Не обичам мъжа си - кои от вас останаха и кои си тръгнаха

  • 33 549
  • 258
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 24 839
Авторке, ако наистина детето ти беше най-важното нещо нямаше да го поставяш умишлено в подобни грозни ситуации.
И преди да ме питаш "Ама защо умишлено?" ще ти кажа - ти сама писа, още в първия пост, че мъжа ти избухва заради твоето ужасно поведение към него. Ти го провокираш умишлено, а после ревеш "Ама той ми съска и се караме пред детето!".
Правиш всевъзможни неща, с които съзнателно го ядосваш и после се чудиш защо ти повишава тон. На моменти, докато четях първия ти пост, дори имах чувството, че ти е кеф да се караш и спориш с него, защото (както сама писа) си държиш на своето и не отстъпваш, точно както и той не прави (но пък него го обвиняваш точно за това).

Интересно, къде ги видя всичките тези неща? #Crazy
Какво ужасно има в това, мнението ти по даден въпрос да е различно от мъжовото и да съвпадне с това, на някого другиго от компанията?
Какво ужасно има в това, да държиш на мнението си, щом си убедена, че си права?
Ти, щом мъжът ти е на различна позиция, млъкваш и свиваш опашка, само мир да има ли? newsm78
Ако е така, кажи директно, че това е твоята " правда" за отношенията в едно семейство, но не мисли, че ще намериш много привърженички с робска психика!

# 196
  • Мнения: X
Скрит текст:
Аз пък съм далеч от мисълта, че авторката умишлено се държи зле. Това е поведение на едни неудовлетворени хора, които си го изкарват един на друг. Може би й липсва външната гледна точка, за да осъзнае какво всъщност прави. Липсва й и осъзнаването, че нейното поведение си е в нейни ръце. И също така изобщо не е поведение на човек, който се опитва да спаси връзката си. Според мен всяка 18-годишна връзка с дете заслужава един последен, но истински шанс и то не толкова с идеята, че всичко ще се оправи с вълшебна пръчица, колкото приключването й да не тежи на нечия съвест цял живот.
Авторке, приличате ми на две незрели деца, които се борят за надмощие ... дебнат се един друг за издънка, за да си подхвърлят ядлива забележка, да покажат превъзходство, да надделеят над другия. Това печелене на точки е още-по сладко пред публика. Такова поведение се наблюдава при доста двойки незнаещи защо са заедно. Ти не си решавала да останеш, ти просто не си взимала решението да си тръгнеш, което е различно. А невземането на решение за раздяла си го изкарвате през носа. Решавайки да останеш, трябва да промениш нещо, защото да се държиш по един и същи начин, а да очакваш различен резултат е доста безсмислено. Не става въпрос да си мълчиш, за да не ядосаш някого и "да ходиш по яйчени черупки", както някой по-горе се беше изразил. Ако се замислиш във всяка конфликтна ситуация с мъжа ти как би реагирала, ако на негово място стоеше някой, когото обичаш (например детето ти), ще видиш колко огромна е разликата с това, което правиш в момента. Тази война, която водите, трови връзката, която и без друго е на командно дишане. Но трови и лично теб и детето ти. Давайки си сметка, че едно по-добро и спокойно ежедневие е по-важно от надделяването над другия, просто сама ще се пренастроиш и ще ти идва отвътре да бъдеш по-толерантна. А тази толерантност към бащата на детето ти, ще ти трябва дори да решиш да се разделите.
Абсолютно съгласна съм с това.

 Зизy , то не е задължително умишлено да го дразни и провокира.
Просто, когато не обичаш някого, непоносим ти е, всичко в него те дразни и реагираш първосигнално.Той тръгва да мие чинии, ти сумтиш, че ти се пречка в кухнята.Той лежи на дивана и не се сеща за мръсните чинии, ти сумтиш, че е мързелив.
Той спи в неделя до обяд, ти недоволстваш, че ти пречи да оправиш стаята.Той става в неделя в ранни зори, ти недоволстваш, че шуми и ти пречи....И т.н., и т.н., за всяко едно нещо.
Когато някой ти е станал непоносим и омразен, каквото и да прави, все ще ти  е трън в очите.

# 197
  • Мнения: X
Да бе, разбираме. Но и всеки знае къде е куфарът, дрехите и вратата.
Колкото до робската психика, каква психика има човек, който не обича партньора си, но... вместо да си тръгне, тръгва да прави дете. Да кажеш, че е на 20, поне има някакво оправдание, а то... После заваляват обвиненията.

# 198
  • София
  • Мнения: 24 839

 И не знам с какво ще ти помогне този форум . Колкото и всички тук да ти обясняват , че си права и че ти си светата вода ненапита ,а той ужасното животно , това по никакъв начин няма да промени мнението на твоите роднини , близки и приятели , че развода е по твоя вина . На тях няма как да им ги пробутваш тия мантри . Те ви познават и двамата , и много добре знаят че всъщност ти си злобната урупсия , а той доброто момче което съвестно си гледа семейството , въпреки че нищо не получава от жена си .


Пишеш наизуст, но ще ти предложа да се замислиш- няма начин да нямаш поне един познат, който винаги е прав, не търпи чуждо мнение, щом е различно от неговото, тънкообиден иде и е сприхав.
Това си е характер- не че този човек няма положителни качества, има ги, с тях спечелва отсрещния и всичко е наред, докато си съгласен с него.
Авторката описва ситуация, на която съм била свидетел години наред.
Жената в семейството не посмя да се разведе, за да имат децата ѝ баща, а мъжът все повече беснееше, защото тя се отдалечаваше емоционално.
Не че той се е приближил с нещо, де, защото вие тук разпънахте авторката на кръст, но не се сетихте да питате- абе, той сеща ли се да бъде мил, ама не вечерта, за да я вкара в леглото, а ей- така, без " задни мисли"?
 

# 199
  • Мнения: 5 508
Интересно, къде ги видя всичките тези неща? #Crazy
Какво ужасно има в това, мнението ти по даден въпрос да е различно от мъжовото и да съвпадне с това, на някого другиго от компанията?
Какво ужасно има в това, да държиш на мнението си, щом си убедена, че си права?
Ти, щом мъжът ти е на различна позиция, млъкваш и свиваш опашка, само мир да има ли? newsm78
Ако е така, кажи директно, че това е твоята " правда" за отношенията в едно семейство, но не мисли, че ще намериш много привърженички с робска психика!

Тези всички неща са описани в пост първи в темата.
Аз не твърдя, че човек не трябва да изразява мнението си - чети с разбиране, моля.
Просто казвам, че не може тя хем да държи на собствената си позиция и да я защитава до последно, хем ако мъжа й прави същото да го отбелязва като проблем.
И не, не това е моята "правда". Аз и половинката ми често сме на различни мнения, но когато спорим за нещо никой от двама ни не се чувства предаден от другия. За да се чувстваме така трябва отсрещния да е подходил изключително грубо и остро, а това вече си е вид агресия (според моите виждания и разбирания).

Love!, ясно ми е, че може и да не го дразни умишлено. Но ако тя наистина изпитва чак такава нетърпимост към мъжа си и то още от времето преди да имат дете, все си мисля, че вече щеше да е дошъл момента и да го напусне. Да, но тя не го прави, което ме навежда на мисълта, че не иска тя да излезе лошата в цялата ситуация и за това съзнателно се държи така с него, за да му писне най-накрая и да я зареже. А после всички да й обясняват, колко добра съпруга е била, как е изтърпяла много в името на детето и общото благо, а видиш ли той, неблагодарника, накрая дори я зарязал ... Whistling

# 200
  • Мнения: 3 228
Като прочета някъде, че в 21 век е важно мнението на " твоите роднини , близки и приятели" и едва ли не трябва да живеем така, че да се съобразяваме с мнението им, направо ми прилошава Sick. Човек трябва да прави нещата както ги чувства и както според самият него е правилно.
иначе за конкретният случай нещата са сложни и според мен двустранни. Но ако и двамата нямат истинско желание да спасят тази връзка, нищо няма да стане

# 201
  • София
  • Мнения: 24 839
Тези всички неща са описани в пост първи в темата.
Аз не твърдя, че човек не трябва да изразява мнението си - чети с разбиране, моля.
Просто казвам, че не може тя хем да държи на собствената си позиция и да я защитава до последно, хем ако мъжа й прави същото да го отбелязва като проблем.
И не, не това е моята "правда". Аз и половинката ми често сме на различни мнения, но когато спорим за нещо никой от двама ни не се чувства предаден от другия. За да се чувстваме така трябва отсрещния да е подходил изключително грубо и остро, а това вече си е вид агресия (според моите виждания и разбирания).
Чета, върнах се пак на първия пост, където тя отбелязва като проблем не толкова различното мнение, което отстоява мъжът ѝ, а НАЧИНА по който го прави.
Това е в основата.
Имам куп приятели и близки, с които често спорим на различни теми и сме на противоположни позиции.
Понякога се караме като че ли ще стигнем до бой, но никой от нас нито употребява обидни квалификации, нито съска заканително, камо ли да стиска ръце..........
А мъжът на авторката го прави.
Не знам, явно не сте имали " щастието" да попаднете на такъв тип човек, за да разберете за какво иде реч.

# 202
  • Мнения: 141
Какво ужасно има в това, мнението ти по даден въпрос да е различно от мъжовото и да съвпадне с това, на някого другиго от компанията?
Какво ужасно има в това, да държиш на мнението си, щом си убедена, че си права?
Ти, щом мъжът ти е на различна позиция, млъкваш и свиваш опашка, само мир да има ли?
А какво ти носи това, с какво те прави щастлива? Когато в ежедневието си нямаш любов и подкрепа, нагрубяваш бащата на детето си и от своя страна търпиш обиди, най-малкото нещо, което ще те направи щастлива е на всяка цена да излезеш права в някакъв безсмислен спор, който дори не се води с теб.
Конфронтацията с партньора пред публика е доста грозно нещо. Едва ли в приятелска компания на по няколко питиета се обсъждат важни въпроси за възпитанието на детето да речем, че толкова да държиш да се конфронтираш. Най-вероятно става въпрос за дреболии или за някакви лични възприятия и интерпретации, които нямат "верен" отговор и няма прав и крив. Важните разговори и гледни точки се обсъждат насаме. Освен това не става въпрос за стабилно семейство, което дори когато се кара го прави с любов и което по принцип се подкрепя, а в единични случай не е на едно мнение. Разгледано на фона на останалите отношения в двойката, това не е просто отстояване на мнение в приятелски разговор, а е поредната битка от войната, която се води вкъщи.
Авторке, права си, че е дребнаво, но вие водите точно спорове на дребно, за незначителни неща, от онези дразнещите. Има една приказка: "Ако го тъниш, ще се скъса"

# 203
  • Мнения: 12 473
Да, някой отговаря ли от личен опит или има само филмова или чута представа какво е да Ди под подтоянно психическо и вербално насилие?
Нека споделя моят опит от предишна дългогодишна връзка - през деня чудесен, разбиращ, помагащ, боготворящ ме и тн. Често обаче - пиян. И тогава - тежък вербален и словесен тормоз. А на сутринта - без спомен.
И за пред хората - чудесен и успешен.
Опитах всичко - нали го обичах. Но на човек, който не осъзнава действията, няма как да помогнеш. И ти остава изборът - да търпиш и да се надяваш или да си тръгнеш. Но не е лесно. Всички първо пробваме с опитването за разбирането на проблемите, с безкрайното търпение "в името на" и тн.
Докато един ден се събуждаш с ужасяващ страх - кога ще е следващият път, какво ще стане и че пак тогава ще иска секс.
А след време чак си признаваш, че ти е трудно да го обичаш - защото не може да има любов, където има страх.
И тн. и тн.

# 204
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Какво ужасно има в това, мнението ти по даден въпрос да е различно от мъжовото и да съвпадне с това, на някого другиго от компанията?
Какво ужасно има в това, да държиш на мнението си, щом си убедена, че си права?
Ти, щом мъжът ти е на различна позиция, млъкваш и свиваш опашка, само мир да има ли?
А какво ти носи това, с какво те прави щастлива?
А с какво ще я направи щастлива постоянното подтискане и премълчаване, сакън да не се ядоса благоверният? Не е нормално човек да приема всяко различно от неговото мнение за обида и нападка и да се нахвърля върху изказалия го. То излиза, че тя няма никакво право да каже какво мисли по даден въпрос. А от премълчаването и подминаването на такива неща, само и само мир да има, в повечето случаи резултатът е, че нервозният още повече се качва на главата на потърпевшия.

# 205
  • Мнения: 141
А с какво ще я направи щастлива постоянното подтискане и премълчаване, сакън да не се ядоса благоверният?
Първо се отсяват важните от маловажните неща и ето ти, че споровете намалели наполовина. После, ако нещо е важно и изобщо я касае, могат да си проведат спора насаме.
Не е нормално човек да приема всяко различно от неговото мнение за обида и нападка и да се нахвърля върху изказалия го.
Не е нормално, но не е в нейна власт да промени характерът на този човек, който меду другото сама си е избрала. Затова се съсредоточаваме само в нещата, които тя може да промени и това е нейното отношение. Човек, който усеща по принцип подкрепа от партньора си, е много по-малко склонен да драматизира и да приема лично нещата.

То излиза, че тя няма никакво право да каже какво мисли по даден въпрос. А от премълчаването и подминаването на такива неща, само и само мир да има, в повечето случаи резултатът е, че нервозният още повече се качва на главата на потърпевшия.
То не излиза, а ти си го интерпретираш така. Подминаването на кои "такива" неща? Ако мъжът ти спори с приятеля си коя марка коли е по-добра, много ли ще те подтисне, ако не споделиш своето мнение? Важните спорове в двойката се обсъждат и решават и се изказват мнения насаме. Вероятно това е и едно от нещата, които ги е посъветвал семейния терапевт.

# 206
  • Мнения: 2 222
Когато двама души, които се изнервят взаимно, живеят заедно, животът им е малък ад. Ако всички семейни проблеми се решаваха с толерантност и разбиране, то нямаше да има и разводи. Просто има една точка, след която нещата са нетърпими, а хората седят заедно само ако и двамата са мазохисти.

# 207
  • Мнения: 32 245
Скрит текст:
Lanfear, ти наистина ли не усещаш как тънко се ппитва да изкара мъжа си скандалджия и насилник, а пък тя просто си била лек инат и мърморана... ама съвсем леко, нали, не е агресивна и зла като онова куче, мъжа си Simple Smile
Това е типично изказване на средноинтелигентен човек, който усеща, че прави грешка, но посмъртно няма да го признае, а именно - намеква, че вярно не е цвете за мирисане, ама този отсреща е направо ужас... демек този отсреща е чудовище, аз съм жертвата. И хората, като имат само едната гледна точка - на предполагаемата жертва, се настройват срещу нищо неподозиращия "насилник".
То е... елементарно. Сблъсквала съм ае достатъчно често с такива индивиди, а и аз самата прилагам този метод, за да печеля съчувствие. Това си е чиста манипулация на публиката.

Добре де, а защо се опитваш да изкараш мъжът и ангелче предвид поведението му. Или съскането, удрянето са много готини неща.
Познавам хора, които обичат да се налагат и вдигат скандали дори. И това дразни и чашата прелива в един момент.
А нейната вина е, че е била сляпа за неговите кусури и мисля, че е искала да го промени. Но сега осъзнава, че не може.

Да EXQUISITE, доста говорят наизуст и пренебрегват насилието. Явно си нямат на идея какво е да живееш с насилник. Че и да си длъжен едва ли не след насилието да му пуснеш. Много е гот.  Mr. Green

А ти, Lаnfеar, защо пропускаш това:

Цитат
... постоянно се караме за дребни неща, аз мърморя, той избухва.
и
Цитат
Аз от друга страна често правя забележки, недоволна съм, студена съм към него, не показвам привързаност. Знам, че това много го наранява и донякъде провокира неговите реакции.

Ясно е, че поведението на мъжа на авторката е следствие на нейните провокации. Сега зорлем се изкарва жертва.

Как става ясно?  Laughing Точна хронология ли има? Не мога да я видя. И двамата просто не се търпят и се джафкат. Никой не отстъпва. Самата авторка каза, че им куца комуникацията яко. Даже и терапията не им помогнала.

Скрит текст:

А ти беше ли там за да усетиш тона и да чуеш думите  и най-вече от какво са провокирани?
Ама най-обичате да пишете наизуст  Mr. Green

Ако трябва да следваме твоята логика, то никой не трябва да изразява мнение в темите, защото никой не е бил пряк свидетел на случките, описани в тях.

Ние разсъждаваме върху написаното от авторката.
Така, както ние не можем да сме сигурни, че тя го е провокирала, така и ти не можеш да си сигурна, че мъжът е виновен за скандалите.
Да не говорим, че авторката сама е обяснила как тя още преди години спряла да изпитва нещо към него (за разлика от нея по нейните думи той и до днес изпитва чувства) и как той избухвал и се чувствал наранен заради нейните чести забележки, студено отношение, мрънкане и т.н.

Именно, разсъждаваме върху написанато, но някак си се изкривяват нещата и се пишат неща, които тя не е написала.

# 208
  • Мнения: 5 508
Чета, върнах се пак на първия пост, където тя отбелязва като проблем не толкова различното мнение, което отстоява мъжът ѝ, а НАЧИНА по който го прави.
Това е в основата.
Имам куп приятели и близки, с които често спорим на различни теми и сме на противоположни позиции.
Понякога се караме като че ли ще стигнем до бой, но никой от нас нито употребява обидни квалификации, нито съска заканително, камо ли да стиска ръце..........
А мъжът на авторката го прави.
Не знам, явно не сте имали " щастието" да попаднете на такъв тип човек, за да разберете за какво иде реч.
Авторката твърди, че той започва да съска и да крещи, заради честото й правене на забележки, мрънкането й и като цяло дръпнатото и студено отношение, което има към него. Тя сама пише, че това й отрицателно и грубо поведение го наранява и изнервя.
За мен лично не е нормално двама души да се държат така помежду си. Ако аз нямам никакво желание за секс, комуникация и съжителство с един човек няма да стоя с него или ако все пак го правя, то със сигурност няма да правя всички тези неща, а ще се държа неутрално, защото не ми е приятно да ми съскат и аз да съскам в нечие лице.

Lаnfеar, всеки тълкува думите й по свой си начин. Някои виждат една изстрадала жена, която стои с мъжа си заради детето. Аз виждам жена, с какво точно провокира отрицателното и агресивно поведение в мъжа си и която обича да отвръща на едно такова поведение по същия начин (с крясъци), без значение дали детето й е там или не Peace

# 209
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
За да има промяна, трябва да участват и двамата. Не единият да прави компромиси, да променя себе си и какво ли още не, докато другият си продължава в същия дух. Ти съветваш нея - да си мълчи, да се промени, да приеме, че той няма да се промени. Е защо?! Тя трябва, той не може. Не става така.
Що се отнася до това, ако сме с компания и мъжът ми спори с друг за кола или каквото и да е друго, аз нямам и никога не съм имала проблем да си кажа мнението, дори то да е противоположно на неговото. Но и той не ми подскача да ме обвинява как съм против него и прочие глупости, които се раждат в някои глави. Та отново опираме дотам, че трябва разбиране и действие и от двете страни.  И нормално възприемане на нормални неща като да си кажеш мнението по даден въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт