Не обичам мъжа си - кои от вас останаха и кои си тръгнаха

  • 33 596
  • 258
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 513
Светец съжалявам за загубата ти.
И да преживяхме го това в семейството.Детето се отглежда от баба му (свекърва ми) .Бащата също се гржи за детето,нищо че са разевдени преди да почине майката.Ние също помагаме с каквото каже,че има нужда детето.
Личната драма на никой не е мерило ,че и при останалите ще е така.
И ако започна да мисля така негативно за всичко аз ще съм умряла преди да съм живяла.

# 136
  • Мнения: 5 508
светецът, съжалявам за загубата ти, но тук не говорим за теб, а за авторката и семейството й. Каква, според теб, е вероятността при нея да се случат същите неща та ги споменаваш?

И стига с тези глупости, че детето щяло да остане без баща. Само крайно комплексиран мъж може да напише подобно нещо. Детето ще остане без баща ако втория реши да не поддържа контакт с него, а не ако се раздели с жена си.
В днешно време са рядкост семействата, в които няма раздяла и първо дете зад гърба на поне един от партньорите.
Примера с колелото също беше неуместен. Майката може да не живее с бащата, но това не означава, че ще живее цял живот сама или че няма елементарни познания, с които да поправи колелото на детето.

За примера ти как жена, която не изпитва дори минимално привличане към мъжа си, трябва да го опипва и да си проси секс, сякаш е някоя магистрална фея, просто оставам безмълвна ... По-гнусно нещо не бях чела в тази тема Sick

# 137
  • Мнения: 141
Авторке, опитвалала ли си се съвсем целенасочено да промениш нагласата и поведението си за някакъв период от време с цел да оправиш нещата? Ходили сте на семейна терапия без резултат? Резултатът няма как да дойде от терапията, тя може да бъде само катализатор. Споменаваш факта със семейната терапия като нещо, което си очаквала да ви помогне отвън и малко като измиване на ръцете: "ето, опитах, ама не се получи". То не се получава, ти трябва да го направиш, ако имаш желание. Съветът ми е следният: ако нямаш желание да опиташ да оправиш нещата - тръгни си. Ако категорично не можеш да преглътнеш факта, че те е ударил - също. Ако обаче имаш желание да направиш последен опит - опитай, но истински.
"Мъжът ми лесно избухва, не е достатъчно амбициозен, инертен е и склонен да обвинява околните за неуспехите си. Приема лично различното мнение." - това е той и такъв е бил и в хубавите ви години, кое те кара в момента тези факти да ти вадят очите, а преди си ги приемала? След като сте добре финансово, значи че и да не е амбициозен, все пак има своите постижения. Не може всички да са амбициозни и активни. Вече си на възраст, в която прекрасно разбираш, че безкрайното висене по офиси има своята цена откъм здраве и щастие. Просто се опитай да приемеш човека, какъвто е. Той не е длъжен да отговаря на някакви твои представи. Ако не спъва твоето лично развитие, не виждам голям проблем.
"Това стига дотам, че ако той спори с трети човек, чието мнение е близко до моето и аз покажа това, той го схваща като предателство и опит да го унижа и да му направя напук. Аз от друга страна, отстоявам позициите си и не съм съгласна да премълчавам само за да няма конфликт." Каква работа имаш да се намесваш в спор между двама възрастни? Всичко, което човек преживява и в което вярва, е въпрос на субективни възприятия и нагласи. Защо мислиш, че ти си по-правата? Друго е, ако мъжът ти поиска мнението ти, но да дочуеш, че спори с някого и да се втурнеш да се намесваш не на негова страна ми се вижда грубо.
Мога да продължа с анализите ... "знам, че това много го наранява, но продължавам", но ще те отегча. Приеми за момент мъжа си за непроменяем и се замисли за всичко, което можеш ти да подобриш и промениш. Изхождай от нещата, които са ви събрали, изхождай от своята физиологична потребност от секс. Прочети си книжките, които по-напред те посъветвах. Жертвай 1-2 месеца в името на един последен опит. Сигурна съм, че след това, ако решиш да си тръгнеш, вече няма да имаш никакви съмнения. Пък кой знае - може и да се пренастроиш самата ти, а това неминуемо ще се отрази на отношенията ви.

Последна редакция: ср, 03 фев 2016, 13:32 от elanna

# 138
  • Мнения: 2 222
Аз пък не виждам как жената да си трае и да не си изказва мнението,. защото можело да не се хареса на мъжа й. Най-противната ми представа за живот с някого е да стъпваш като по яйчени черупки и все да си внимателен и предпазлив да не би другия да се ядоса. Вижда ми се хем безсмислено, хем невъзможно.

# 139
  • Мнения: 2 598
Една жена не е длъжна да прави секс с човек, който не харесва.

Точно така, но със съпруга си е длъжна, тъй че ако вече не иска да прави секс с него, е редно да се разведе. Бракът задължава мъжа да не прави секс с други жени, та и ако с жена си не може да прави какво тогава - да иде да се кастрира че да не се мъчи?

Тука не говорим за временни периоди или лекарски забрани покрай болест или бременност, а ако перманентно вече няма да прави секс с него, не е редно според мен да има такъв брак.

Последна редакция: ср, 03 фев 2016, 16:31 от chris78

# 140
  • Мнения: X
Анджък.
Имам чувството, че четем различни теми. Авторката е жена на години, следва да разсъждава по-зряло. Извинявайте, ама някой образован и материално осигурен да ми обяснява, че НИЩО не го държи в брака му и ПИТА ДАЛИ да си ходи - нещо някъде не е наред. Дали в интелекта, дали има умишлени пропуски в разказаната версия, но нещо в така представената история не е както трябва. Оттам да тръгнем, па тогава да даваме съвети.
Никой не е длъжен да стои в брак, който не му изнася. ВКЛЮЧИТЕЛНО МЪЖЪТ, а той е останал, че и дете е направил, въпреки проблемите, студеното отношение и откровеното употребяване за донорски материал. Аз не бих стояла, аки някой очаква от мен да бъда просто инкубатор - каква е разликата тук? Или на мъжа не му се полага, трябва да е свел ниско главица пред великата жена.
Доста добре прочетох темата. Авторката баш си иска пеперудките, за да й балансират емоционалната дупка в брака. Но подозирам, че не е сигурна в намирането на заместник, затова седи. На 37, колкото и да се поддържаш, не си като на 20, а и малко дете има в ситуацията. На нейните години хората имат тийнейджъри, нейното е още предучилищна. Някой помисли ли за тива, докато внимателно й чете постовете?

# 141
  • София
  • Мнения: 24 839

   Ако знаеш колко просто и елементарно  сме устроени ние мъжете . И колко сме леси за управление , просто трябва да знеш че джойстика за управление се намира ей там на една педя под пъпа .
Ти утрепа всичко детско в съфорумките! hahaha
Знаеш ли колко разпалено обясняваха, че един мъж не бивало да се управлява с джойстика, щото бил равноправно човешко същество?
Че можел да бъде верен и безсексен години дори, щом се налагало?
Интересно, дали ще забележат признанието ти и как ще реагират!? newsm78

# 142
  • Мнения: X
Много детско дреме у съфорумките Simple Smile Нищо де, от сърце им пожелаваме да не разбират истината.

# 143
  • София
  • Мнения: 24 839
Сега разбрах, защо си Светеца...ужас.Ми ти ще изпаднеш в амок, като разбереш,че детето ти може и без теб.Факт.Май ти не можеш без него,че няма за какво да се биеш в гърдите колко си добър.
Бас държа,че аз оправям колелото на моето дете по-добре от теб.С 6 скорости е.Заради такива комшии дето, като направят услуга на някое дете в квартала започват да се изживяват като Супермен.И обясняват, колко са лоши родителите.Айде нема нужда.
Не се засягай, но нищо не разбра!
И моята майка можеше да ми смъкне колелото от етажа, можеше и да го оправи, но аз ИМАХ НУЖДА баща ми да направи това. Защото в моите очи, тати е силният физически и майсторът в къщата.
Да, майка ми го заместваше, после и аз набързо се научих да влача и други неща да правя, но празнотата си остана.
Още по- сложно е за момчетата.
Идея нямаш какво е, да не можеш да кажеш, " пък аз ще кажа на тате и ще видиш тогава"!

# 144
  • Мнения: 32 260
Една жена не е длъжна да прави секс с човек, който не харесва.

Точно така, но със съпруга си е длъжна, тъй че ако вече не иска да прави секс с него, е редно да се разведе. Бракът задължава мъжа да не прави секс с други жени, та и ако с жена си не може да прави какво тогава - да иде да се кастрира че да не се мъчи?

Тука не говорим за временни периоди или лекарски забрани покрай болест или бременност, а ако перманентно вече няма да прави секс с него, не е редно според мен да има такъв брак.



Въобще не е длъжна. Къде го пише това? В закона ли?  Mr. Green  Щом не иска, един подпис няма сила тук.
А дали ще се разведе си е нейна работа. Ако иска и мъжът и може да я напусне.
Впрочем доста женени мъже изневеряват, въпреки че брака задължава уж да не го прави.  Rolling Eyes

Drahokam, не те разбирам. Никакви пеперуди не очаква авторката. Къде го прочете това?  newsm78
Просто е изстинала към него. Нормално е, случва се.
Е, всъщност и се искат пеперуди, но от друг. С този вече не се получават нещата.
А те постовете и са точно два. Малко неща могат да се разберат.

# 145
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Една жена не е длъжна да прави секс с човек, който не харесва.

Точно така, но със съпруга си е длъжна ...

Ц ц ц. Ти още малко ще почнеш като оня арабски хахо с наръчника как да бием жената правилно, ако отказва секс.
При секса няма "длъжна/длъжен си". Всичко е по желание.

# 146
  • Мнения: 36 091
Една жена не е длъжна да прави секс с човек, който не харесва.

Точно така, но със съпруга си е длъжна, тъй че ако вече не иска да прави секс с него, е редно да се разведе. Бракът задължава мъжа да не прави секс с други жени, та и ако с жена си не може да прави какво тогава - да иде да се кастрира че да не се мъчи?


не съм виждала никога мъж, който се чувства задължен да не прави секс с други жени, когато му се прави - може да реши да не прави като личен избор, но не и като задължение
вярно е, че мъжете не са безмозъчни жиовтни, но и светци не са

а това, че съпругата е длъжна да прави секс с мъжа си заради единия подпис, е абсолютна глупост, която не знам как изобщо е възможно да хрумне на някого
а мъжът й длъжен ли е да прави секс с нея, ако не иска? става му, не става му, защото не иска нея - длъжен е, да си намери начин, така ли?  Laughing

# 147
  • Мнения: 32 260
Скрит текст:
Една жена не е длъжна да прави секс с човек, който не харесва.

Точно така, но със съпруга си е длъжна, тъй че ако вече не иска да прави секс с него, е редно да се разведе. Бракът задължава мъжа да не прави секс с други жени, та и ако с жена си не може да прави какво тогава - да иде да се кастрира че да не се мъчи?


не съм виждала никога мъж, който се чувства задължен да не прави секс с други жени, когато му се прави - може да реши да не прави като личен избор, но не и като задължение
вярно е, че мъжете не са безмозъчни жиовтни, но и светци не са

а това, че съпругата е длъжна да прави секс с мъжа си заради единия подпис, е абсолютна глупост, която не знам как изобщо е възможно да хрумне на някого
а мъжът й длъжен ли е да прави секс с нея, ако не иска? става му, не става му, защото не иска нея - длъжен е, да си намери начин, така ли?  Laughing

Може би мъжете си мислят, че подписа някак си трябва да възбужда жените  newsm78
То във форума има не една тема, където ролите са разменени, но не съм видяла въпросните господа там да казват, че мъжът е длъжен да прави секс, защото имат брак. Даже го защитават. Пак жената е виновна и в двата случая.

# 148
  • Мнения: 2 598
За жени, които са се омъжили за импотентни мъже съм чувал - даже имаше една по вестниците преди време, някаква известна 20-годишна дето се омъжи за 85-годишен дядо.
Внуците му я съдиха да развалят брака, но май не мина и като умря взе там милионите.
Така че обратното явно може - но мъж да се ожени за жена, която няма да прави секс с него, досега не съм чувал. Ако в началото прави, пък после вече не ще - редно е бракът да се разтрогне. Освен ако и двамата не ги устройва така де. Иначе става - куче кокал не яде, но и на друг не дава. Хем тя не спи с него, хем той няма законно и морално право да спи с други.

То във форума има не една тема, където ролите са разменени, но не съм видяла въпросните господа там да казват, че мъжът е длъжен да прави секс, защото имат брак. Даже го защитават. Пак жената е виновна и в двата случая.
Аз не съм го защитавал. Даже към жената мисля писах да го оставя и да си търси друг, но само ако мисли че ще намери някой, който иска да прави секс с нея - защото самата тя беше писала, че сутрин като се погледне в огледалото вижда намусена непривлекателна лелка.

# 149
  • Мнения: 1 127
Една жена не е длъжна да прави секс с човек, който не харесва.

Точно така, но със съпруга си е длъжна ...

Ц ц ц. Ти още малко ще почнеш като оня арабски хахо с наръчника как да бием жената правилно, ако отказва секс.
При секса няма "длъжна/длъжен си". Всичко е по желание.

 Peace

Умният мъж усеща , че с със съскане и опити за чатал на врата нищо няма да получи. Има много по-приятни и нетрудни начини, как жената само да го пожелае. Не се иска много. Но затова са нужни гънки. Всъщност и от жената зависи, може и с вечно вдигнати кр*ка да е. Колко му е да си скрепи семейството, при положение че само това може.

Последна редакция: ср, 03 фев 2016, 18:43 от Sєla

Общи условия

Активация на акаунт