Пиене на кафе и чай сутрин в метрото

  • 36 562
  • 651
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12 690
И яденето при дете на разбирам. Много ми беше гадно, когато се качвахме с малкия в трамвая, той иска нещо да яде, аз обяснявам, че не се яде в градския транспорт. Той се съгласява без драми, на следващата спирка се качва възрастен и си яде спокойно. И хайде пак обяснения защо не се яде, как е забранено и т.н. Сега, на 3,5 години си знае, че не се яде и не иска.

На висок глас обяснявам, че само некултурните хора го правят.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 180

Приемаш го като едно от удобствата на съвременния живот, а не като проява на позьорство..


 Peace Точно така.

Същото е и с таблетите, Киндълите и прочие. Правят пътуването до офиса по-малко досадно.
Как ще си организират хората пътуването не влиза в ничия работа, стига да не нарушава зоната на комфорт на другия. А тя остро се нарушава не от термочашките и ел. четците, а от блъсканицата сутрин, натъпкването във вагоните и принудата да миришеш немити коси, обилно поляти с евтин парфюм с остра миризма.

# 62
  • Мнения: 5 508
Sharky*, не съм съгласна с тази глупост за хората от големия град и тези от малките градчета и села.
Аз съм от сравнително малък град, но нито ми пука кой и какво ще пие, нито обръщам внимание на околните докато пътувам на някъде, нито пък се чудя как изглеждам в техните очи. Не познавам и хора, на които подобни глупости да им правят впечатление.

По темата: Въобще не ми пука дали някой ще се разхожда с термос или термо чаша, не ми пука и дали лаптопа му ще е в раницата или някъде другаде.
Аз самата кафе не пия, но пък топъл чай (най-вече есента и зимата) пия много.
Не пътувам с метрото, както казах от сравнително малък град съм, но пък ако трябва да пътувам на някъде задължително си правя поне чаша чай, че и солети си взимам в чантата.
И хубави бутилки имам за фреш или вода с лимон. И тях си държа в ръка и нося редовно, в случай, че не ми се пие чай. Че и с другата ръка си държа четеца и си чета ... Whistling Сигурно ако отида у столицЪтЪ ще подлежа на публичен разстрел  Joy
Нямам и проблем с хора, стоящи до мен с някаква напитка. Единственото ми условие е да не ме залеят с нещо.

# 63
  • Мнения: 3 916
Киндъл и таблет не миришат.
Кафе, банички, че дори и солетите миришат. Да, има и нечистоплътни хора, то всичко има мирис, но не случайно е забранено внасянето на храни и напитки в градския транспорт. Не говоря за покупки от магазин все пак, пренасяш ги, но да се храниш вече не е възпитано и приятно. Сега, че някой не можел да стане или да отдели 10 минути, че така му било по-приятно в трамвая и т.н. доводи не са доводи, а оправдания за неспазване на елементарни правила.
На мен не ми пречи, защото не ползвам вече транспорт, но си спомням как ми е прилошавало от миризмата точно на кафе, разнасяно в автобуса между седалките. Или някой да захрупа солети-идилията става пълна. Като сме гъз до гъз, дай и да си хрупаме на уше. Иначе да, тук списващите не хрупат и не сърбат кафета, знаем.

# 64
  • Мнения: 10 757
Това със заливането и мен ме е притеснявало винаги...
Но де факто има ли тук, от пишещите, някой реално залят?  Laughing

# 65
  • Мнения: 15 101
Една потребителка каза, че ѝ се е случвало.

# 66
  • Мнения: 21 727

И хубави бутилки имам за фреш или вода с лимон. И тях си държа в ръка и нося редовно, в случай, че не ми се пие чай. Че и с другата ръка си държа четеца и си чета ... Whistling Сигурно ако отида у столицЪтЪ ще подлежа на публичен разстрел  Joy


 Само ако те види авторът.
 Има много хора, които си четат кротко и лятос отпиват водица от шише или термочаша в танспорта. За съжаление има и малко, които се качват със сладолед, баница, пица и кафе в чашка. Впрочем, в метрото е трудно да осъществиш тази гимнастика, трябва да си малко нещо акробат да се чекираш в една ръка с баница, в другата кафе...

  Обаче в студентския автобус е нещо страшно. Толкова хора, хванати от гората, на едно място трудно се намират.

# 67
  • Мнения: 2 617
Здравейте, реших да Ви попитам какво ви е мнение за хората, които сутрин пият кафе и чай в термоси, кани и чаши в метрото. Защо го правят? Какво искат да покажат?

Феноменът е наблюдаван основно есенно и зимно време в софийското метро в часовия интервал 7:00-10:00 часа.
Възрастта на наблюдаваните субекти 20-40 год. , но тук там и 45 год.

Според мен, тези хора са гледали много американско кино. Гледали са че там има тичащи хора по улиците с чаши в ръце... Струва ми се че, по този начин искат да покажат че водят мноооого динамичен и забързан ГРАДСКИ живот. Отпивайки от термоса в метрото сигурно си мислят че не пътуват към Дружба, а към Манхатан. Може би искат да покажат че са мноооого заети с важни дела, всяка минута им е разчетена и не могат да прахосат 10 мин за да си изпият течностите вкъщи. Ако пък както си пиеш кафето/чая в метрото носиш и раница с лаптоп това вече те прави..... много много ХАЙ. Дава + 30 бонус точки.

Не става дума за тези, които са били на вън и са влезли в метрото с кола, вода, сок и си го допиват просто. Става дума за тези които целенасочено с предварителна подготовка желаят хората да ги видят с напитка.

Само че, хората не осъзнават как изглеждат отстрани. Аз си казвам, че тези хора не са отделили 10 мин за себе си вкъщи преди да тръгнат. Значи може спокойно и да не са си измили очите и пяната по устата, да не говорим за баня- те са много заети и много ангажирани нямат време за кафе и душ. Статията за Уошингтън полст закъснява, корейските инвеститори чакат в заседателната зала- нямам време, ще си пия кафето в градския Simple Smile
Е, какво мислите Simple Smile

Мисля си, че гледаш в чуждата чаша и май много филми си гледал ти.

# 68
  • Мнения: 14 792
Много дребнава тема.Хората с термочаши да демонстрират нещо?!На мен ми е призлявало в гр.транспорт от парфюми.И тях ли да забраним?Повече ме дразнят говорещи високо по телефон в гр.транспорт.Да не говорим колко пъти се качват подпийнали хора с бутилка алкохол.Нищо,че пише в наредбите да не се качват хора в нетрезво състояние.

# 69
  • Мнения: 11 747
Все пак наистина преди 30 години никой не пиеше нищо в движение, а хората не пътуваха по- кратки разстояния до работа.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 36 835
Не виждам нищо лошо зимата някой да си пие топлата напитка, стига да не залива околните. Яденето в градския транспорт за мен е неприемливо и никога не съм си го позволявала, за всичките години докато съм ползвала автобуси. Това за лаптопите беше най-голямата тъпотия, която съм чувала от доста време. На мен лично ми се налага да мъкна лаптоп почти всеки ден и това е едно от най-досадните ми задължение, нищо че съм с кола.

# 71
  • Мнения: 3 916
И нетрезвите също-ами трябва си ред, ама нито има кой да го спазва, нито кой да съблюдава за този ред, това е. Затова-кой с кафе, кой с баница, кой с бутилка водка-така е.

# 72
  • София
  • Мнения: 14 859
Раниците ме побъркват-слушалките в ушите, натъпкана раница на гърба и блъскаййй....

# 73
  • Мнения: 12 690
Бях приятно изненадана, когато шофьор на междуградски рейс обясни, че е забранено яденето. И следеше торбичките на хората.  

# 74
  • Мнения: 5 647
Номинирам темата в категория "Тъпотия" или както искате там я кръстете.  ooooh!
Аз пък си нося термочашата с кафето в колата и си пия, докато чакам по светофарите. Сигурно изглеждам странно в очите на такива като автора.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт