Пиене на кафе и чай сутрин в метрото

  • 36 570
  • 651
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 16 225
Хич не ги одобрявам пътниците с чашка кафе в гр. транспорт. Потърпевша съм от мързела им да станат малко по-рано и да си изпият кафето в къщи.
Преди нова година се качвам в автобуса към 7.15 ч., полутъмно вътре и сядам на свободна седалка. Като слязох след 5 спирки един колега беше зад мене и веднага ме информира, че съм изцапана отзад на полата. Явно някой е пил капучино, разлял е част от него на седалката, а аз после съм седнала и съм я обърсала. Полата отиде на химическо чистене. Но целия ден си седях в стаята, не смеех да вървя из офиса. Много се надявах да не ме викне Биг Бос, да не се види петното отзад. Ами беше си едно светло-кафяво, с цвят на невинна детска диария. И това заради поредния офисен планктон от кол-центърите около Токуда. Ако не си носят термо чашите не ги бива.

# 346
  • Мнения: 4 270
Ами, цитираш ме и не разбирам защо.

Ти сериозно ли?

# 347
  • Мнения: 4 199
Забрави....

# 348
  • Мнения: 298
Хайде сега да определяме и на хората кога да ядат, да спят. Прекалено свободно време имат някои хора за такива размисли и страсти -кафяни, банични ... Stop

Мен ли имаш предвид, или не? Ако коментарът се отнася за моят, попитаха ме и отговорих. Не определям нищо, а изтъквам допълнителна причина да не се яде баница сутрин в метрото, освен очевадната.

Свободното време е хубаво нещо.  Wink

Според циклите на хранене от 4 до 12 е цикълът на отделяне и прочистване, и е най-добре да се приемат вода, и най-много плодове (най-рано в 9 според други източници). Изпитано и важащо за мен, може да има хора, за които не е добро решение, но от познатите ми нямам такива наблюдения.

Друг е въпроса, че ако искаш да имаш добра концентрация не трябва да се хаби енергия за храносмилане. Визирах студентката с баничката в метрото, която не може да издържи да си отложи закуската с 3 часа.
Аз съм неграмотна явно и не знам за какви цикли на хранене говориш, според които закуската е вредна, но не пропускам закуски. Ако ги пропусна, в 10 вече се чувствам изтощена.
И не виждам логика защо да пропускам първото хранене за поне 16-часовото си будно състояние и да го отлагам с 3+ часа. Да взема направо да карам на фотосинтеза?

Защото не можеш да си позволиш да закусваш на място, на което да не пречиш и причиняваш дискомфорт на околните, сиреч да не извършваш това свещенодейстие в метрото.

Последна редакция: вт, 26 яну 2016, 22:09 от Yamato Nadeshiko

# 349
  • Мнения: 3 784
Простете за офтопика, но понеже "офисен планктон" е много модерен форумски израз, винаги ми е било интересно от висотата на каква професия се употребява? И какво включва, защото хората, работещи в офис, които познавам, имат доста задължения и отговорности?

# 350
  • Мнения: 12 695

Аз съм неграмотна явно и не знам за какви цикли на хранене говориш, според които закуската е вредна, но не пропускам закуски.

Не си само ти, много сте.  Не можете да прочете, че яденето и пиенето в метрото са забранени. За всякакви храни и напитки. 

# 351
  • Мнения: X
Не се храня в средствата за обществен транспорт. Изключвам пакетчето солети понякога във влака като студентка.
Извън гастрономските философствания, винаги съм се чудила как хората си събуват обувките и си качват миризливите крака с видими гъбички по ноктите на седалката до мен. Невинаги питат. Някой тук ще скокне, че имат болежки - ами и аз имам проблеми със стъпалата, прасците и колената. Поне гъбички нямам.

# 352
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Не се храня в средствата за обществен транспорт. Изключвам пакетчето солети понякога във влака като студентка.
Извън гастрономските философствания, винаги съм се чудила как хората си събуват обувките и си качват миризливите крака с видими гъбички по ноктите на седалката до мен. Невинаги питат. Някой тук ще скокне, че имат болежки - ами и аз имам проблеми със стъпалата, прасците и колената. Поне гъбички нямам.
Joy  Joy  Joy
За да пътуват комфортно е истината и защото не им пука, а може и аромата да ги  сближи с някой  Laughing

# 353
  • Мнения: 13 570
 Simple SmileЯвно съм много назаднала според някой щом не си нося термочашите и някоя друга модна термо тенджерка или как там му викат в чантата на път за работа, нещо тая мода е попреминала покрай мен.

# 354
  • Мнения: 12 695
Извън гастрономските философствания, винаги съм се чудила как хората си събуват обувките и си качват миризливите крака с видими гъбички по ноктите на седалката до мен. Невинаги питат. Някой тук ще скокне, че имат болежки - ами и аз имам проблеми със стъпалата, прасците и колената. Поне гъбички нямам.

Същите простаци - ще ми каже той на мен да не се събувам. Ама май не е забранено.

# 355
  • Мнения: 6 214
Simple SmileЯвно съм много назаднала според някой щом не си нося термочашите и някоя друга модна термо тенджерка или как там му викат в чантата на път за работа, нещо тая мода е попреминала покрай мен.

И компотен буркан върши същата работа. Някои супи, ако се подържат топли в термос от сутринта до обяд, има опасност да ферментират.

# 356
  • Мнения: 298
Не се храня в средствата за обществен транспорт. Изключвам пакетчето солети понякога във влака като студентка.
Извън гастрономските философствания, винаги съм се чудила как хората си събуват обувките и си качват миризливите крака с видими гъбички по ноктите на седалката до мен. Невинаги питат. Някой тук ще скокне, че имат болежки - ами и аз имам проблеми със стъпалата, прасците и колената. Поне гъбички нямам.

Ти май (не запомних ника) не си визираната студентка, но си се припознала, защото си студентка. Недоразумение.

# 357
  • Мнения: 13 570
 Simple SmileКак да кажа мързела не ми е чужд, това дето ще го нося трябва да го приготвям нали, пък и то време сутрин, което отделно и те лишава от възможността ако нещо ти се дояде да си вземеш щото си носиш плюс 5-10 минутки или от съня или от кафето кой каквото му се прави, наливането на супата сигурно отнема минутка, ама все пак нямам желание и това да го мисля,
Отделно не обичам да нося нищо, което не ми се побира в дамската чанта Joyтрябва обаче явно да си взема една дето да побира една шафета салам , хляб и какво беше още имаше един виц

# 358
  • София
  • Мнения: 16 225
За мене няма нищо лошо да се носи термос с напитка или домашна храна в работата. Но не и да се яде в гр. транспорт.
В събота пазарувах хр. стоки от Фантастико и си чаках рейса за 3 спирки, студено беше. С мене се качи още 1 жена на средна възраст, седна на седалката срещу мене. От торбата и се подаваше връзка праз. Ами достолепната госпожа си късаше листа от праза и си ги хапваше с апетит. Наоколо се разнесе аромат...

# 359
  • Мнения: 14 478
Простете за офтопика, но понеже "офисен планктон" е много модерен форумски израз, винаги ми е било интересно от висотата на каква професия се употребява? И какво включва, защото хората, работещи в офис, които познавам, имат доста задължения и отговорности?


На обществените кухни също им казват "офис"

Общи условия

Активация на акаунт