Не обичам мъжа си - кои от вас останаха и кои си тръгнаха

  • 33 506
  • 258
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12 473
  Едно ми е чудно - Защо мъжете са склонни да сътворят чудеса от храброст, за да вкарат една жена в леглото си, а в същото време не желаят да се мръднат на милимунда от собственото си его, за да се опитат да предразположат до вчера страстната си съпруга или поне да се опитат да разберат, какъв е проблемът и евентуално да съдействат за отстраняването му?
Чудесен въпрос.
Тц, не.. Съпругата е виновна, че не го е предразположила. Ясно.

# 61
  • Мнения: 5 508
Хайде пък сега ... Като почнете с подобни обобщения, човек ще реши, че само мъжете изневеряват Whistling
Така, както има такива мъже, така има и такива жени.
Така, както някои мъже правят много за да успеят все пак да спасят семействата си (за мен ходенето на семеен терапевт, примерно, е подобно желание), така има и жени, които го правят.

# 62
  • Мнения: 8 301
Отговорът на въпросът ти е в заглавието - Не го обичам. Какво толкова искаш да ти кажем. Знаем твоята версия, сигурно на мъжа ти е друга. Мен ако питаш, срещнала си някой и затова се чудиш. Иначе нямаше да търпиш до сега.

Последна редакция: пн, 01 фев 2016, 08:26 от pticasprujina

# 63
  • Мнения: 10 716
Ако беше срещнала някой, нямаше да се чуди. Аз не виждам нито една причина да стои с него. И мога да я уверя, че с времето той ще става все по-лош баща, а различията във възгледите им за възпитанието на детето - все по-големи.

# 64
  • Мнения: 25 832
Донякъде я разбирам, имам около себе си подобни двойки...заедно са, само по грешни причини...

# 65
  • Мнения: X
Скрит текст:
Знам че има подобни теми, но наистина бих искала да получа мнения от първо лице на жени, които са били в такава ситуация. С мъжа ми сме заедно от 18г., имаме дете на 5 г. Отношенията ни бавно, но сигурно охладняваха и сега сме в положение при което аз нямам никакво желание за секс с него, постоянно се караме за дребни неща, аз мърморя, той избухва. Ще попитате защо чак сега се сещам? Събрахме се доста рано (аз бях на 21) имахме хубави години.
Постепенно, още като бях на 27-28 г., нещата започнаха да се пропукват.
Скрит текст:
 Мъжът ми лесно избухва, не е достатъчно амбициозен, инертен е и склонен да обвинява околните за неуспехите си. Приема лично различното мнение. Това стига дотам, че ако той спори с трети човек, чието мнение е близко до моето и аз покажа това, той го схваща като предателство и опит да го унижа и да му направя напук. Аз от друга страна, отстоявам позициите си и не съм съгласна да премълчавам само за да няма конфликт. Често се караме, в момента скандали тръгват от съвсем незначителни неща. Мъжът ми е склонен да обобщава и да вижда лошо отношение във всяко конкретно пререкание. Аз от друга страна често правя забележки, недоволна съм, студена съм към него, не показвам привързаност. Знам, че това много го наранява и донякъде провокира неговите реакции. Не може да се владее и бих го определила като агресивен. Много рядко се е случвало да ме удари, но сравнително често ме е стискал за ръката, за рамото, буквално ми е „съскал” в лицето на 2-3 сантиметра от мен. Аз също отговарям агресивно в подобни случаи. За мен е много важно да не правим подобни сцени пред детето, но и това се е случвало. Имаме и доста разногласия за неговото възпитание. Много пъти съм си задавала въпроса дали да не си тръгна и... все оставах. Не мога да кажа защо не го направих -преди 10тина години имаше още чувства, после много исках дете и бях убедена, че ще е добър баща, проблемите ми се виждаха преодолими. Признавам, имала съм и страх от това, че ще остана сама (след 30 г.)Сега по-скоро съжалявам, че останахме заедно и създадохме дете. Ходили сме няколко месеца на семейна терапия без особен ефект. Мисля, че той все още има чувства към мен, независимо от натрупаното напрежение, но аз съм тотално изстинала към него. Има ли други в подобна ситуация и какво решение взехте? За тези, които са останали в подобен брак - успяхте ли да подобрите нещата и да се чувствате добре? За развелите се - как се отрази това на децата, а и на вас самите, особено ако не сте намерили подходящ човек след раздялата? Да спомена, че живеем в мое наследствено жилище, аз съм със сравнително добри доходи, т.е. финансово независима съм и това няма да е първостепенен проблем при развод.

След 5-6 години заедно да усетиш, че нещата отиват на майната си, но тъпо и упорито да седиш, че и дете да създадеш, е върхът на глупостта.
"Това, което сам си направиш, никой не може да ти го направи!" .
Сега, тя и да седи, и да си тръгне, детето все ще е потърпевшо.

# 66
  • Мнения: 2 222
Детето ще е по-потърпевшо, ако гледа как майка му и баща му си съскат редовно, отколкото ако си расте със спокойни родители. По принцип съм на мнение, че всяко семейство, което може да се запази, трябва да се запази, но когато се стигне до ежедневни разправии - това просто не е никакво семейство и няма и какво да му пазиш.

# 67
  • София
  • Мнения: 24 839
Ако можех да имам друга жена тогава в живота си тогава , със сигурност нямаше да има чак такива викове . Щях да махна на с ръка , щях да се усмихна и да чакам срещата с другата , от която да получа  секс и нежност .
.....................
Не очакваме отворени обятия , а отворени крака  Laughing Между двете неща няма нищо общо . И повярвай ми всички мъже сме така , а не аз да съм единственото извратено изключение .

А бе млади момичета в старите приказки има много истина . А една от старите поговорки гласи - Здрав кръст , здраво семйство ! Слушайте старите хора ! Grinning
Ето къде е основното разминаване в мисленето.
Трябват ти пари, за да имаш любовница.
Но, вкъщи и през ум не ти минава да се държиш с жена си като с любовница.
А, когато си я свалял, когато си ѝ предлагал брак, си се държал така, нали?
Създал си един образ, който си знаел, че ще ѝ хареса, докато я уловиш и после си я класифицирал към даденостите.
Днес си ядосан от работата- подвикваш на нея, утре нещо не ти е на кеф- тя да си гледа работата, да не те занимава и така, ден след ден............докато в един момент почваш да се замисляш- абе, " тая" да няма любовник?
Каква пантера беше в леглото, сега все уморена и глава я боли!
И работата отича....... Mr. Green
ПП. Това, за здравия кръст е вярно, ама то и магарето има здрав.........кръст, ама с него никоя не иска да прави семейство.

# 68
  • Мнения: 2 563
Аз на мястото на мъжа й въобще нямаше да търпя с години подобно поведение. Чак му се чудя на нервите ... Whistling
Заврян зетко... къде да иде - наляга си парцалите.
За насилие и психически тормоз не можем да кажем, без да сме видели как точно протича... първо, авторката си признава, че и тя се държи по същия начин, тоест вика, съска, стиска за ръце; и второ, зависи предизвикано ли е - и мен ако жена ми ми каже например "абе глупак, ти си мислиш, че много разбираш, ама нищо не знаеш и нищо не умееш, затова замълчи и ме слушай мене!" и аз може да я стисна за ръката и да ѝ кажа нещо на 2-3 см от лицето.

# 69
  • Мнения: 100
Отговор на мирамар -  пост #58  и някои от последващите.
Защото за съпругата си човека вече се е постарал ! Всичко с времето си. И старанията, и компромисите. Нищо не е вечно на тоя свят, аман с тая вечна голяма любов. Големи страдания, сълзи и т.н., от времето на първобитния човек та до бг-мамма.
Тъй като тук, нормално за женски форум, преимуществено се налага едната страна - тази на мнозинството в случая - смятам за полезно да изложа и някои доводи на другата. Полезно за ненамиращите отговор на проблемите си мами. Едно от най-вредните женски убеждения (и моля за въздържане в обвиненията за генерализации) е, че жената "дава" секс, а мъжа "получава". Докато царува това убеждение, и най простите женици ще стигат до заключението че секса е лост за управление на мъжа. Пускаш му, става добричък, миличък, можеш да го "вържеш" във "връзка" и да го въртиш на малкото си сладичко кутре. А като го вържеш - още по-силен лост - пускаш му и получаваш каквото пожелаеш. Ако нещо се опъва, не е достатъчно амбициозен да се издигне до висока заплата, не мие чинии, не гледа бебето минимам 1/2 от времето и т.н и т.н., спираш му секса докато му дойде акъла. Напоследък са се навъдили обаче едни егоисти, темерути или още по-лошо - курв@ри ! Превръщат се в работохолици, само и само да не се прибират у дома при "милото", или ги избива на агресия ( май на повечето тук не ясна нито мъжката, нито женската физиология, това тестостерона допинг някакъв ще да е, нашите мъжлета не взимат от него) или пък си намират нещо на вън. А, тук се сетих, кои са тия уруспии, дето пускат на провинилото се наше мъжле и ни развалят възпитателната система !!??
Мъжът, мили момичета (искрен съм, харесвам ви всички) е напълно наясно с отговорностите които поема, когато влиза в брак. Той обаче е разчитал също на някакъв баланс. И очаква редовен секс, освен генетично заложеното желание за сигурно бащинство. В много случаи, този форум е типичен пример, жената се опитва да променя началните условия или договорки. Да иска все повече и повече, подкрепена от съвременната обществена нагласа. Казвам съвременна, става дума за след ВСВ, за Европа - след първата. За съжаление природните закони трудно могат да бъдат пренебрегнати, ако това стане, то не е за дълго и последствията обикновено са меко казано травмиращи.
И друго искам да кажа за философията "даваш-получаваш" . В повечето видове обществени взаимоотношения силата е от страната на безвъзмездно даващия, щедрия. Той управлява, получаващия се чувства морално задължен. Бой се от данайците, когато идват с дарове. Докато мъжете достигат до този извод по трудния начин, за жените е инстинкт. Не прекалявайте с инстинктите Simple Smile За мен лично секс с жена, която симулира удовоствие от него, има даже такива които все успяват да подметнат "искам на теб да ти е хубаво", е единствено и само еднократен. Тя щом първия път не си признава че получава, втория направо ще те обвини в изнасилване.
Хайде стига толкова, друг път повече Simple Smile

# 70
  • Мнения: 32 228
Хенри, ако една жена изпитва удоволствие от секса, знача и тя получава. И двамата дават и получават.

# 71
  • Мнения: 25 832
Хенри изказваш се като последна инстанция, и може и да си прав, до някъде...за мъжката част. Но забрави, че знаеш какво иска или изпитва една жена. Първо забременей, износи дете, нека ти разпорят г*за, после да го зашият...и пак заповядай на разговор в темата.

Малко извън темата,но ще го напиша: ако жените с които спиш симулират удоволствие, може би проблема е в твоя телевизор...

# 72
  • Мнения: 377
Жената винаги се опитва да промени мъжа. След 10 години казва: "Ти не си човека, за когото се омъжих, промени се, не мога повече така и искам да се разделим."
Браво!
Съгласен съм с Хенри 4!

# 73
  • Мнения: X
И аз съм съгласна с  henri__4  .......     Grinning
Страхотно удоволствие е да получаваш секс, който мъжът ти дава.    Laughing
Ама аз съм си егоистка .....     Mr. Green

# 74
  • Мнения: 73
Елементарно е щом като не го обичаш вземи си детето събери си багажа и си тръгни.Ако жилището е твое кажи му да го напусне.

Общи условия

Активация на акаунт