Тренировки в домашни условия и здравословно хранене - Тема 80

  • 60 486
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 883
Отчитам първа тренировка за седмицата  Embarassed 5.5км. тичане, взех ги за 35'' + пилатес с ластици от 21DE.
Дрийми и Агент интересно ми е какво мислите за съчетанието на тичане(кардио) с пилатес? Според вас могат ли да се комбинират и кое трябва да се прави първо?

# 706
  • Мнения: 1 161
За днес отчитам тренировка за крака и корем, упражненията комбинирани по три в съчетание с плио, 4 серии всяка тройка, 40 мин.

# 707
  • Бостън
  • Мнения: 13 716
Дрийми и Агент интересно ми е какво мислите за съчетанието на тичане(кардио) с пилатес? Според вас могат ли да се комбинират и кое трябва да се прави първо?

Според мен взаимно се допълват и могат да бъдат чудесна комбинация (чак ме хваща яд, че не мога да бягам!) В какъв ред да се правят ИМХО зависи най-вече от целите, които си поставяш и от времето, с което разполагаш. Ако имаш време и целта ти е отслабване аз бих ги правила заедно, първо пилатеса, после кардиото (бягането) - независимо по кое време на деня; ако нямаш толкова време накуп за 2-та вида заедно бих опитала кардиото сутрин (на гладно или след закуска - по този въпрос има безкрайни и отегчителни спорове, обаче аз съм на мнението, че ако не гоним олимпийски титли го правим, както на нас ни е по-приятно), а пилатеса - вечер. В крайна сметка полза и ефект ще имаш винаги; ако си в калориен дефицит ще сваляш; ако не си - няма да сваляш. Ако искаш детайлна проработка на някоя зона, различна от core (там е най-вече силата пилатесова) - ще трябва да и отделиш още внимание и евентуално някоя тежест да включиш.
Поразрових нета за 30 сек, за да не съм голословна в стил "аз ти казвам, че може"
Личен опит на бегачка с пилатес
Мнението на още една кака, която е и физ. терапевт (откакто прав …  за физиологията)
И още един линк
*****************
... Подходящо ли е за начинаещи,и достатъчно ли е като натоварване според вас?
Това е най-добрата "кратка" програма на Шон и натоварването ще е предостатъчно за който и да е начинаещ. Само ти си знаеш каква ти е формата, каква ти е издръжливостта, имаш ли проблеми с колене, етц. - ние освен да хвърлим боб ... - опитай модифициращата мацка, ако ти идва нанагорно прави почивки, пий вода, и успех! И не се презорвай в началото, че много хора прегарят с високи стартове и си навреждат сами. И СИ СЛЕДИ ПУЛСА!
Задължително прочети (точно по въпроса е):
http://www.yulisgym.com/puls-kardio-fitnes/
****************
Уф, аз правя това Тотал Боди 3 пъти тази седмица и 3 пъти следващата... БЛЯК!
Казах ли, че мисля да съплементвам т25 с 21 фикс следващите 6 седмици!?! Но май ще трябва сериозно разместване на календарите, за да не съвпадат акцентите.
Отчет:
Day 25/88 Week 4A - T25 Total Body Circuit + 55 min elliptical
Скрит текст:
Kъф шок! Zначи решавам аз, че не ща да отработвам кардиото днес и ще заменям с елиптикал, но за да не ми е скучно си пускам да преглеждам програми, които съм свалила, но никога не съм гледала/пробвала. За Ейми Диксън все хубавини бях чувала, но тази се оказа киборг в скачането Shocked а зад нея имаше една кака, която показваше сложните варианти, която може да скрие и Шон в малкия си джоб, ужас!!
За ето тази тренировка иде реч - 50 мин (има я в тракъра)!!
https://www.youtube.com/watch?v=8lnTnEc6RDU

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 21:11 от Agent Provocateur

# 708
  • Мнения: 1 348
Седми ден от " 30 дни РумФит". Този път беше точно по мой вкус - зареждаща, трудна, но не чак непосилна. А може би, защото сутринта имаше слънце, защото предишните ми бяха много трудни....
Вивиан, ще си давам почивки, когато виждам, че ми идва много Peace
Утре съм от по-късно на работа и мисля да се разходя до залата. Може би ще е един час на пътека с редуване на наклона.
Иска ми се да пробвам от всичко, което правите, но първо да направя поне една програма цялата, че никога досега не съм имала търпението да издържа  цяла програма, за да видя резултатите.

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Здравейте!
Отчет - Кардио рекавъри, 35 мин., единствената тренировка без подскоци и уж за възстановяване, но на мен ми е най-противна и неприятна, щот съм говедо.
Абсолютно точно Агента се е изказала за Инсенити Макс 30, даже бих добавила не само негова най-добра най-кратка програма, но и въобще, а и още, негова по принцип най-добра програма. /макар и аз най-много да си харесах въздействието върху тялото от Асайлъм/.  Peace
Аманда, наистина е добре да се прравят програмите цели, те за това са и измислени, иначе ... все нещо изостава.
 Хоум, да се оправяте
Агент, ако споделиш как ще разместиш двете програми, за да копна и пейстна наготово  Heart Eyes Heart Eyes Laughing Laughing. Само ще сменя Т25 с Инсенити и 21 дей фикс с екстрийм.  Hug Hug Просто тази идея ти е чудесна и от вчера й се кефя  bouquet,
Свети, чудесни мотивацийки  Hug
Вивеее
Аз изчезвам, храна няма да отчитам, че не е много на 6 и търпя критика. Надявам се от 7.03 да влезна в двуразов тренировъчен режим и в сериозен хранителен такъв.
Лея, ти как си, как ти е стомаха?
Дези, какво се случва с многото водни кила  Tired
Йо, ти докъде я докара?
 bouquet

# 710
  • Мнения: 452
Определено не ми е много натоварваща по темпото на мацката.В никакъв случай не съм се озорвала,като за начало,благодаря Агент за коментарите по програмата.Утре мисля отново да си направим малко компания с Шон.Иначе преди една от любимките ми беше Джаки Лорнър.

# 711
  • Мнения: 817
След няколко дни без тренировки се завръщам с Total body Chisel + 10 min ab Chisel.

# 712
  • Мнения: X
Аmanda, ти начинаеща в тренирането ли беше? Останала съм с такъв спомен и ако е така как ти се струва Румфита като натоварване и зор  Grinning ? На мен все ми изглежда твърде труден и го отбягвам.

# 713
  • Мнения: 1 348
Freya, аз се определям като начинаеща в сериозното трениране. Иначе свалих много благодарение на сайта на Румяна, правех някои от старите й тренировки / от сорта на "Кое е това момиче? " и от типа на тези, които правиш в момента/ по време на двете майчинства, но не всеки ден - вероятно е било по няколко пъти седмично. Бях качила по 30 килограма Embarassed по време на бременностите и то върху изначално едро тяло. Ходила съм преди години хаотично на фитнес и няколко години по три пъти седмично на каланетика. Та такъв опит имам с тренирането.
Трудно ми е с Румфита, изпотявам се буквално навсякъде - от носа до пръстите на краката, но пък усещането, че си преборил тренировката е супер. А и разтягането накрая е много добро. Според мен на теб ще ти е по-лесно.

# 714
  • Мнения: 4 406
Аз сутринта се мотах във фитнеса и уж мислих малко, ама си стана час. Половин кардио и половин силова. Има едно готино инструктурче (не онзи, дето ми останаха очите в него) и идва и ме поправя ако се заблея и не правя нещо малко като хората.
Аз никога не съм писала май менюто ми. За гордост днес ще го напиша:
З: - Кисело мляко с чия и ленено семе и една ябълка
О: - Печени пилешко бутче и 2 крила с домати, краставици и копф салата
В: Пече се толстолоб, ще измисля с какво.

Следобед не ядох, щото спах Mr. Green
Ама имам една бутилка шардоне Wink

# 715
  • Мнения: 10 031
Ето малко "преди" и "след", но не много актуални. Пуснах ги в другата тема, та да се покажа и тук. Повечето от вас вече ств ги виждали.

Люба, сутринта излезе 1.100кг, та съм с милостиво тегло 61.9.
Ще ги източвам цяла седмица. На гинеколог съм чак на 14.03. едвам ще устискам.


Аз, в преден план, 2011 г, 49кг.
Скрит текст:

54.5кг, Септември 2014
Скрит текст:
Скрит текст:

# 716
  • Мнения: 1 348
Deziderata , изглеждаш страхотно и през 2011, и през 2014 година.

# 717
  • Мнения: 1 435
Добро утро,

Люба, нямам подобрения, но ще изчакам да мине и утре /стават 10 дни откакто ходих на лекар/ и в понеделник отново ще ходя. Ако ще и гастроскопия да ми прави ще изтърпя. То тези болки не са нормални. А само на кисело мляко и салата не може да се кара.

Deziderata, видях те и в темата за НВ ВМ. Изглеждаш много добре и на трите снимки. Не мога да повярвам каква е разликата само на 5-6 кг. Определено на вторите снимки си личи, че тялото ти изглежда тренирано, докато на първата - не. Не знам как е било Simple Smile

Отчет за днес: тлюбимата Speed на Шон /тази седмица ми е единствена Tired /, клекове: 2х110 броя, планкове: 3х1:00 минута

Събота и неделя почивка. Може би ще бягам и двата дни, естествено ако ми остане време от задачи и ако е хубаво времето.

# 718
  • София
  • Мнения: 1 835
Би, прекрасен аватар, отново. Heart Eyes
Много хубаво, Мери, че си открила бегаческия сезон. Аз чакам още малко да се постопли и да почна да тичам. Решила съм да се включа в едно състезание - пък ще видим дали ще мога да се подготвя.

# 719
  • Мнения: 5 405
Dezi, супер си на втората/третата снимка Simple Smile на първата изглеждаш като детенце Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт