвети, как си контролираш пулса? Моят е около 100 в нормално състояние.

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Лиляна, ох, що питаш мен.  Grinning Аз така си обяснявам нещата. Съгласи се, че не коректно да плюем по някого, без присъствието на отсрещната страна. Предполагам присъстващите тук можем спокойно да си се дърляме.
Има маса хора, които ни четат без да пишат. И обикновено засегнатия бързо научава.

# 251
  • Мнения: 3 609

Бяхме в Трявна миналата събота, беше много приятно. Хапнахме в някаква странна механа "При майстора" и аз толкова се въодушевих, (може да е било от хубавата домашна ракийка), че чак си поръчах неговата готварска книга. Днес ми я доставиха. Доста нездравословни, вкусни и типично български неща има, ама аз нали все се мъча да слабея. Crazy

Използвам този пост за повод да се вмъкна при вас  bouquet Отдавна ви чета с удоволствие, но все не намирах повод да се включа тук  Blush
Та, Захир, възможно ли ще ти е да провериш дали има рецепта за неговия  "майсторски омлет"   newsm78 Две поредни години ходим с малката на профилактика в Трявна и веднъж вечеряхме в това заведение, омлетът беше вълшебен. А даже не знаех, че е издал и книга майстора, надявам се да я има там и да споделиш, сигурна съм, че на много хора ще се хареса  Praynig  bouquet


Рали, ето тук има съдържание на книгата, но такъв омлет не виждам:

https://www.book.store.bg/p31936/bylgarsko-kulinarno-vyzrazhdane … lcho-milchev.html

Според мен си пази нарочно в тайна някои от най-известните или забележителни рецепти, защото на нас ни препоръча Шопска салатка, която я няма в менюто, а на моята половинка, тартар (със сурово месо  #Crazy), което било суровата виагра  hahaha Гледам, че и него го няма. Аз получих книжката вчера и само бегло я разгледах, има доста народни неща. Не е диетична в никакъв случай, има рецепти с мас и какво ли не, но пък е пинизчийски написана, аз се облизвах докато разглеждах.

# 252
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
С ниско кръвно съм, дори и с 80/40 съм се чувствала перфектно. Виж, когато е 120/80 - за мен това е много високо.
Правих вчера торта, много я харесаха.
Така, сега вече съм съвсем по определението на Янтра  Joy Joy Joy.

Засега е мрачно при нас, но температурата вчера бе +20. Кучето ме събуди рано-рано, още по тъмно, а после гадината се опна по гръб, разпери лапи и блажено заспа.

# 253
  • Мнения: X
Моето кръвно е ниско . Рядко го меря - но както каза един лекар - този от завода на прегледа дал ставам за работата Grinning - Ауууу какво ниско кръвно имаш - но ще живееш Grinning В момента кръвното ми беше даже високо за  мен Grinning
Равни граници става често - даже и тупвам понякога - както си стоя и бам като покосена туп на земята .
Когато забравя да ям ме заболява главата и се сещам Grinning
Eдна колежка възмутено ми каза - Ама как ще забравиш да ядеш Grinning
Захир тази книга ме впечатли  Hug

# 254
  • Мнения: X
Алечка, с бета блокер. Започнах преди няколко месеца да го вдигам над 100 в нормално състояние и съответно получавам сърцебиене и не ми е никак комфортно. Сега го поддържам 80-90. И се чувствам много добре.

Общи условия

Активация на акаунт