Искам да кажа ... (70)

  • 52 012
  • 744
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 18 754
Запис,отивам да готвя и ще се върна да чета. Laughing

# 211
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добро утро.

Току-що в друга тема прочетох администраторски призив да не се разводняват и спамят другите теми, а да се ползва тази, ако нещо ни е направило впечатление. Така че смятам, че може свободно да си кажем, както и аз смятам за логично - в другите теми се смята за спам, докато тук - може всичко.

# 212
  • София
  • Мнения: 10 825
Добро утро!
Легнах си с невероятно главоболие и сега се събуждам пак с такова. Не, излъгах, сега е по-слабо, но ако си завъртя или си наведа главата сякош ме стяга менгеме. Отврат.
Тарталета, разкошни мекици си показала в готварския.  chef Може ли рецептата?

А в Сандански хотел можете ли да ми препоръчате? Последно там сме спали преди 11 години, още бях бременна с голямото момче и спомените са ми много ръждясали.  Sunglasses Бившата резиденция, сега май "Свети Врач" се казва бива ли я? Или да си залагаме на сигурно - "Интерхотела"?

# 213
  • Мнения: 15 079
Добро утро!
Онна, да не би да си със синузит? А може и нещо от рязката смяна на времето да е. Аз днес съм пак с главоболие, но не е от синузит, аз си я разпознавам болката.
Скрит текст:
На всичкото отгоре вкъщи е като на бойно поле. Мъжът ми се кара на детето, а то инато и не отстъпва. Направо вече съм като премазана.

# 214
  • София
  • Мнения: 10 825
Не, Съни, мисля, че нямам синузит. Thinking  Боли ме сякаш мозакът ми е по-малък от главата и не е добре уплътнен и като се завъртя се удря в черепа.... и аз едно обяснения праснах, ама точно така го чувствам  Laughing

# 215
  • Мнения: 15 079
Нищо му няма на обяснението. Но, ако те боли в предната част, особено при навеждане, е почти сигурен признак за синузит. Иначе и аз чувствам горе-долу каквото и ти Simple Smile

# 216
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Она, как ти е кръвното?

А аз да питам, ако някой знае - моето кръвно често е с висока долна граница. Горната е все около 130, но долната е често 100 и малко отгоре. От какво може да е?

# 217
  • София
  • Мнения: 17 368
С кръвното понеже закъсах около празниците и ходих по лекари, та според кардиолога, в 97% от случаите високото кръвно идва по наследство - някой от родителите ти има ли такъв проблем?
В останалите случаи е т.нар. вторична хипертония, която се развива от различни заболявания, най-често възпаление на бъбреците.
Аз се сбогувах с виното и пия кафе само веднъж сутрин вече, не ми е много весело, ама пък съм по-добре.

Онна, за мен от Интерхотела по-хубав няма  Heart Eyes Едно, че е с идеално разположение - излизаш и в едната посока е центъра, в другата посока - парка; второ, че готвят хубаво, а в Сандански хубави кръчми няма (за разлика от Хисаря, където просто навсякъде е вкусно Simple Smile); трето, че спа-частта за мен е просто идеална (макар че не знам за вас как ще е, че няма детска част в басейна - моята жабка с пояса или с плавниците за ръце дори си предпочита голям басейн). Има и детски кът, но не сме го ползвали, то само от плуване и каране на колело из парка, спяхме като бебета  Laughing

# 218
  • София
  • Мнения: 10 825
Она, как ти е кръвното?

А аз да питам, ако някой знае - моето кръвно често е с висока долна граница. Горната е все около 130, но долната е често 100 и малко отгоре. От какво може да е?
По принцип съм с ниско. Обикновено 60 на 100 и то след пиене на кафе. Нямам представа в момента каво ми е, защото вкъщи нямаме апарат, но не се чувствам зле. Всъщност ако не си движа много главата си се чувствам съвсем ок. А иначе ме боли в слепоочията и челото, отзад явно е добре уплътнено и не боли Wink

# 219
  • София
  • Мнения: 17 368
Онна, очила носиш ли? Да не ти се е поразвалило зрението? Аз преди да сложа очилата бях така, със силно главоболие.

# 220
  • Мнения: 6 395
Високо кръвно имах само по време на бременността  и след първото помятане/иначе съм с  много ниско и в момента в който родих 10 секунди след това се нормализира  Shocked Shocked/ Доктора каза- хормонално или емоционално е при теб  newsm78 newsm78   След помятането първият път ми изписа една хомеопатия и само с него го нормализира, ето това:  Peace Peace

http://www.marvi.bg/lajf-600-extrakt-ot-jalt-kantarion-20-filmir … ni-tabl-1919.html

# 221
  • Мнения: 22 499
Лиляна, с такова кръвно аз бих си направила пълни изследвания и при кардиолог. Не е добре, когато долната граница е толкова висока.

# 222
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм ходила на кардиолог и други профилактични изследвания - всички показатели са в нормите. Единствено единия от лекарите ме посъветва да се проверя за някакво възпаление - нещо на бъбреците или гинекологично. Май и там ще отида някой ден.
Иначе не е постоянно и не се усеща дискомфорт, нито главоболие.

# 223
  • София
  • Мнения: 17 368
То това е проблемът с високото кръвно - трудно се хваща, защото няма никакви външни проявления (освен ако не удари някакви рекордни стойности, както се случи в мен миналата година). Коварна история е и е хубаво да се взимат мерки.

# 224
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Като стана дума за дивани не мога да не похваля нашия, абсолютна находка.
Фирмата производител е:
http://nachevi.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0 … 0%B0%D0%B9%D0%BD/

А диванът е този, който е на линка, за съжаление няма повече информация. Диванът струваше 560 лв. и е най- мекият, на който съм сядала, а съм пробвала дивани от всички ценови категории. Под дунапрена на седалките има едни ленти, които осигуряват мекотата. Има функция за сън, удобен е и е маломерен. Във Варна го предлагат в "Камко", не съм виждала самостоятелен техен магазин. На "Дилъри" има информация за представители по градове. Фирмата работи основно за износ и качеството е добро, имаме го от три години. Колкото и да се скапе, за тези пари, спокойно мога след 5 години да си купя нов, макар, че не мисля, че ще се наложи.

Общи условия

Активация на акаунт