Мастоцитоза, Уртикария Пигментоза и Мастоцитом

  • 13 036
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14
Здравейте.
И ние сме с тази диагноза от днес, записала съм час за второ мнение утре. Записвам се да следя темата. И да попитам на всички ли са ви взимали биопсия?

# 16
  • Русе
  • Мнения: 623
На нас не  Peace

# 17
  • Мнения: 10
Ние правихме биопсия, но единствено за потвърждаване на диагнозата. Дали е Уртикария Пигментоза или Мастоцитоза. Но както ми каза и доцентката тогава, след нея нищо не променя. С биопсия или без .....Чакаш времето да минава и да го израсте.
Тогава ми беше много трудно да й повярвам, че Мастоцитозата няма да е пречка детето да расте нормално. Ето, че вече 7 години нещата не са по-различни от обичайните.

# 18
  • Мнения: 33
На нас петънцето ни се появи след първия или втория прием на петвалентната ваксина. Дали нейното поставяне го провокира е трудно да се каже, но също сме нямали проблеми с поставянето на ваксините.
Рада, вие колко петънца имате? И къде са разположени?

Здравейте и съжалявам че не съм писала отдавна, но имах доста работа...Ние имаме петна почти по цялото тяло, включително и 2 на лицето. При нас първото петно се провокира от ваксината.

# 19
  • Мнения: 33
Ние правихме биопсия, но единствено за потвърждаване на диагнозата. Дали е Уртикария Пигментоза или Мастоцитоза. Но както ми каза и доцентката тогава, след нея нищо не променя. С биопсия или без .....Чакаш времето да минава и да го израсте.
Тогава ми беше много трудно да й повярвам, че Мастоцитозата няма да е пречка детето да расте нормално. Ето, че вече 7 години нещата не са по-различни от обичайните.

Много се радвам, че при вас всичко се развива добре...Странно ми е, че на малко дете са направили биопсия без други предварителни индикатори, че може да е мастоцитоза..Ние сме правили ехография на вътрешни органи, чернодробни показатели кръв и тест за ниво на серумна триптаза..

# 20
  • Мнения: 33
Здравейте.
И ние сме с тази диагноза от днес, записала съм час за второ мнение утре. Записвам се да следя темата. И да попитам на всички ли са ви взимали биопсия?

Здравейте,

Диагнозата е мастоцитоза или УП? Кои ви я постави и какви са ви признаците? Както написах преди малко има много други индикатори които трябва да се видят преди да се стигне до биопсия на малко дете според мен.

# 21
  • Мнения: 33
Да! За побъркването - и аз стигнах до този извод. Имаше момент, в който наистина бях на ръба на откачането. Но след това някъде прочетох, че ако до месец-два след появата на първия мастоцитом не излезе друг, то вероятността за втори драстично намалява, да не кажа, че не излизат. И това някакси ме успокои...
Затова, Рада, бих го препоръчала и на теб - не се тревожи, ако го има този елемент, разбира се!
Последното, което се случи, и което ме притесняваше повече от необходимото, бе как ще изкараме шарките. Наскоро боледувахме от Варицела, и да не ме чува дявола - нямаше никакъв проблем. Дори за миг петното не се "активира".

Ами може би продиктувано от факта че вашето дете има само едно петно, сте решили да не се притеснявате...но моето дете има множество петна и проблеми със стомаха...Аз реших да се притеснявам, да чета и да се информирам максимално за да мога да помогна на детето си и да направя всичко по силите си. Всеки решава за себе си.. А колкото до шарките - изкарахме 6тата и това не беше проблем, но скоро беше със вирус и 37. 4 температура в продължение ан два дни, което провокира нови петна.

# 22
  • Мнения: 33
Ние правихме биопсия, но единствено за потвърждаване на диагнозата. Дали е Уртикария Пигментоза или Мастоцитоза. Но както ми каза и доцентката тогава, след нея нищо не променя. С биопсия или без .....Чакаш времето да минава и да го израсте.
Тогава ми беше много трудно да й повярвам, че Мастоцитозата няма да е пречка детето да расте нормално. Ето, че вече 7 години нещата не са по-различни от обичайните.

Съжалявам но това не е вярно. Мастоцитозата не се израства. УП - да.

# 23
  • Мнения: 33
Здравейте,

Ще се включа в темата, защото уртикария пигменоза е една от хипотезите на лекарите за моето момченце. Още не се знае със сигурност, но правихме кожна биопсия и чакаме резултатите. За два месеца цялото коремче и гърба се покриха със синакво-кафеникави петна. Не го сърбят. Не се повлия от адвантан и зиртек. Надявам се първо да спрат да излизат тези петна и някой ден и да изчезнат....



Zirtec няма как да повлияе, той ще спре появата на петна провокирани от хистамини.

# 24
  • Мнения: 33
Искам да попитам - някои от вас бори ли се с постоянни болки в корема и газове?

# 25
  • Русе
  • Мнения: 623
Синът ми имаше много газове като по-малък, дори и коликите ни продължиха по-дълго от обичайното - до 10 месец, ако не и отгоре. Давах пробиотици и капки, на основата на ензима лактаза. На пазара такива са Колийф и по-евтиният вариант - Абоколикен. Вторите не съм ги ползвала, но от Колийф се чувстваше промяна.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 33
Синът ми имаше много газове като по-малък, дори и коликите ни продължиха по-дълго от обичайното - до 10 месец, ако не и отгоре. Давах пробиотици и капки, на основата на ензима лактаза. На пазара такива са Колийф и по-евтиният вариант - Абоколикен. Вторите не съм ги ползвала, но от Колийф се чувстваше промяна.  Simple Smile

И ние давахме Colief  и Еспумизам до 1.2 години, но коликите продължават..те отдавна вече не пият мляко а и израстнаха непоносимостта си към краве протеин..Но заради този дисконфоррт детето ми с УП пие по 1 литър вода през ноща и все още не съм имала нощ в която да съм спала...От мойта американска група (mastokids.org) разбрах че 90% от децата с мастоцитоза имат проблеми със стомаха и храната (по-скоро киселини заради хистамините в храните) и те им дават ZANTAC което си е Ranitidin И е H2 антогонист в комбинация с Зиртек - H1 антагонист. Но на Ranitidina пише че е за деца над 3 години, а ние сме на 1.9 сега...Та май ще отидем на гастроентеролог, въпреки че почти всички лекари в Б-я като има кажа че детето има болки свързани със заболяването му ме гледат като телета...те 98% за мастоцитоза само са чели в учебниците..

# 27
  • Русе
  • Мнения: 623
Тогава опитай с пробиотици - поне знаеш, че няма да навредят. А с изхожданията как сте?
Колкото до водата - през деня пие ли в такива количества? И въобще от кога пие по толкова? За нормално и необходимо е да приема по 30 мл на килограм телесно тегло. Приемът на прекомерно количество вода може да бъде сигнал за заболяване.

# 28
  • Мнения: 33
Тогава опитай с пробиотици - поне знаеш, че няма да навредят. А с изхожданията как сте?
Колкото до водата - през деня пие ли в такива количества? И въобще от кога пие по толкова? За нормално и необходимо е да приема по 30 мл на килограм телесно тегло. Приемът на прекомерно количество вода може да бъде сигнал за заболяване.


Пие по минимум 2 литра вода на ден...Пробиотици пием, ехограф сме правили, изследване за диабет...няма общо с това, виската концентрация на мастоцити в организма предизвиква стомашните проблеми...това го пише във всяка научна статия на тема мастоцитоза на английски и се посочва че трябва да се приема Ранитидин или Gastrocorm...неща които в БГ няма в детски дози, а и не мога да намеря засега адекватен доктор, които да проследява цялостното състояние на пациента при масто...а сме били при 6-7 лекаря- уж много добри специалисти...Демерджиева и казвам евала че разпозна болестта веднага, но оттам нататък познанията и са меко казано недостатъчни...

# 29
  • Русе
  • Мнения: 623
А това е лошо, защото в опитите си да помогнеш, удряш на камък... И на нас преди време дерматоложката, която ни постави диагнозата, каза, че в практиката й сме може би 10-тият случай. И нищо друго... Не беше обяснителна, не ми предложи методи за справяне с кризите, не ме успокои. С времето успях да свикна с това.
Каква е вероятността  проблемът ви да се израсте? Или поне да се тушира малко...

Общи условия

Активация на акаунт